Groźna wiertarka

G
Ryś 2007-12-10 00:00

Groźna wiertarka

Wiertarka udarowa Verto o numerze 50G502-Z może stanowić zagrożenie dla życia jej użytkowników, odnotowano jeden przypadek śmiertelny - poinformował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przedstawiciel producenta
Spółka TOPEX powiadomiła UOKiK, że w wyniku wadliwego montażu obudowy wiertarki może dojść do porażenia prądem osoby obsługującej urządzenie - do tej pory w Polsce odnotowano jeden wypadek śmiertelny. Ostrzeżenie przedsiębiorcy dotyczy modelu o numerze identyfikacyjnym 50G502-Z, wyprodukowanego w listopadzie 2005 roku w Chinach.
Spółka poinformowała Urząd, że wycofała ze sprzedaży całą partię niebezpiecznych wiertarek. W Polsce do rąk konsumentów trafiło 211 takich urządzeń. Osoby, które nabyły wiertarki mogą je wymienić w sklepie na nowe lub oddać i otrzymać zwrot pieniędzy. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej www.topex.pl oraz pod numerem telefonu (22) 573 03 00 w godzinach od 9.00 do 17.00.
Przedsiębiorca - zarówno producent, jak i dystrybutor, który uzyskał informację, że produkt wprowadzony przez niego na rynek nie jest bezpieczny powinien niezwłocznie powiadomić o tym Prezesa UOKiK. Niewykonanie tego obowiązku, zgodnie z ustawą o ogólnym bezpieczeństwie produktów, zagrożone jest karą pieniężną w wysokości do 100 tys. zł, którą nakłada Prezes Urzędu.

G
jarek 2007-12-10 00:00

Re:Groźna wiertarka

tania smierc...

G
jerzy 2007-12-10 00:00

Re:Groźna wiertarka

rozumiem że przewód fazowy dotyka bezpośrednio obudowy albo jest cholerne przebicie na silniku
swoją drogą chciałbym ją obejrzeć i znaleźć wadę
poprostu to mnie interesuje

G
Romano 2007-12-12 00:00

Re:Groźna wiertarka

Co tu dużo gadać.. Firmę PROTOOL znają chyba wszyscy. dobra, solidna itp. Niestety grupa elektronarzędzi szlifierek AGP 10-125 miała problem że pojawiałsię łuk elektryczny z dolnej cewki stojana na obudowę wypalało w nim dziurę... Co Wy na to ? znam gościa który podczas pracy został porażony prądem !! Szlifierka w cenie 590 zł i taki bubel. Teraz Protool zmienił jakość stojana ( zalany zywicą) ale niesmak pozostał- sytuacja miała miejsce około 2 lat temu... Pozdrawiam

G
jerzy 2007-12-13 00:00

Re:Groźna wiertarka

łuk elektryczny wynika z różnicy potencjałów znadujących się blisko siebie
rozumiem że koniec cewki stojana przebił z początkiem co spowodowało wypalenie korpusu z tworzywa
tam właśnie jest duże napięcie , a gdy jest słaby lakier lub wada załamania to jest bummm

G
jacek 2007-12-14 00:00

Re:Groźna wiertarka

tania smierc...
W dziedzinie smiertelnych bubli polecam firemke BLAUCRAFT (lub jak kto woli BlauKraft). Szajsowate buble dla frajerow, cala lista szmelcu tego jest na liscie wyrobow niezgodnych z podstawowymi normami UOKiK !
I co z tego, niby "niemiecki producent" a to importer jest niejaka firemka tatiana dalej pod marka blaucraft-made in germany upycha buble w polsce !!!
DLACZEGO ?

G
Romano 2007-12-14 00:00

Re:Groźna wiertarka

Myślę że dobrze znasz odpowiedź na to pytanie....

G
Terror 2007-12-15 00:00

Re:Groźna wiertarka

Nie tylko Verto jest niebezpieczne. Wszystkie tanie narzedzia made in china mogą stanowić zagrożenie. Np. sprawdzałem klientowi wiertarkę CMI - dwa strzayły w rękach kupa smrodu aż zbladłem! (nie wiem co się stało, nie wolno nam rozbieraćnarzędzi na sklepie). Pilarka tej samej firmy. Po chwili pracy na biegu jałowym coś się zakopciło. Nie wytrzymałem zajrzałem - przypalone szczotko trzymacze! Jak to jest, że na biegu jałowym niby nowy sprzet się pier****? Taka jakość. A co do narzędzi na B. To forum już tyle tych tematów przyjęło, że warto było by podarować sobie tą kwestie.

G
Andersh 2008-01-04 00:00

Re:Groźna wiertarka

W dziedzinie smiertelnych bubli polecam firemke BLAUCRAFT (lub jak kto woli BlauKraft). Szajsowate buble dla frajerow, cala lista szmelcu tego jest na liscie wyrobow niezgodnych z podstawowymi normami UOKiK !
I co z tego, niby niemiecki producent a to importer jest niejaka firemka tatiana dalej pod marka blaucraft-made in germany upycha buble w polsce !!!
DLACZEGO ?

dlatego, że UOK ma konsumentów w D, działa tak samo jak sanepid i PZH
wszystkie te służby kontrolne to ściema; ich działania znam na własnym karku, bo powiedzcie jak to jest, że narzędzia posiadające wszystkie niezbędne oznaczenia zabijają ludzi;
jak to jest, ze kontenery z Chińskim śmieciem bez kontroli jakościowej przedostają się na rynek, zalewaja sklepy (ostatnio wykryto niebezpieczne metale w chińskich kubkach etc); do niedawna wiezioną wiertarkę z Niemiec musiałeś chować bo Cię celnik chciał wymacać a tony syfu z kraju który emituje najwięcej CO2 zalewa pułki sklepów

1