HILTI

Do ostatniej strony »
G
Mariuszek 2012-01-08 11:06

Re: HILTI

Hilteam - ale ogólnie sypią się ? narazie w firmie robi 2,5 miesiąca dostaje wkość służy do cięcia gazobetonu inaczej pustaków długim brzeszczotem z węglików spiekanych tnie slicznie urzywałem aligatora dewalt dw 394 ale teraz tylko idzie na proton , protherm bo przy gazobetonie zapychają się brzeszczoty które trą o siebie wpadający pył z gazobetonu pomiędzy nie powoduje że piła nie tnie tak jak trzeba a pojedynczym brzeszczotem założonym na piłe szablastą w tym przypadku na wsr 900 pe idzie pięknie można placuszki ciąć:) ogólnie jak to ja lubie zajżeć do maszyny i zobaczyć na stan szczotek i jak jest zrobiona przekładnia - konstrukcyjnie w środku jest ładnie zrobiona ten model też ma regulację obrotów no zobaczymy jak pochodzi z rok to dam opinie

G
pablo6620 2012-01-14 11:36

odkurzacz hilti vc-40-u

Witam .Jestem zazinteresowany kupnem odkurzacza przemysłowego vc-40-u odkurzacz bedzie używany na budowie.Chciałbym zapytac o opinie na temat tego odkurzacza .Cenę jaka proponuja za ten model to 4800 zł wydaje mi sie ze w tej cenie mozna kupic równiez dobry sprzęt innych marek flex s47 czy protola o połowę tanszy.Prosze o pomoc w wyborze.Ps dodam ze filtr z systemem auto czyszczacym

G
JK. 2012-01-14 17:14

Re: HILTI

Flexa sobie daruj, podobnie jak dewalta, to produkty Karchera, z całym szacunkiem jak dla tej firmy, ale na budowę ich odkurzacze się nie nadają. Postaw coś z pod szyldu Nilfisk, Nilfisk-Alto lub Electrostar, lub Festool. Dwie pierwsze marki mogą ci się wydawać nieznane, Nilfisk alto produkuje odkurzacze właśnie dla Hilti, Milwaukee, AEG, Protoola(stare) oraz Makity, Electrostar jest właścielem marki Starmix, a te odkurzacze są już dość znane, poza tym Starmixa masz w wersji Boscha, Metabo czy Kress
Z konkretów mogę polecić

MIlwaukee AS 300EMAC - Klasa pyłów M, automatyczny system czyszczenia filtra, 3 lata gwarancji, cena ok 3200-3500zł
Festool model CTM 26AC - podobnie jak milwaukee, automatyka, klasa pyłów M. Cena ok 3500zł.
No i to w zasadzie na tyle;) oczywiście jest jeszcze Hilti, ale sporo droższy.

G
www.Hilteam.pl 2012-01-17 21:48

Re: HILTI

Blagam tylko nie VC40 U odkurzacz slaby,filtry do wymiany co chwile,powazna wada fabryczna w postaci zlych czujników odlaczajacych zasilanie przy pelnym zbiorniku wody!(wylacza sie przedwczwsnie)
Polecam starszy model VCU 40 lub jego odpowiednik w Makicie 447L (cena o polowe nizsza :) )
Jak masz pytania to dzwoń 605 594 288

G
pablo6620 2012-01-18 18:57

Re: HILTI

Witam.Chciałbym dodać że odkurzacz przemysłowy bedzie używany do bruzdownicy i żyrafy .Proszę o pomoc w wyborze.

G
bayer19 2012-01-22 22:00

Re: HILTI

Posiadam szlifierke katowa bosh pracuje jako instalator co wod kan. szlifierka ma juz okolo 8 lat i chodzi jak nowa , pomimo ze nikt nie zwraca uwagi na to czy chodzila 5minut czy 5 godzin.Nieraz tez lezala na deszczu czy w ziemi i dziala do dzis nawet szczotek nie wymienialem .zalezy jak trafisz.kupisz narzedzie ktore bedzie chodzilo 10lat i nic przy nim nie bedziesz robil a za drugim razem po miesiacu sie rozleci.mam tez makite do ktorej kupilem oryginalne szczotki ktore 1 budowy nie wytrzymaly koszt 50 dych a jakies tam podrobki chodza juz rok

