Co wybrać: firmową młotowiertarkę czy tani młot ??

G
Adam 2006-11-19 00:00

Co wybrać: firmową młotowiertarkę czy tani młot ??

WItam. Muszę kupić wiertarkę udarową (młot). Sprzęt będzie pracować przy remoncie domu (podkuwanie, przebijanie ścian pod c.o., wiercenie w betonie i kamieniu) oraz jeżeli przeżyje ma zostać do drobnych robót przydomowych. I zastanawiam się co wybrać.
Czy kupić taniego młota Topexa graphite czy może coś firmowego ale lżejszego jak d25103k która waży 2,6 kg i ma realne 3 J pojedyńczego uderzenia, ktorą moge miec za 600 zł. Pisze o Dewalt bo mi polecono tę markę, ale nie wykluczam zakupu Makity, Metabo czy Bosha.
Wiem że duża róznica cenowa ale mam własnie 600-700 zł a w tej cenie nie kupię firmowego młota więc wybór padł na na Topexa, który jest sprawdzony przez znajomych.
Tak więc co lepiej sprawdzi się przy takim zakresie robót i w co lepiej zainwestować. Czekam na Wasze propozycje.

G
Tomasz Sobierajski 2006-11-20 00:00

Re:Co wybrać: firmową młotowiertarkę czy tani młot ??

Ten Topex nie ma 7,3 J. Mam identyczne narzędzie o nazwie Einhell zarzynam je w pracy 3 rok. Dla twoich potrzeb nie potrzeba nic lepszego. Polecam ze wskazaniem jednak na Einhell-a.

G
antymon 2006-11-22 00:00

Re:Co wybrać: firmową młotowiertarkę czy tani młot ??

Absolutnie nie polecam szmelcu pod nazwa blaucraft, chociaz na tym forum trafil sie fantasta, ktory twierdzil, ze twierdzil niby-mlotek blaucraft ma 20 kilka J, HA ! HA ! A jakis kolejny nawiedzony wypisuje farmazony, ze niby te blaucrafty to koooopie boscha sa, bo maja duplikaty, czy plakiaty elektroniki z nazwy, czy z przeznaczenia funkcji podobne. Pod tym wzgledem EINHELL jest spokojniejszy i bezpieczniejszy, chociaz ostatnio podobno cienki jest w naprawach gwarancyjnych, bo przytkal sie w naprawach gwarancyhjnych.
W kazdym razie z daleka od szmelca pod nazwa BLAUCRAFT !

G
wariant 2006-11-30 00:00

Re:Co wybrać: firmową młotowiertarkę czy tani młot ??

a ja polecam blaucraft, mozna okazyjnie kupic na targu mym od znajomego gostka. Jak co bedzie nie tak to policze sie z nim. Z uwagi na duza awaryjnosc tego bajzlu facio dorzuca jeszcze wlacznik i szczotki. To beznadzieja, bo to jest prawdziwy szajs.........

G
Darek 2006-12-19 00:00

Re:Co wybrać: firmową młotowiertarkę czy tani młot ??

Ten Topex nie ma 7,3 J. Mam identyczne narzędzie o nazwie Einhell zarzynam je w pracy 3 rok. Dla twoich potrzeb nie potrzeba nic lepszego. Polecam ze wskazaniem jednak na Einhell-a.
Ja tez polecam Einhell. Chociaz pojawily sie mutanty jakis tam narzedzi mlotki wyburzeniowe marki blaucraft: na pismie maja niby kopa, co nie wiadomo ile wytrzyma ( bo bubel moze sie rozleciec) i sa extra glosne - bo ok. 100 db. A moze jest to bron akustyczna, demolujaca otoczenie wlasnie halasem !

1

Kategorie :