Co kupic? Wiertarka z udarem.

G
Jozef 2006-04-06 00:00

Co kupic? Wiertarka z udarem.

Mam pytanie do obecnych tutaj osob. Nie znam sie kompletnie na tym sprzecie. Potrzebna mi wiertarka do wykonywania roznego typy instalacji - zazwyczaj sprowadza sie to do wywiercenia paru otworow, przewiercenia sie przez sciane itp. Podsumowaujac, potrzebny udar, wiecenie glownie w betonie i cegle. Cos co latwo serwisowac, bedzie sluzyc dlugo. Cos czym mozna w miare komfortowo sie poslugiwac.
z gory dziekuje za rady

G
misiollo 2006-04-06 00:00

Re:Co kupic? Wiertarka z udarem.

Witaj
Niewątpliwie zainwestować musisz w wiertarkę z udarem elektropneumatycznym.
Co do konkretnego modelu i marki, musisz uściślić zakres wykonywanej pracy.
Czy tylko wiercenie, jakimi średnicami, czy bedziesz używał jej zarobkowo, ile otworów miesięcznie itd. ...
Podaj także jaką kwotę jesteś w stanie przeznaczyć na sprzęt.
Pozdrawiam
Marcin

G
Józef 2006-04-07 00:00

Re:Co kupic? Wiertarka z udarem.

Zastanawialem sie nad dwoma modelami jednego producenta. Poszeperalem po sieci, kazdy ma swoj typ, ciezko znalezc cos konkretnego. Wiertarka bedzie pracowac w firmie. Trudno okreslic liczbe otworow - zalezy od liczby klientow. Przypominam, ze chodzi glownie o prace instalatorskie - internet. Srednica raczej nie wieksze niz 25mm, z tym ze wiertla musza byc dlugie. Od razu zapytam - jakie polecacie? :-)
Modele nad ktorymi sie zastanawiam to Metabo KHE 24 basic

G
misiollo 2006-04-10 00:00

Re:Co kupic? Wiertarka z udarem.

Maszyny, które podałeś różnią się trochę od siebie.
Jeśli potrzebujesz wiertarki z odsysaniem pyłu, to MAKITA HR 2430 będzie rzeczywiście najlepszą propozycją w tej klasie sprzętu.
Natomiast jeśli zastanawiasz się nad METABO, to uważam, że za porównywalne pieniądze lepiej kupić BOSCHA GBH 2-26 DRE/DFR lub MAKITĘ HR 2450/2450T
Pamiętaj także, że podane maksymalne zakresy wierceń są dla tych maszyn wartościami bliskimi przeciążeniom i takich średnic wierteł powinieneś używać sporadycznie.
Jeśli będziesz wiercił stale do powiedzmy 16 mm, to są to urządzenia dla Ciebie
Pozdr.
Marcin

G
Józef 2006-04-11 00:00

Re:Co kupic? Wiertarka z udarem.

No wiec wlasnie. Musze sie zastanowic. Nie wiem jak sprawdzaja sie te odsysacze. Czesc wiercen wykonuje w mieszkaniach, wiadomo jak to jest. Czy mi sie wydaje, czy d tego Bosha tez mozna taki odsysacz dokupic? Nigdzie nie moge znalezc ;-/ Dzieki za rady

1

Kategorie :