Gdzie produkują Husqvarnę

Do ostatniej strony »
G
Robotek 2009-03-05 00:00

Gdzie produkują Husqvarnę

Czy ktoś z przebywających na tym forum
dealerów o ile jest taki odważy się
napisać GDZIE Husqvarna produkuje swoje
pilarki zwłaszcza te które są na promocji
Tylko proszę bez bzdurnych odpowiedzi
że w Szwecji bo ni ete ceny za te pilarki.
Ciekawe czy ktoś to w końcu powie.

G
Paweł 2009-03-06 00:00

Re:Gdzie produkują Husqvarnę

Jeśli Husq nic nie zmieniła,to sam możesz to sprawdzić.
Idź do sklepu poproś sprzedawce o pokazanie tabliczki znamionowej na interesującej Cię pile, a tam będziesz miał podane w jakim kraju,tylko czytaj dokładnie,żeby nie było jak w niektórych markach np. made in sweden,asembled in prc,bo to znaczy firma szwedzka a wyprodukowano w chinach.
A wg. mojej orientacji modele 137,142 w USA, powyżej 430 szwecja i nie sugeruj się,że w szwecji są droższe, w rosji są też tańsze niż u nas :)).
Pozdrawiam

G
Robotek 2009-03-06 00:00

Re:Gdzie produkują Husqvarnę

Właśnie o to chodzi że w dzisiejszych
czasach na tabliczkach znamionowych
jest tak sprytnie napisanie że nikt nie
wie o co chodzi.
A promocje uważam za ogromną "ściemę"
ponieważ cena jaką każą se dać jest na tyle
niska że aż świeci chinolem.
Czy na tyle husqvarnowcy okażą ostatni dzwonek
uczciwości i napiszą jak jest naprawdę z tymi fabrykami.

G
lukas58 2009-03-08 00:00

Re:Gdzie produkują Husqvarnę

w chinach jak wszystko teraz

G
Artur 2009-03-09 00:00

Re:Gdzie produkują Husqvarnę

Drodzy panowie firma HUSQVARNA posiada fabryki na całym świecie pilarki produkuje w Szwecji USA i Brazylji zależy o modeli.Jeżeli chodzi o promocje nie jest to ściema.Przy wyborze pilarki winno się kierować przeznaczeniem użytkowym danej pilarki a dopiero potem cenom.

G
Robotek 2009-03-09 00:00

Re:Gdzie produkują Husqvarnę


Po tym poście jestem na 100 % przekonany że
pilkarki które są na promocji w Husqvarnie są po prostu
ograniczone pod względem jakościowym do minimum.
Nikt mi nie wmówi że husqvarna tak kocha ludzi i robi im prezent z ceny o prawie dwie czy trzy stówki mniej.
Wg.mnie to po prostu "chinol" albo jaki europejczyk w pomarańczowym wydaniu.
Do czego zdolne są działy reklamy i marketingu to strach myśleć.

G
Wojtek 2009-03-16 00:00

Re:Gdzie produkują Husqvarnę

To żadna tajemnica. Zerknij na termometr za oknem, temperatury plusowe to i sezon grzewczy się kończy, a jak się sezon kończy to zarówno gaz, jak i olej (pomijając cholerną akcyzę), węgiel czy drewno tanieje. Mniej drewna się sprzedaje i sprzedawać się będzie przez najbliższe 6-7 miesięcy to i na pilarki popyt mniejszy, a towar sprzedać trzeba bo przecież magazynowanie też kosztuje. Zresztą zerknij w jakimś większym mieście w centrum, w każdej witrynie wyprzedaż od -30% do -70% i wszystkim się opłaca.

G
Paweł 2009-03-16 00:00

Promocje.

