DeWalt vs Metabo

G
Marcin 2008-07-21 00:00

DeWalt vs Metabo

Witam.
Chcę sobie kupić szlifierkę kątową 125mm. W grę wchodzą te 2 firmy. Na oku mam DeWalt D28133 KD . Szlifierka musi być mocna i solidna. Ten model DeWalta ma sporo bajerów, zabezpieczenia przed przeciążeniem, przed pyłem itp i bardzo mi się to podoba. Czytając na internecie znalazłem dużo dobrych opini na temat Metabo i tutaj moje pytanie czy może lepiej jakiś odpowiednik firmy Metabo, np modele 9-125 lub 10-125. Na temat DeWalta też dobre opinie czytałem lecz nie wiem jak to w praktyce. Ważny jest również serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Słyszałem ze DeWalt ma dośc problemową obsługę serwisową. Powiedział mi to sprzedwca w sklepie Makita & Metabo, więc może to tylko propaganda. I proszę nie pisać o 3 letniej gwarancji Metabo, bo to tylko chwyt marketingowy ( ci co są w temacie wiedzą o co chodzi, wystarczy gwarancję przeczytać ). Budżet 400-500 zł, proszę o pomoc przede wszystkim tych, którzy mieli styczność z tym sprzętem.

G
Zenon 2008-07-22 00:00

Re:DeWalt vs Metabo

Polecam jeszcze wziąć pod uwagę najnowszą szlifierkę Milwaukee: AGVM 26-230 GEX. Dopiero się pojawiła na rynku ale wyzróżnia się znacznie na tle konkurencji. Oczywiście ma wszystko i co ważne ma jeszcze sprzęgło mechaniczne - ja dzięki temu nie straciłem kolana. Nie jakieś tam sprzęgło tylko naprawdę niezawodny mechanizm (na dobrą sprawę nawet jeżeli złapiesz za tarczę i włączysz szlifierkę to tarcza nie ruszy). Po więcej szczegółów mogę odesłać na stronę: http://www.milwaukeetool.pl.
Pozdrawiam

1

Producenci :

Kategorie :