Inteligentny dom

G
Ignacy Murowiec 2012-04-05 14:31

Inteligentny dom

Czy miał ktoś do czynienia z zagadnieniem inteligentnego domu??
Rozwiązania automatyzujące działanie urządzeń grzewczych oraz alarmowych w domu?? Jakie ceny? Słyszałem, że temat jest drogi...

G
Willi 2012-04-06 09:30

Re: Inteligentny dom

Temat najtańszy nie jest. No ale wiadomo komfort kosztuje. Wszystko zależy od systemu który wybierzesz a tych jest kilka. Niektóre wogole sie nie sprawdzają. Rozwiązań i możliwości konfiguracji systemu jest tak dużo że każdy projekt jest realizowany indywidualnie. Sprawdz na www.icomfort.pl . Ogólnie uznana firma działająca na wielu systemach, znajomy z nich korzystał i był bardzo zadowolony. No i nie zdzierają.

G
samouk 2012-04-06 13:42

Re: Inteligentny dom

ja balbym sie, jestem po technikum elektronicznym ale nawey po dzis dzien, w toku tak roziwnietej techniki - nie ufam jej. polecam film: diabelskie nasienie - tam widac co moze zrobic dom czlowiekowi....

G
Willi 2012-04-06 16:05

Re: Inteligentny dom

Hahahahahhaha. A jak ktos chce miec samochod to polecam firm Christine :) Film Stephena Kinga o opętanym samochodzie zabijającym ludzi. Muehehehehehehehehe. Ewentualnie na podstawie Transformers należy uważać zeby twoj samochód nie okazał się robotem z innej planety. Hahahhaa.

G
Ignacy Murowiec 2012-04-13 14:44

Re: Inteligentny dom

Nie no raczej nie podchodziłbym w dzisiejszych czasach do elektroniki w ten sposób. Prawda jest taka, że elektronika otacza nas ze wszystkich stron. Gdybym miał się obawiać o swoje bezpieczeństwo to chyba bym zwariował. Po za tym elektronika została stworzona dla naszego dobra. Sprawdzałem tą stronkę, którą podesłaliście ale nie mogę znaleźć cen. Pewnie zrobienie domu 120 m to ze 20 tysięcy ;) Może nawet zadzwonię do nich z ciekawości. Mam nadzieje, że może pojawią się na rynku jakieś nie chińskie alternatywy dla produktów kosztujących po 20 tysi. Doszedłem do wniosku, że mógłbym wyłożyć maksymalnie 8 tysięcy za taki patent.

G
SynergiaHome 2012-04-19 12:02

Re: Inteligentny dom

Witam! Jestem przedstawicielem jednego z producentów takiego systemu dla tego z miłą chęcią podzielę się swoją wiedzą. Odnośnie głównego wątku mogę powiedzieć, że koszt takiego systemu zależy od wymagań klienta tzn. czym dokładnie chce sterować. Jeśli chodzi o wersję podstawową: sterowanie oświetleniem, możliwość zdalnego sterowania, integrację z system alarmowym oraz sterowanie ogrzewaniem to jest to koszt od 12 do 16 tys. zł netto dla domku około 150 metrów, w tym zakładam już jakiś centralny panel dotykowy do sterowania wszystkimi funkcjami. W zależności od systemu oraz liczby obwodów sterowanych ta cena może się zmieniać. Przykładowo jeden w salonie będzie posiadał np. 3 różne oświetlenia a inny 8 lub więcej, dlatego podejście przez firmy instalacyjne do wyceny jest zawsze indywidualne. Przytoczone kwoty są kosztem urządzeń automatyki do tego oczywiście trzeba doliczyć koszt montażu oraz uruchomienia (zwykle wynoszą one od 20% do 30% kosztów urządzenia).

G
Mała 2012-05-07 22:10

Re: Inteligentny dom

Hej. Mam w domu system z-wave. W sumie w zależności od tego co i kto chce. Ja wybrałam system bezprzewodowy, który nie wymagał rozwalania mieszkania. Jest niezawodny. Na razie mam oświetlenie, czujniki ruchu, w kuchni czujnik dymu, ogrzewanie i alarm. Jestem baardzo zadowolona bo nie jest drogo a wszystko działa. Jeszcze tylko doczekam się tabletów na ścianie i sonosa. Wszystko będzie jak należy. Warto odwiedzić zhouse.pl. Ja do nich piszę jak coś chcę. Zawsze dostaję od nich konkretne ceny (czasem nawet z rabatem:P) Poza tym jak dodaję nowe rzeczy to mi mówią jak to dodać do serwera albo ktoś mi przyjeżdza i podłącza za darmo. To jest fajne bo to nie kolejny program usterka z tvn-u.

G
Mała 2012-05-07 22:12

Re: Inteligentny dom

PS. Ja nie zapłaciłam na 10:D A co dopiero 16...

G
wertyk 2014-03-03 21:34

Re: Inteligentny dom

Niestety, minęły czasy, w których mogliśmy czuć się w pełni bezpiecznie we własnym domu i na posesji, a także pozostawić dobytek bez dozoru, nie obawiając się, że po powrocie spotka nas przykra niespodzianka.
Mamy wielkie szczęście jeśli możemy liczyć na dobrych sąsiadów, ale to zwykle za mało, by - w niektórych sytuaciach- ochronić dom i należycie zadbać o zgromadzone w nim mienie. Trzeba zadbać również o inne zabezpieczenia, zwłaszcza gdy dom stoi z dala od innych, ale - jak pokazuje doświadczenie- nie tylko wtedy. Jednym z najpopularniejszych obecnie rozwiązań chroniących dom, mienie i mieszkańców jest instalacja alarmowa połączona z monitoringiem. Alarm bez monitoringu to często wyrzucone pieniądze. kliknij

G
rozesmiany 2014-03-07 21:47

Re: Inteligentny dom

Intyligentny budynek za 20 tysi chyba buda od psam

1