elektronarzędzia profesjonalne - pomocy:)

G
Ola 2007-09-06 00:00

elektronarzędzia profesjonalne - pomocy:)

Zastanawiam się czy ktoś z osób na tym forum jest może w posiadaniu informacji jak mniej więcej wygląda rozkład udziałów producentów profesjonalnych elektronarzędzi na rynku polskim? Ktoś kiedyś gdzieś musiał to badać... Nie musi to dotyczyć ogólnie wszystkich elektronarzędzi, może to być rynek wiertarek, mieszarek, frezarek... cokolwiek!
Interesują mnie takie marki jak Metabo, Hilti, Protool, Festool, Milwaukee... Ale nie jestem wybredna! Po prostu chcę mieć jakiśpogląd na sprawę.
Piszę pracę licencjacką o jednej z marek i za tego rodzaju informacje ładnie by ją wzbogaciły.
Z góry dziękuję!
Mój e-mail: kwiatkowska.ola@gmail.com

G
Michał 2007-09-06 00:00

Re:elektronarzędzia profesjonalne - pomocy:)

eeee
DEWALT-a nie ma :( a milwaukee to aeg i duże młoty dla metabo robi dewalt:)
pozdro

G
Paweł 2007-09-07 00:00

Re:elektronarzędzia profesjonalne - pomocy:)

Takie informacje są skrupulatnie ukrywane ale wyniki z poprzednich lat chyba można znaleźć na stronach GUS.

G
Marcin 2007-09-07 00:00

Re:elektronarzędzia profesjonalne - pomocy:)

każdy koncern w wynikach oficjalnych wynikach (marketing) jest liderem sprzedaży ;) w rzeczywistości wygląda to mniej spektakularnie, ale pewien stały podział na rynku utrzymuje się od lat w zasadzie niezmiennej formie.
jest na rynku narzędzi kilku liderów i ich pozycja jest raczej niezachwiana, pomimo ostrej konkurencji i wojny podjazdowej ze strony wytwórców "no name"
mówię o (kolejność przypadkowa) bosch, metabo, makita, hitachi, festool, dewalt i to sa tylko ci co odkroili dla siebie jak najwięcej z rynkowego tortu ;)
pozdro

G
Aleksandra Kwiatkowska 2007-09-07 00:00

Re:elektronarzędzia profesjonalne - pomocy:)

Dzięki wielkie chłopaki, jakoś sobie bedę musiała poradzić...
Pozdrawiam!

G
Marcin 2007-09-08 00:00

Re:elektronarzędzia profesjonalne - pomocy:)

każdy duży wytwórca raz do roku wydaje sprawozdanie dla akcjonariuszy i inwestorów, a przede wszystkim wysyłają je oddziały lokalne dla swojej HQ. Zadzwoń do jakiegoś wytwórcy i po prostu powiedz że piszesz pracę, potrzebujesz takie dane i założę się że bez większego problemu Ci je udostępnią.
Choćby dla samego prestiżu. Wszak informacja o pozycji rynkowej to po pierwsze żadna tajemnica a po drugie forma reklamy.
pozdro

G
kaczor 2007-10-03 00:00

Re:elektronarzędzia profesjonalne - pomocy:)

A dla jaj zadzwon do koncernu blaucraft - ktorego glowna siedziba w polsce miesci sie w warszawie w bylej rzezni przy ulicy stalowej. Napewno ta "dynamicznie" rozwijajaca sie firma, oferujaca swoim kliencikom buble i tandete udostepni ci swoje dane - ha ! ha ! ha !

G
Marcin 2007-10-04 00:00

Re:elektronarzędzia profesjonalne - pomocy:)

Michale - z ostatniej chwili...
Dewalt już nie robi młotów dla metabo ;)
źródło - kolega z metabo

1