Elektronarzędzia na produkcję

G
KamilW 2018-10-29 08:44

Elektronarzędzia na produkcję

Witam,
Szukam nowego sprzętu, który sprawdzi się w warunkach gdzie szlifierki, wiertarki chodzą po 8 godzin bez przerwy. Aktualnie używamy DeWolt'ów z regulowanymi obrotami i niestety głównym problemem jest elektronika, która czasami potrafi spalić się 2-3 razy w miesiącu w jednej szlifierce, a koszt naprawy nie mały.

Czym można zastąpić te szlifierki? Może przejść na narzędzia pneumatyczne?

e
eXtu 2018-10-31 13:25

Re: Elektronarzędzia na produkcję

Jakie dokładnie szlifierki DeWalta masz ?

G
KamilW 2018-11-13 06:42

Re: Elektronarzędzia na produkcję

DWE4257

e
eXtu 2018-11-17 23:33

Re: Elektronarzędzia na produkcję

Koniecznie potrzebujesz regulacji obrotów w szlifierkach kątowych? Moc jest odpowiednia, czy po za elektroniką coś jeszcze nawala w tych szlifierkach? Sprawdzałeś ludzi którzy pracują tymi szlifierkami czy na pewno wiedzą jak ich używać? Sam pracuje w firmie gdzie szlifierki to podstawa i jedni używają bez awaryjnie inni którzy nie umieją używać sprzętu co chwilę z czymś przychodzą. Sprawdź umiejętności używania kątówki u swoich ludzi bo może wina być po ich stronie... U nas używają boscha ale jak dla mnie lepszą firmą jest DeWalt, możesz spróbować Hitachi lub Metabo ewentualnie inny model DeWalt. Opcji jest sporo fajnie będzie jak sprecyzujesz do jakich prac używane są te szlifierki w sensie w jakich materiałach pracują, tak samo z jakich tarcz korzystacie.

G
KamilW 2018-11-29 07:06

Re: Elektronarzędzia na produkcję

Ogólnie pracownicy są przeszkoleni dokładnie jak korzystać z danego sprzętu. A pracujemy na stali. Niestety potrzebujemy szlifierki z obrotami do czyszczenia stali po cynkowaniu. Na obróbce używają "lameli" i papieru na tarczkę

e
eXtu 2018-12-29 16:12

Re: Elektronarzędzia na produkcję

Według mnie najlepiej będzie kupić różne szlifierki z regulacją obrotów dać najlepszym pracownikom i niech testują sami Ci powiedzą które zdają egzamin. Niestety czym więcej elektroniki tym gorzej... Skoro twierdzisz że pracownicy są przeszkoleni i wiedzą jak używać danego sprzętu to jedyne sensowne wyjście z tej sytuacji. Ja pracując na stoczniach różnych asów widziałem stąd pytanie o umiejętności pracowników.

1