czy ktoś mugłby mi doradzić jak sie zmienia łożyska w silnikach odkurzaczy zelmer

G
Michał 2007-03-03 00:00

czy ktoś mugłby mi doradzić jak sie zmienia łożyska w silnikach odkurzaczy zelmer

zjmuje się naprawą sprzętu agd miendzy innymi naprawiam odkurzacze i nierozumiem dlaczego łożyska fabrycznie założone wytrzymują bardzo długo a jeżeli ja je zmienie efekt jest gorszy łożyska rozwalają sie nierozumiem dlaczego.Jakie łożyska śą lepsze RS czy ZZ do odkurzaczy o mocy 1500W.

G
jerzy 2007-03-13 00:00

Re:czy ktoś mugłby mi doradzić jak sie zmienia łożyska w silnikach odkurzaczy zelmer

czy słyszałeś o luzie c-3 w wysokoobrotowych łożyskach?
kup sobie skf 2rsh c-3 i sprawa załatwiona
tylko skf

G
jerzy 2007-03-13 00:00

Re:czy ktoś mugłby mi doradzić jak sie zmienia łożyska w silnikach odkurzaczy zelmer

zasady są proste: wyważyć komputerowo wirnik,założyć na prasie łoż skf 2rsh c-3 czyli z rs-ami a nie zz ,nasmarować powierzchnie łożysk cienką warstrą gęstszego smaru -przeciwpyłowo i przeciwwodnie i heja do przodu

G
bleble 2007-04-07 00:00

Re:czy ktoś mugłby mi doradzić jak sie zmienia łożyska w silnikach odkurzaczy zelmer

dodać nalerzy jeszcze że łożyska w silnikach zelmera przykleja sie klejem aerodobowym a wywarzanie wirnika nie jest konieczne bo jest już wywarzony lepiej wywarzyć i wyczyścić turbinkę . Rs nie radził bym zakładać do wysokoobrotowych silnikuw bendą sie bardzo grzały nawet skf najlepsze są łożyska kture z jednej strony są jajk rs a z drugiej jak zz wtedy łożysko z jednej strony jest dobrze uszczelnione a z drugiej oddaje dobrze ciepło
I nie smaruje sie łorzysk żadnym smarem w odkurzaczach

1