Frezarka dolnowrzecionowa [DEDRA DED 7740]

G
marti 2008-11-18 00:00

Frezarka dolnowrzecionowa [DEDRA DED 7740]

Witam!
Mam frezarke górnowrzecionową Kizno (700W) i do obróbki większych formatów jest ok, ale w przypadku mniejszych od podstawy desek czy listewek bardziej przydałaby się dolnowrzecionowa, np. DEDRA 7740 bądź ta co już mam, tylko zamontowana pod stołem.
http://pl.youtube.com/watch?v=q32CtoMrfgI
Jakie są wasze opinie, czy ta Dedra (1050W) dla amatora będzie wystarczająca (zalety: cena 498 w Castormie, obsługuje frezy z trzpieniem 6,8,12 i łatwość montażu tych frezów), czy lepiej dokupić specjalny stół pod górnowrzecionową
pozdrawiam

G
marti 2008-11-22 00:00

Re:Frezarka dolnowrzecionowa [DEDRA DED 7740]

Pomimo braku opini na temat tego sprzętu, kupiłem w Castoramie z założeniem że jak tylko coś mi nie będzie istotnego pasowało, to czyszczę, pakuję do kortona i oddaję. Ale ...
... dla potrzeb amatora-stolarza do obróbki średnich i małych formatów jest naprawdę wystarczająca. Na kilku różnych frezach obrabiałem już drewno sosnowe oraz płyty meblowe (laminowane) i jestem zadowolony z efektów. Oczywiście sam sprzęt nie jest idealny, ale to jest Dedra a nie Metabo, więc na pewne mało istotne niedociągnięcia wykończeniowe można przymknąć oko - zważywszy na niewygórowaną cenę urządzenia. O dziwo płyta aluminiowa stołu roboczego jest prawie idealna, gorzej np. z jakością umieszczonego w nim rowku do przesuwania prowadnicy wzdłużnej ;-) Po podłączeniu odkurzacza do freazarki emisja pyłu i wiór do pomieszczenia jest skutecznie zminimalizowana, co mnie osobiście b.zadowala, bo przykładam do tego tematu dużą wagę w warsztacie (do wszystkich posiadanych przeze mnie obrabiarek do drewna podłączam "odciąg"). Frezarka waży ok. 20 kg, więc po postawieniu na jakimś małym stoliku pracuje bardzo stabilnie.
Osobiście polecam każdemu majsterkowiczowi z amatorskim zacięciem do dłubania w drewnie. Idealny prezent np. na rocznicę ślubu dla żony :-D

G
user 2011-10-17 21:30

Re: Frezarka dolnowrzecionowa [DEDRA DED 7740]

Nic nie warta frezarka.!!!!

G
mistrznarzedzi 2011-10-18 13:05

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

1

Producenci :

Kategorie :