co myślicie o tym narzedziu???

G
viper 2007-11-03 00:00

co myślicie o tym narzedziu???

Spotkalem sie juz z wieloma nowinkami-patentami. ale takie cos widze pierwszy raz. co wy o tym myslicie?
http://allegro.pl/item262142420_pilarka_dwutarcz_ferm_ft_950_ciecie_bez_iskier.html

G
Terror 2007-11-03 00:00

Re:co myślicie o tym narzedziu???

Witam. Coś już kiedyś o tym narzedziu słyszałem. Jednak nie za bardzo wiem, gdzie można do niego zakupić części zaminenne. Jednak nie mogę zgodzić się z tym opisem do końca ;) Silniki elektryczne nie są mile widziane w strefach zagrożonych wybuchem - pomimo, iż osprzęt tnący nie powoduje iskier. Ferm, który jest prezentowany w podanym przez Ciebie linku jest narzędziem amatorskim. Poza tym bez gwarancji - 3 lata robi różnicę.

G
Marcin 2007-11-04 00:00

Re:co myślicie o tym narzedziu???

dokładnie, silnik szczotkowy, mimo wszystko iskrzy, ale nie pasują mi inne rzeczy:
- moc 950 W dla maszyny z tak dużymi tarczami, w dodatku widiowymi!!! to deczko za mało... rzaz będzie miał chyba z 6-7 mm!!!
- tarcze nie obracają się przeciwbieżnie, tylko są zamocowane naprzemiennie, jedna z zębami w dół,druga z uzębieniem w górę.
Ale jaki to ma sens, gdy tylko jedna strona tnie? druga niby co ma robić? zbierać materiał od spodu? czym, skoro uderza w materiał samym płaszczem blatu??? zwróćcie uwagę na rozmieszczenie zębów....
- tarcze widiowe do stali to produkt wysoce specjalistyczny i obawiam się że z ich dokupieniem może być ciężko, bo profesjonalne ich wersje kosztują majątek... i ciekawe gdzie są takie dostępne w sprzedaży bo ja jeszcze nie spotkałem się z wymiarem 155 mm!, szczególnie do ciecia stali....
- nie rozumiem też czemu tarcze pokryto teflonem? przecież nie od dziś wiadomo, ze taki zabieg ma sens wyłącznie w tarczach do ciecia mokrego drewna, gdzie materiał zamyka się nieznacznie po przejściu zęba i może szorować o powierzchnię płaszcza zwiększając opór i nagrzewając blat...... ale litości, przecież stal się nie kurczy więc po co?
może marudzę, ale dla mnie to tylko ciekawostka, mało praktyczna i z kłopotliwym do zdobycia osprzętem i wątpliwej przydatności
pozdro

G
mirek 2007-11-04 00:00

Re:co myślicie o tym narzedziu???

Witam.
Viperze , muszę się zgodzić z kolegami. Ta maszynka to tak na moje tylko jakiś bajer żeby zarobić kasę. Myślę że nie będzie ona tak na prawdę nikomu do niczego potrzebna.
Pozdrawiam

G
Terror 2007-11-04 00:00

Re:co myślicie o tym narzedziu???

Morał z tego jeden - jeżeli nie będziesz uzytkował tego użądzenia zawodowo i nie będzie na siebie zarabiało (a nie jest zalecane stosowanie tej linii Ferma do działań zarobkowych) to nie ma sensu kupować tak drogiego narzędzia w eksploatacji.
Pozdr. dla wszystkich

1