G
JK. 2012-01-22 22:25

Re: HILTI

Pablo@ - podałem ci pomocne rzeczy już;) czego jeszcze oczekujesz, masz festoola i milwaukee(nifisk alto) o tej samej klasie co ten hilti a tańsze sporo, masz jeszcze Starmixa

G
skrzacik 2012-01-25 18:55

Re: HILTI

no i masz de walt , flexsa makite te wszystkie marki robi katcher ,Polecam protoola vcp 480 nie ma lepszego sprzetu,

G
stachu 2012-02-02 02:17

Re: HILTI

Witam.Pozwólcie że podzielę się moimi spostrzezeniami,
Pojadąc na zachód prawdziwi fachowcy w 70 procentach pracują na hilti mówię Anglicy,Niemcy,Francuzi reszta fachowców wykonuje lekkie prace(na Makicie itp.) albo poprostu kupuje w marketach podczas zakupow wspólnych z rodziną to narzędzie na które akurat są przeceny.Tak to wygląda z moich obserwacji i z tego co cudzoziemcy po kilku latach wspólnej pracy przyznaja.
Wyszczególniając:
-odkurzacze mają do du..y nawet makita ma lepsze-przemysłowe
-wkrętarki do karton gipsu miałem SD4000A przez 5 lat spadła z 5 metrów wypadła jej bateria i obudowa lekko pękła przy otworach chłodzacych ale nic poza tym,magazynek smd który z nia był tęz idealnie pomyślany.MIAŁEM TAKŻE MAKITE DO KARTON GIPSU 18V I MAGAZYNEK DZIAŁAŁ TYLKO W POZYCJI UP RIGHT W INNEJ ZARAZ SIE WKRĘTY KLINOWAŁY.PEWNEGO PIĘKNEGO DNIA PO 3 MIESIĄCACH OD NOWOSCI WYSYPAŁY SIE ŚRUTY Z GŁOWICY I PO MAKICIE.w sd4000a po 5 latach raz działało raz nie,okazało sie ze po upadku j.w. w baterii rozłączyły sie ogniwa-naprawione za kilka groszy samemu(ogniwa tam były panasonic)baterie nimh ale niezawodne.
-wiertarka sds te5 niezawodna od 7 lat,made in lichtenstein chociaż podczas czyszczenia gdzieś w srodku jakaś pierdoła była z szanghaju ale wszystko działa wszystko dopracowane idealnie....makita sds 18 volt służyła 1 miesiąc i padło sprzęgło(wykonując tę sama prace co te5)
-laser hilti pd coś tam(ten do 9 metrów) bardzo dokładny i cieńki pryzmat oferowany przez producenta Leicę lecz mimo to do dupy bo słabo widoczny i pryzmat zaczyna sie przed narzędziem TUTAJ POLECAM LASER DEWALT GDYŻ PRYZMAT JEST NAWET LEKKO POZA NARZEDZIE.NATOMIAST INNE LASERY TO ZŁOM(NAJLEPSZY LASER BROTOWY TO HILTIOBSŁUGA NAWET NA PILOTA)
-z makity mam tylko pozostałe jedno narzędzie jest to mała wiertarecka udarowa 600w wysokoobrotowa(mniemam że żyje gdyż mało uzywana oraz made in England)
-szlifierki kątowe małe najlepsze ma metabo gdyż bosch sie jakoś grzeje a hilti ma identyczne jak bosch
-duże katówki z tego co obserwuję bosch i hilti mają jakby lustrzanie podobne.Kupując boscha chciałem to sprawdzić.kupiłem zielonego pws1900 i chodzi 5 lat(mniemam że żyje bo made in germany na tabliczce)nie ma ta szlifierka wolnego rozruchu ani nic i waży pewnie z tone ale pocięła wiele ścian betonowych i ceglanych i kurz jej nie powalił
P.S.metabo 230mm nie miałem
-zakretaki udarowe makicie bardzo wyszły i jak ktos tutaj pisze że robi je dla hilti to uwierze ale mimo wszystko hilti lepiej wyważone i nawet taki szczegół jak ledy jest w lepszym miejscu....ale tu makita jest ok-zaraz za hilti
-mieszadła collomixy freaxy itp. imwiecej przełączników tym szybciej pracownicy popsują.Tutaj proponuję celmę prda120( ostatnio wyszedł mocniejszy jeszcze model prda160 który ma prawie 200 Nm )i jeden bieg i cięzka ale solidnie wykonana-tam nie ma sie co psuć
-wyrzynarki,piły szablaste,wiertarko wkretarki,piły do drzewa 190mm(np.wsc),róznego rodzaju młoty kujące i wyburzeniowe TYLKO HILTI a reszta narzędzi w połowie do mety dopiero
-do montażu bezpośredniego tylko hilti dx/gx TEZ SIE PO PARU BUDOWACH PSUJĄ ALE PO KILKU MILIONACH GWOZDZI HILTI DAJE NOWY SPRZET W PREZENCIE( NA ZACHODZIE) natomiast wynalazki typu spit czy paslode potrzebują poza gazem śmiesznych akumulatorów np i nie dotrzymaja kanca jednej większej budowy
-wiertnice tylko i jedynie hilti jeśli firma chce zarabiać na siebie i nie płacić pracownikom za siedzenie
-a propos nawet pistolet do silikonu firmy hilti(ręczny)przetrzymał mi już pewnie ze setke innych
-reasumując w 99 procentach gdzie hilti jest obok innego narzędzia wygrywa i tylko w sporadycznych przypadkach jest gorsze od konkurencji(lasery,odkurzacze) ale nic nie jest idealne notabene renault ma ocynkowane nadwozie a mercedes lubi sobie rdzewieć.I jeśli ktoś twierdzi że makita ma lepsze narzędzia niż hilti(poza wspomnianym odkurzaczem)to zapraszam na sparring tych narzędzi bo chociaż adamek jest super bokserem klitschki nie powalił

