Jaka elektryczna piła łańcuchowa dla amatora

G
Jan Woźniak 2008-01-10 00:00

Jaka elektryczna piła łańcuchowa dla amatora

Witam chciałbym poprosić o poradę jeśli chodzi o wybór elektrycznej piły łańcuchowej do użytku amatorskiego (jakieś roboty w ogrodzie, obcinanie gałęzi, drewno do kominka itp.).
Zastanawiam się nad kilkoma pozycjami z allegro i w związku z tym chciałbym poprosić o waszą opinię - co byście mi polecili z marek:
- Eurotec
- Matrix
- Einhell
Mam też pytanie - czy to prawda że moc w wypadku marek Eurotec i Einhell jest zawyżona ? (chodzi mi o modele o mocy 2400W)?
Bo jeśli chodzi o piły Einhella to są głównie modele 2000W i słabsze w zakresie cenowym jaki by mnie interesował - tak do 300 zł.
Chodzi mi głównie o bezawaryjność sprzętu.
Z góry dziękuję za wszelkie opinie...
Pozdrawiam !!!

G
Andersh 2008-01-11 00:00

Re:Jaka elektryczna piła łańcuchowa dla amatora

Witam
jeśli chodzi o bezawaryjność to na te marki nie stawiaj, jeszcze stracisz zdrowie lub życie, lepszym wyjściem będzie Bosch a ceną nie odskakuje
nie wiem ile tego drzewa kominkowego chcesz taka piłą przygotować? na dłuższą metę to ciężka sprawa; trudno jest ciąć duże ilości drzewa narzędziem o małej masie, o powolnym ruchu łańcucha
co do mocy to pewnie zaniżają; podawana moc jest tą za którą przyjdzie Ci zapłacić, moc oddawana narzędzia jest dużo mniejsza, różnica jest tak duża, że sprzedawcy wymienionych firm jej nie podają
jak fizyka uczy, nie da się całej pobranej energii zamienić na oczekiwaną pracę, będą też straty w postaci np. wytwarzanego ciepła (pierwsza żarówka Edisona zamieniała na światło bodaj tylko 30% pobieranej energii elektrycznej reszta to ciepło), Eurotec, Matrix, Einhell raczej nie stosują w swoich wyrobach wydajnych, oszczędnych silników pod tym względem, więc np. aby maszyna miała 1600W mocy musi zerzreć te 2400W o których piszesz

G
Andersh 2008-01-11 00:00

Re:Jaka elektryczna piła łańcuchowa dla amatora

dodam, że mając 300zł postarał bym się o te dodatkowe 150zł i kupił coś takiego
Jak przy logo PARTNER widnieje Eletrolux to dla mnie jest do wystarczający argument.

G
Andersh 2008-01-11 00:00

Re:Jaka elektryczna piła łańcuchowa dla amatora

dodam, że mając 300zł postarał bym się o te dodatkowe 150zł i kupił coś
takiego
Jak przy logo PARTNER widnieje Eletrolux to dla mnie jest do wystarczający argument.

G
Andersh 2008-01-11 00:00

Re:Jaka elektryczna piła łańcuchowa dla amatora

ale tu się narobiło
co do pił dla wstępnej orientacji wpisz sobie na allegro STIGA

G
Mirek 2008-10-03 00:00

Re:Jaka elektryczna piła łańcuchowa dla amatora

Wczoraj uruchomiłem pierwszy raz po zakupie piłę łańcuchową Flora 1603. Jarzębina i śliwa poszły pod łańcuch. Cieło aż miło , moc 1600W całkowicie wystarczająca, idzie jak po maśle. Polecam.

G
tus 2013-08-19 09:42

Re: Jaka elektryczna piła łańcuchowa dla amatora

liczy się moc silnika i to czy łańcuch jest ostry a jeśli chodzi o marki to einhell, stiga makita czy inny chińczyk będzie służył jeśli będziemy dbać o niego, rozsądek użytkownika to podstawa.

1