CO SĄDZICIE O NARZĘDZIACH PERLES

G
pepe 2006-12-30 00:00

CO SĄDZICIE O NARZĘDZIACH PERLES

Co są warte elektronarzędzia PERLES? Czy są to narzędzia dla profesjonalistów? Czy są lepsze niż Bosch czy Makita?

G
chris70 2006-12-30 00:00

Re:CO SĄDZICIE O NARZĘDZIACH PERLES

Witam.
Perles to Szwajcarska firma produkująca profesjonalne elektronarzędzia. Dotychczas miałem przyjemność pracować wiertarkami i wkrętarkami aku. Są to sprzęty dość dobrej jakości w stosunku do ich ceny. Nie widziałem ich jeszcze nigdzie na budowach, gdzie narzędzia mają swoisty poligon doświadczalny, dlatego też nie mogę jednoznacznie stwierdzić co naprawdę są warte. Jednak w porównaniu z Makitą czy niebieskim Boschem,wypadają słabiej- oczywiście to tylko moje zdanie.

G
manutd.oli.anet@wp.pl 2007-01-01 00:00

Re:CO SĄDZICIE O NARZĘDZIACH PERLES

Witam, mam przyjemność naprawiać elektronarzędzia PERLES mam często do czynienia z szlifierkami kontowymi tej marki, i muszę powiedzieć że są całkiem dobre cena podchodzi pod zieloną linie BOSCH ale jakość bardzo dobra np. perles hsw 125 lub 325 z regulacją obrotów, spisuą się całkiem dobże nawet na budowach. swego czasu CELMA montowała elektronarzędzia tej marki usiebie. Ja uważam ten sprzęt za dobry.

G
Jacu 2007-01-12 00:00

Re:CO SĄDZICIE O NARZĘDZIACH PERLES

Używam tej szlifierki do glazury i nie jestem zbyt zadowolony.Samoczynnie "wyskakuje"włącznik,strasznie nagrzewa się głowica(aż wycieka smar z przekładni)no i trzeba długo ustawiać tarczę żeby nie biła co nie zdarzało sie w boschu a nawet w bavarii za 90 zł.Teraz planuję zakup kątówki makity lub boscha.Jedyne nieduże poręczne z włącznikiem na górze.Choć wziąłbym najchętniej metabo ale dla mnie jest nie wygodna do płytek,chyba że można obrócić głowicę

G
Jacu 2007-01-12 00:00

Re:CO SĄDZICIE O NARZĘDZIACH PERLES

Miałem na myśli perlesa 325 poprzedni model

G
Górnik 2007-01-26 00:00

Re:CO SĄDZICIE O NARZĘDZIACH PERLES

Używam tej szlifierki do glazury i nie jestem zbyt zadowolony.Samoczynnie wyskakujewłącznik,strasznie nagrzewa się głowica(aż wycieka smar z przekładni)no i trzeba długo ustawiać tarczę żeby nie biła co nie zdarzało sie w boschu a nawet w bavarii za 90 zł.Teraz planuję zakup kątówki makity lub boscha.Jedyne nieduże poręczne z włącznikiem na górze.Choć wziąłbym najchętniej metabo ale dla mnie jest nie wygodna do płytek,chyba że można obrócić głowicę
Skoro głowica aż tak się nagrzewa to oddaj szlifierkę do serwisu. Piszesz, że musisz ustawiać długo tarczę aby nie "biła". Wnioskuję, że używasz tarcz tzw. diamentowych za ok. 15 zł. Nic dziwnego, że biją. Swoją drogą powinieneś wiedzieć, że każda tarcza musi być dotarta (wtedy bicie zanika). Jeśli po dotarciu ją zdejmiesz i założysz na nowo zawsze będziesz miał bicie - większe lub mniejsze ale zawsze. Ja pracuję na Metabo - mam ich 4, Makita - 3, Perles - 1, Bosh - 1 szt. Na każdej występuje bicie tarczy w przypadku opisanym powyżej. Perles używam profesjonalnie - beton, cegła, płytki ceramiczne, gres, stal. Sprzęt bardzo wytrzymały.

G
jacu 2007-01-31 00:00

Re:CO SĄDZICIE O NARZĘDZIACH PERLES

Wiesz Górnik nie kładę płytek od roku czy dwóch.Korzystałem z kilkunastu kątówek boscha(kiedyś exbud gdzie pracowałem, miał przeważnie boscha a co budowa to inna kątówka)i takich problemów z tarczą jak w perlesie nie miałem.Tą samą bijącą tarczę (czy to diament za 70 zł czy za 35zł lub metalu,betonu)zakładam do boscha czy dogorywającej bavarii i śmiga bez bicia.Co do głowicy to perles był 2-razy w różnych servisach i stwierdzono że ten typ tak ma i trzeba było kupić metabo lub makitę(co niebawem uczynię)ewentualnie boscha niebieskiego.Włącznik naprawiłem sam.żeby być sprawiedliwym oprócz tych dolegliwości perles nie szwankuje jest poprostu niedopracowany albo ja mam pecha

G
Grzegorz 2016-03-26 14:41

Re: CO SĄDZICIE O NARZĘDZIACH PERLES

Czternaście lat temu kupiłem wiertarkę tej firmy. Typ - EK26, z udarem pneumatycznym, na wiertła SDS Plus.
Używam ją głównie do prywatnych remontów, ale warunki pracy ma takie, jak na każdej budowie.
Nie cackam się z nią, a jedyna rzecz o którą dbam, to smarowanie wnętrza uchwytu, do mocowania wierteł SDS.
Do tego czasu mnie nie zawiodła.
Nie wiem, jakie są narzędzia Boscha, Makity, czy innej profesjonalnej firmy, ale ja nie dam sobie na tę wiertarkę powiedzieć złego słowa.
Pozdrawiam.

G
wz 2017-05-26 13:41

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

M
Mariusz 78 2019-01-13 08:45

Re: CO SĄDZICIE O NARZĘDZIACH PERLES

Witam
Mam frezarkę Perles OF3-808re w której pękła mi tulejka zaciskowa na frez. Można dostać taką tulejkę lub zamiennik? Pozdrawiam

Zdjęcia

1

Producenci :