Darmowa dostawa bez minimalnej kwoty zamówienia
Sprawdź
Gość: mirek
2007-06-03 00:00

Gwarancja ?`

Cześć.
Mam pytanie odnośnie gwarancji udzielanej na elektronarzędzia. Rok temu kupiłem w OBI zestaw firmy SKIL - szlifierka kątowa + wiertarka. Szlifierka jest ok ale wiertarka się spaliła. Na wszystkie narzędzia SKIL daje 2 lata gwarancji. Odniosłem więc wietrarkę do OBI. Po 4 dniach miałem sprzęt do odbioru. Nie powiem jestem bardzo zadowolony ze sposobu załatwienia sprawy - dostałem nową wiertarkę. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz. Czy skoro nowe elektronarzędzia SKIL są objęte 2 letnią gwarancją a ja dostałem nowy sprzęt to czy nie powinienem mieć przedłużonej gwarancji? Bo teraz mam nową wiertarkę a tylko rok gwarancji. Proszę o odpowiedź czy mam się starać w OBI o nową gwarancję. Z góry dziekuję za pomoc.
Gość: Marcin
2007-06-03 00:00

Re:Gwarancja ?`

Witaj ;)
Producent daje Ci 2 lata gwarancji na nieodpłatne usunięcie wad materiałowych i fabrycznych występujących podczas eksploatacji narzędzia.
Ponieważ prawdopodobnie w Twoim wypadku usterka była na tyle poważna, serwis zadecydował by wydać Ci nowe narzędzie, jednak w ramach już istniejącej gwarancji. Oni to podciągają pod wadę fabryczną uniemożliwiającą (koszta, lub stopień wady sprzętu) jej naprawę.
A 4 dni na naprawę gwarancyjną w boschu to standard ;)
w zasadzie to mają ustawowe 14 lub 21 dni, ale 99% napraw wraca po 72 godzinach.
pozdro
Strona 1 z 1