Gość: Firefly
2010-06-03 09:29

Hitachi -opinie

Na co dzień stykam się z wieloma markami elektronarzędzi ale do tej pory nie miałem zbyt wiele styczności z maszynami marki Hitachi.
I tutaj moje pytanie a w zasadzie prośba -bardzo prosiłbym o ewentualne opinie na temat tej marki.
Moje pytanie wynika z tego że mam okazję odkupić kilka używanych maszynek tej marki w dobrym stanie ,ale marki nie znam jak pisałem.
Na co dzień pracuję głównie elektronarzędziami marki Kress i AEG więc i chętnie przeczytałbym jakieś wnioski dotyczące porównania Hitachi,AEG i Kressa ( z którego jestem bardziej jak zadowolony)

z góry dziękuję za ewentualną pomoc :)
Gość: JK.
2010-06-03 15:06

Re: Hitachi -opinie

Po pierwsze ciesze się że kolejna osoba korzysta, podobnie jak ja z marki Kress i AEG, co świadczy że świadomość polaków o elekrtonarzędziach nie jest taka zła, jak wydawałoby sie po niektórych postach tutaj. Ja jeszcze korzystam z Milwaukee(tego co nie ma AEG)

Po drugie, to moja czysto prywatna i subiektywna opina: Mnie narzędzia hitachi nie podchodzą, choć u mnie w regionie są bardziej popularne niż Makita nawet. Nie lubię tej pstrokatości, narzędzie ma pracować a nie ładnie wyglądać. Co do wytrzymałości tych narzędzi jest bardzo róznie, słyszałem mase opini, nawet teraz współpracujemy z 3 firmami ktore uzywają też Hitachi. Głównie są to wkkrętarki akumulatorowe i czasem jakiś młotek, z ciekawości pytam zawsze co im najdłużej wytrzymuje. Wkrętarki hitachi są chwalone za niezły kommfort pracy i w miare dobre parametry do ceny, oraz wybór modeli( choc z tym ostatnim moim zadnie hitachi za grubo przesadza, za duzo systemów, rózznych akumulatorów).
Jednak ich głównymi akumulatorówkami są Milwaukee znacznie droższe ale chłopaki mają je średnio kilka lat dłużej od reszty. Zdecydowanie zrezygnowali z Makity i Boscha.

Są też rzeczy z Hitachi których specjalnie nie polecam, są to wiertarki udarowe i szlifierki kątowe. Mam jeszcze pewne zastrzeżenia odnośnie pilarek tarczowych i ich cen! Zdecydowanie za drogie.

PO trzecie jesli korzystasz z narzędzi profesjonalnie to jednak gwarancja Hitachi jest tylko na rok, co jest dość mało korzystne.

Gość: Rufus
2010-06-06 12:35

Re: Hitachi -opinie

Wielkie dzięki za opinię :-)
Mam okazję odkupić parę półrocznych narzędzi w prawie idealnym stanie w sumie za "psie pieniądze"
Znajomy jedzie na pięć lat do Australii więc sprzęt mu nie będzie potrzebny.
On sam Hitachi bardzo chwali bo pracuje tą marką już od paru lat i twierdzi że większych problemów z nimi nie miał-inna sprawa że raczej działalność remontowa a nie ciężka budowlanka.
Chyba jednak się zdecyduję na interes-jeszcze raz dzięki !
Tym nie mniej jeśli ktoś jeszcze chciałby coś podpowiedzieć w kwestii Hitachi będę zobowiązany.
Itamati - ogrodówka
Gość: Rufus
2010-06-06 16:29

Re: Hitachi -opinie

Przez pomyłkę w pierwszym pście podpisałem się innym nickiem-ale to ja Rufus :)
Gość: Mariuszek
2010-08-24 17:15

Re: Hitachi -opinie

Witam . Miałem stycznosć z młotowiertarką hitachi przez ok. 12 lat bo tyle u mnie w firmie robiła nie pamiętam już modelu ale był to lekki młotek do podkuwania i wiercenia sds plus . Sprzęt moim zdaniem nie do zajebania obudowa aluminiowa cała itd. Zarobiła na siebie krocie przez tak długi okres .Padła:) musze jom zaiwesć do serwisu ale napewno nie jest spalona podejżewam że jakiś drobiazg padł :) Teraz kupiłem młot wyburzeniowy hitachi 42 J H70SA dla mnie bomba napierd...la jak gupi zobaczymy jak będzie się sprawował po dłuszym użytkowaniu :)
2017-03-08 08:50

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

Strona 1 z 1