G
stachu 2012-02-02 02:54

Re: HILTI

aha z tego co wiem nie wszystkie narzędzia HILTI pochodzą z chin.Osobiście wybrałbym robione w Europie(obojetnie która część narzędzia w którym państwie).Chciałbym również zauważyć że pisałem o narzędziach z pierwszej ręki a nie kupionych na allegr.. bo takie hilti to kto wie skąd sie wzięło.Majsterkowiczom polecam reszte renomowanych marek elektronarzędzi a fachowcom hilti i celme(ze względu na patriotyzm i dostępność częsci).Pozdrawiam

G
gawrad 2012-02-18 11:47

Re: HILTI

Kolego Bahco

To są bardzo dobre narzędzia. Kto pisze, że to chińszczyzna widać, że nie ma pojęcia. Oczywiście chodzi tu o narzędzia ręczne nie elektronarzędzia!!!

Jeśli chodzi o poziomice i dłuta uważam, że biją STANLEYa na głowę

http://www.bahco.com/

G
hilti chinese 2012-03-09 12:27

Re: HILTI

witam.własnie kupiłem pilarka 22 volt SCW oraz wkrętarke 22v SD5000.Obie rzeczy made in china.Ale to już nie jest to samo co produkowane w europie.Narzędzia są niedopracowane,walizki nawet zaczepów juz nie mają jak starsze hilti tylko badziewie.Dla mnie hilti już jest skonczone,bo nie widze już tej harmonii w nowym sprzęcie co 4 lata temu.Hilti porażka............

G
on89 2012-04-14 15:52

Re: HILTI

Witam, po naprawie Hilti potrzebuję kodu odblokowującego, czy ktos z Was wie, skąd taki kod mogę wziąść?

G
bartek 2012-04-15 10:12

Re: HILTI

trzeba było nie kupować kradzionych narzędzi to i z odblokowaniem nie byłoby problemu

G
Hilteam 2012-05-09 22:10

Re: HILTI

O jakim kodzie mówisz?Jesli maszyna zablokowana poprzez system TPS to nic ci nie pomoże,tylko wymiana elektroniki.Natomiast jesli zapaliła Ci sie czerwona kontrolka to moge bezproblemu pomóc.

pozdrawiam,
www. Hilteam.pl
Tel. 605-594-288

1 ... 7 8 9