Jak przerobić wiertarko - wkrętarkę akumulatorową na zasilanie z sieci 230v ????????

Do ostatniej strony »
G
Łukasz 2010-11-14 10:22

Re: Jak przerobić wiertarko - wkrętarkę akumulatorową na zasilanie z sieci 230v ????????

Taka przerobka jest mało opłacalna, zasilacz musiałby podołać chwilowym poborom prądu rzędu 25A. Żeby po wyprostowaniu było 18v to początkowe napięcie musi być niższe, jakieś 15V.
Jedna cela wysokoprądowa SC kosztuje jakieś 10 złotych, w 18v akumulatorze powinno być takich 15 sztuk(w chinolach często jest mniej) i mamy akumulator jak nowy. Jak ktoś chce zaszaleć niech kupuje ogniwa modelarskie, można złożyć pakiet NiMH 4.7Ah(dla rozmiaru SubC najcześciej wystepującego w elektronarzędziach).

G
JK. 2010-11-14 16:58

Re: Jak przerobić wiertarko - wkrętarkę akumulatorową na zasilanie z sieci 230v ????????

Może też za około 300zł kupić wierarko-wkrętarke sieciową ze Skila;) - ale tylko sa droższą wersje.

G
R2D 2010-11-14 18:08

Re: Jak przerobić wiertarko - wkrętarkę akumulatorową na zasilanie z sieci 230v ????????

Napięcia na wejściu (napięcie "początkowe" jak je nazywasz) musi być wyższe, niż na wyjściu. Wynika to z prostego faktu, że na prostowniku (a silniki w narzędziach są silnikami DC) występuje spadek około 3V.

G
Łukasz 2010-11-14 21:31

Re: Jak przerobić wiertarko - wkrętarkę akumulatorową na zasilanie z sieci 230v ????????

Ja nie jestem zaawansowanym elektronikiem stąd to nazwewnictwo ;)
Chodziło mi o to że jeśli ktoś kupi trafo 18v, doda prostownik i kondensatory filtrujące(no właśnie, czy do silnika są potrzebne?) to mimo spadku napięcia na prostowniku napięcie i tak będzie wyższe niż 18V. Bez filtracji będzie jak mówisz, obniżone o jakieś 1,4-2V.

G
rafciucg 2012-06-27 22:37

Re: Jak przerobić wiertarko - wkrętarkę akumulatorową na zasilanie z sieci 230v ????????

a ja wlasnie przerobilem stara wkretarke ktora rok lezala w garazu na wkretarke sieciowa ze starego zasilacza 1000mA udalo sie ma duzo mocy nie trzeba ladowac. zasilacz sie nie grzeje. wystarczylo troche lutowania i dziala a jaka frajda jeszcze musze kabel przedluzyc ale to juz pikus

G
krzysiek 2013-06-13 14:55

Re: Jak przerobić wiertarko - wkrętarkę akumulatorową na zasilanie z sieci 230v...

Mam ten sam problem. A Ty jak nie chcesz albo nie wiesz jak pomóc to się wcalenie wypowiadaj. Takich mądrali jest trochę za dużo.

G
MIKI 2013-09-29 15:35

Re: Jak przerobić wiertarko - wkrętarkę akumulatorową na zasilanie z sieci 230v...

PO CO PRZERABIAĆ NAJTAŃSZYM SPOSOBEM JEST WYMIANA OGNIW.BEZ PROBLEMU DO KUPIENIA.

G
Grzegorz 2014-04-13 12:22

Re: Jak przerobić wiertarko - wkrętarkę akumulatorową na zasilanie z sieci 230v...

Kilku z Was zachowuje się jak baby-plotkary. Człowiek zadał proste pytanie i oczekuje prostej odpowiedzi, a nie sterty innych porad lub pytań "po co?" - bo ma fajny kolor i tyle. Zacznijcie zachowywać się jak faceci. Krótkie pytanie - krótka odpowiedź.
Mnie również interesuje ten temat. Interesująca jest odpowiedź z zasilaczem. Trafo i kondensatory to dla mnie czarna magia.

G
edii 2015-03-27 08:50

Re: Jak przerobić wiertarko - wkrętarkę akumulatorową na zasilanie z sieci 230v...

witam . czy mogę poprosić o to żebym dostał od Ciebie dokładniejszą informację w jaki sposób podłączyć przez ładowarkę akumulatora , a mam oryginalną od rej wiertarki. odpowiedz poproszę na mój email piecepalniki@wp.pl pozdrawiam i z góry dziękuję.

G
edii 2015-03-27 09:01

Re: Jak przerobić wiertarko - wkrętarkę akumulatorową na zasilanie z sieci 230v...

witam . prośba do '' rafciucg '' czy mogę poprosić o to żebym dostał od Ciebie dokładniejszą informację w jaki sposób podłączyć przez ładowarkę akumulatora , co trzeba lutować ? , właśnie o taką podpowiedz poproszę. a mam oryginalną od rej wiertarki. odpowiedz poproszę przesłać na mój email piecepalniki@wp.pl pozdrawiam i z góry dziękuję.

G
as 2016-11-02 19:16

Re: Jak przerobić wiertarko - wkrętarkę akumulatorową na zasilanie z sieci 230v...

zastosować transformator toroidalny odpowiedniej mocy i na odpowiednie napięcia, diody mocy- wykonac mostek prostowniczy , połączyć odpowiednio i działa. koniec problemu z akumulatorami

G
soulfly 2018-02-14 05:41

Re: Jak przerobić wiertarko - wkrętarkę akumulatorową na zasilanie z sieci 230v...

SERIO ?

G
Piro 2019-01-05 13:40

Re: Jak przerobić wiertarko - wkrętarkę akumulatorową na zasilanie z sieci 230v...

Pomyśl troche.

G
WoodN 2020-03-16 22:53

Re: Jak przerobić wiertarko - wkrętarkę akumulatorową na zasilanie z sieci 230v...

może użyj jakiegoś zasilacza ATX, no i najlepiej chyba od razu brac zasilacz 300w bo czasem jak masz np. 150w może nie dzialac tak dobrze sama wkrętarka, sam mam zamiar przerabiać moją starą wkrętarkę na zasilanie sieciowe.

G
biggi 2020-03-17 08:21

Re: Jak przerobić wiertarko - wkrętarkę akumulatorową na zasilanie z sieci 230v...

Witam, podlacze się pod temat, bo ciekawa sprawa, a poza tym chciałem się podzielić, że widzialem ostatnio, że Hikoki (pewnie większość kojarzy jako stare Hitachi) zrobiło taki adapter dla swoich narzedzi multivolt 36v. I to własnie pozwala zmienić akumulatorowe na sieciowe. Kosztuje oczywiście wsporo kasy i jest tylko do wybranej grupy narędzi, ale podrzucam jako ciekawostke. I mam takie przemyślenie, ze skoro coś takiego zrobili, to chyba mieli jakiś odzew, że jest zapotrzebowanie, albo po prostu testują jak się przyjmie. Jakby kogoś interesowalo o cyzm mówię to wrucam: https://www.narzedzia.pl/adapter-do-sieci-230v-akumulatory-36v-hikoki-multivolt-et36a-w0z,85309.html

1 2 3

Kategorie :