Dluta

G
Piotr 2007-10-25 00:00

Dluta

Witam, chcialbym komus zrobic prezencik:-)
w zwizku z tym potrzebuje informacji - jakie(firma, linia) dluta sa najlepsze ? chodzi mi o zwykle manualne do drewna :-)
cena nie gra roli
z gory dziekuje za odpowiedz

G
pawel 2007-10-25 00:00

Re:Dluta

wejdź na stronę www.dluta.pl . znajdziesz tam wszystko. porady, narzedzia, opinie. to najlepszy sklep w kraju z największym asortymentem sprzętu.godne polecenia są produkty niemieckie. ceny wysokie w porównaniu do innych wytwórców ale jakość najlepsza. na stronie znajdziesz informacje o producentach i linki do ich stron. pozdr.

G
Piotrek 2007-10-26 00:00

Re:Dluta

jest duzy problem - minowicie po odwiedzeniu strony dowiedzialem sie iz nie mam pojecia o dlutach :-)
ma to byc prezent a tam jest napisane ojakims ostrzeniu itp, ja nie wiem czy osoba, ktora to dostanie bedzie chciala sie w to bawic
ciezko mi zapytac samego zainteresowanego o szczegoly, tymbardziej ze kontakt jest mocno utrudniony
widze ze masz o tym pojecie - moglbys mi pomodz cos wybrac?

G
pawel 2007-10-26 00:00

Re:Dluta

Spróbuję. Ale muszę wiedzieć do czego i w jakim zakresie mają służyć te dłuta. Czy obdarowany będzie umiał się nimi posługiwać? poleciłem tę stronę dlatego, że jest tam wszystko o narzędziach tego typu. ostrzenie to rzecz święta. bez tej umiejętności nie da się pracować takim sprzętem. ile chcesz przeznaczyć kasy na ten piękny prezent?

G
pawel 2007-10-26 00:00

Re:Dluta

nie wiem, czy nie piszesz bo nie masz czasu, czy przeraził Cię zakres tematyki którą podjąłeś. nie ważne.
byłem właśnie na stronce którą polecałem. jeśli prezent ma być ekstra klasy i nie koniecznie będzie używany do praktycznych prac, a raczej będzie stanowił obiekt zachwytu i poszanowania to poleciłbym zestaw 6 dłut japońskich w skórzanym futerale TATAKI NOMI.nr produktu 710790. oczywiście tym sprzętem da sie również pracować i to z dużym powodzeniem. cena 458 zł. dłuta te nie są naostrzone do pracy. to zadanie polecam zlecić profesjonalnej firmie która zajmuje się ostrzeniem narzędzi, chociaż różnie z tym bywa. możesz trafić na kretyna który zrobi to wysokoobrotwą szlifierką, a wtedy będą się nadawały już tylko do oglądania. najlepiej zlecić to doświadczonemu stolarzowi. będzie wiedział w czym rzecz.
jeśli jednak dłuta mają być używane do codziennej pracy to chetnie polecę coś innego.

G
Piotrek 2007-10-27 00:00

Re:Dluta

nie pisalem bo mam prace i ograniczony dostep do komputera, sorki
dluta maja byc urzywane jak najbardziej do codziennej pracy - moj wojek uklada podlogi i jest profesjonalista w tym co robi(widzialem efekty)
moze lepszym rozwiazaniem byloby kupno dlut+oselki(jak zwal tak zwal) i to znowu pojawia sie porblem - jakiej
ile chce przeznaczyc na dluta - tyle ile potrzeba na zakup dlut,ktore mozna uznac za profesjonalne(+ew oselki)
prosilbym o podanie nazwy conajmniej 2firm produkujacych dluta, ktore spelniaja powyzsze kryteria (moge miec problem z nabyciem dlut konkretnej firmy)

G
pawel 2007-10-27 00:00

Re:Dluta

jak profesjonalne i do codziennej pracy to koniecznie zestaw 6 dłut firmy Kirschen za 374 zł. artykuł nr 1101 HK. do tego prowadnik z kamieniem i olejem Stanley za 55 zł. art. nr 16-050. to wszystko czego potrzeba do szczęścia.
podałem Ci adres tego sklepu (www.dluta.pl) bo mają bardzo dobrą ofertę. trudno żeby kupić taki sprzęt w jakimkolwiek sklepie narzędziowym. możesz zamówić telefonicznie i zapłacić przy odbiorze przesyłki.
kolega po dłuta do rzeźbienia jeździł do Niemiec, bo w Polsce trudno było o sprzęt dobrej klasy. teraz kupuje tylko w tym sklepie internetowym.
cena dłut które poleciłem jest naprawdę dobra. nie wspomnę o jakości która jest super. jedno dłuto wychodzi za ok. 60 zł. za te pieniądze nie dostaniesz nic lepszego. pozdro.

G
Piotrek 2007-10-27 00:00

Re:Dluta

ok, dzieki bardzo za pomoc :-)

G
pawel 2007-10-27 00:00

Re:Dluta

Dzieki, że mogłem pomóc. ten zestaw jest naprawdę super. pozdrawiam!

1