I tu się Kolego mylisz.
Nie wiem jak Husq-niech się konkurencja wypowie :)).
Ale bynajmniej Stihl robi promocje na sezon.
A więc pilarki są teraz w promocji do końca marca,a od kwietnia wchodzą do promocji kosy.
A na promocje pilarek należało będzie poczekać pewnie do września :)).
Pozdrawiam

G
Robotek 2009-03-16 00:00

Re:Gdzie produkują Husqvarnę

w każdej witrynie wyprzedaż od -30% do -70% i wszystkim się opłaca.
Nie we wszystkich a przeważnie tam gdzie są
ciuchy buty ect. i gdzie marże sięgają 100 %
czyżbyś chciał powiedzieć że husqvarna jedzie na
takich marżach.... ;-D
Promocje, promocje, dajcie spokój, to już wole
wywalić pare stów i naprawić 5-cio czy 6-cio letnią
pilarkę albo na raty dać ze 2 tyś. niż kupować to nowe g...no na promocji.
Sorry ale w dotyku nie miłe, co dopiero pracować tym.

G
Paweł 2009-03-16 00:00

A widzę że siedzisz na forum jak i ja:)).Dziś luźny dzień :).

Robotek.
Pewnie nie mają 100%,lae to oni niech się wypowiadają.
Ale z moich informacji wygląda to tak:
Pilarka kosztuje 999zł,mają upustu np 15%.
Wchodzi "promocja" ma 799zł-Dealer nadal ma upust 15%.
Co bogatszy Dealer kupuje dużooo pilarek po 799zł-15%,kończy się "promocja"a on sprzedaję pilarki po 999zł zakupione po 679,15.Malinowa kasa :))
Nas Stihl tak nie rozpieszcza :(.
Czasem dodadzą jakieś gadżety, a jak masz kupione bez nich to trzeba je kupić żeby je dodać klientowi.
Oczywiście też mamy prawo zakupić pod koniec promocji większą ilość i z tego korzystamy-ale 50% i tak dajemy klientom,powiedzmy do 2 tygodni po zakończeniu oficjalnej promocji.
Pozdrawiam.

G
Wojtek 2009-03-18 00:00

Re:Gdzie produkują Husqvarnę

Zanim odpowiem to chciałbym się w końcu dowiedzieć o jakich to przeogromnych wyprzedażach mówimy bo na oficjalnej stronie husqvarny znalazłem tylko trzy informacje o aktualnych promocjach jedna to upust na odśnieżarki http://www.husqvarna.pl/node1589.aspx?_newsid=7962 druga to jakiś tam wiosenny przegląd kosiarek i traktorów http://www.husqvarna.pl/node1589.aspx?_newsid=7963 trzecia to promocja jubileuszowej wersji 450e (do pilarki dodają jakieś gadżety i tyle), natomiast nie ma nawet słowa o jakiejś wyprzedaży pilarek. Dla pewności zerknąłem jeszcze do ich oficjalnego sklepu http://www.husqvarna.pl/node1555.aspx?cid=108 i tu też ani śladu promocji. Więc o jakich upustach i gdzie mówimy? Mam nadzieję, że nie o super tanich okazjach z allegro lub jeszcze tańszych sprzedawanych z bagażnika?

G
Paweł 2009-03-20 00:00

Re:Gdzie produkują Husqvarnę

Zanim odpowiem to chciałbym się w końcu dowiedzieć o jakich to przeogromnych wyprzedażach mówimy bo na oficjalnej stronie husqvarny znalazłem tylko trzy informacje o aktualnych promocjach jedna to upust na odśnieżarki http://www.husqvarna.pl/node1589.aspx?_newsid=7962 druga to jakiś tam wiosenny przegląd kosiarek i traktorów http://www.husqvarna.pl/node1589.aspx?_newsid=7963 trzecia to promocja jubileuszowej wersji 450e (do pilarki dodają jakieś gadżety i tyle), natomiast nie ma nawet słowa o jakiejś wyprzedaży pilarek. Dla pewności zerknąłem jeszcze do ich oficjalnego sklepu http://www.husqvarna.pl/node1555.aspx?cid=108 i tu też ani śladu promocji. Więc o jakich upustach i gdzie mówimy? Mam nadzieję, że nie o super tanich okazjach z allegro lub jeszcze tańszych sprzedawanych z bagażnika?
A czy Kolego ktoś mówi o aktualnych?? :)
Mówimy ogólnie,należałoby się wrócić z pół roku.
Pozdrawiam

G
akolaniak453 2012-01-07 01:26

Re: Gdzie produkują Husqvarnę

Dzień dobry!

