DeWalt DCD796P2 bicie na boki

G
Snorku 2022-12-06 20:29

DeWalt DCD796P2 bicie na boki

Witam, jeśli temat w złym wątku - przepraszam.

Kupiłem wyżej wymienioną wiertarko wkrętarkę z myślą o majsterkowaniu zwykłym, czasami coś zrobić w drewnie, czasami coś dokręcić, czasami w metalu, podobnie w betonie/cegle itp.

Myślałem, że sprzęt za taką kasę będzie dawał radę, a pojedyncze opinie o biciu wiertła to rzadkość, nie mniej tak właśnie jest. Nie wiem ile dokładnie bije, ale wiertła odskakują o jakiś 1-2 mm na oko. Zdaję sobie sprawę, że to wiertarko wkrętarka udarowa, ale na prawdę to jest taki poziom precyzji? Nawet w betonie kołki będą latać jak głupie.
Mam w domu starą wiertarkę boscha na wiertła SDS, która tak na dobrą sprawę też bije na boki jak głupia i otwory 10mm robią się nagle 13-14..

Mogę zwrócić jeszcze sprzęt bez żadnego problemu, stąd moje pytania:

Czy olać w ogóle temat udaru w takich wkrętarkach i polecieć w zwykły model bez udaru do drewna/metalu/wkręcania?
Mam na oku też już jakieś modele milwaukee (np. M18 FPD2), czy ta górna półka ogranicza jakkolwiek już bicie?
Czy może ew. kupić model dewalta/milwaukee bez udaru i po prostu do betonu zainwestować w jakiś stacjonarny udar?

1