Gdzie jest produkowana Husqvarna - tego tak łatwo się nie dowiecie.
Przypuszczać można, ale jaka jest prawda? To dobre pytanie!
Łatwo można sprawdzić w internecie na stronach chińskich fabryk dostępność pilarek wykonywanych na maszynach STHILA.
W Chinach są dwie fabryki produkujące od kilkudziesięciu lat stara modele STHILa. Niedawno wybudowano trzecią fabrykę STHILa w Chinach.
Z chińskich fabryk można kupić stare modele STHILa - tymi fabrykami zarządają Chińczki. Z nową fabryką STHILa nie można nawiązać kontaktu.
Wszystko zależy od polityki handlowej i od prawa własności w fabryce.
Jaka własność, taki jest handel! Jeżeli jest duży kapitał zainwestowany, to Chińczyki nie decydują o handlu. Jeżeli fabryka jest zarządzana przez Chińczyków, to oryginały są sprzedawane z fabryki na cały ŚWIAT pod różnymi markami. Nie są to podróbki - ponieważ nie ma oryginałow w Niemczech - oryginały są produkowane w chińskich fabrykach.
Tak jest na pewno z pilarkami STHIL. Jak jest Husqvarną, to tego tak łatwo się nie można się dowiedzieć. Jeżeli chcesz sprawdzić, to odkręć gażnik w pilarce STHIL w MS180 starego typu. Od spodu gażnikla jest wytłoczne na gażniku "STHIL China STHIL". Ten Znak "China" jest w matrycy urządzenia odlewającego gażniki i dystrybutor nie może go tak łatwo usunąć a Chińczyki napis zrobiły. Chińczyki też zrobiły napisy "Germany"

Andrzej



G
akolaniak453 2012-01-07 01:47

Re: Gdzie produkują Husqvarnę


Dzień dobry!

Gdzie jest produkowana Husqvarna - tego tak łatwo się nie dowiecie.
Przypuszczać można różnie, ale jaka jest prawda? To dobre pytanie!
Łatwo można sprawdzić w internecie na stronach chińskich fabryk dostępność pilarek wykonywanych na maszynach STHILA. W Chinach są dwie fabryki produkujące od kilkudziesięciu lat stare modele STHILa. Niedawno wybudowano trzecią fabrykę STHILa w Chinach. Z chińskich fabryk można kupić stare modele STHILa - tymi fabrykami zarządzają Chińczycy. Z nową fabryką STHILa nie można nawiązać kontaktu.
Wszystko zależy od polityki handlowej i od prawa własności w fabryce. Jaka jest własność, taki jest handel! Jeżeli jest duży kapitał zainwestowany, to Chińczycy nie decydują o handlu. Jeżeli fabryka jest zarządzana przez Chińczyków, to oryginały są sprzedawane z chińskiej fabryki na cały ŚWIAT pod różnymi markami. Nie są to podróbki - ponieważ nie ma już takich oryginałów w Niemczech - oryginały są produkowane w chińskich fabrykach. Tak jest na pewno z pilarkami STHIL. Jak jest z Husqvarną, to tego tak łatwo nie można się dowiedzieć. Jeżeli chcesz sprawdzić, to odkręć gaźnik w pilarce spaliniwej STHIL MS180 - starego typu – teraz jest mowy model w sprzedaży. I zobaczysz od spodu gaźnika jest wytłoczone na gaźniku "STHIL China STHIL". Ten Znak "China" jest w matrycy urządzenia odlewającego gaźniki pod ciśnieniem i dystrybutor nie może tego odlanego napisu „China” tak łatwo usunąć, a Chińczycy napis zrobili. Chińczycy też zrobili napisy "Germany" Chińczycy to zdolni ludzie!

Andrzej

G
Gdzie ku HD oh 2019-04-02 13:12

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

1 2