budget BHR 215

Do ostatniej strony »
G
artur 2008-05-13 00:00

budget BHR 215

witam
mam taki problem kupiłem w/w myjkę ciśnieniową, chodziła jak na takiej klasy sprzęt satysfakcjonująco, jednakże pożyczyłem ja znajomemu i jak wróciła do mnie to ZONK, myjka zaczęła źle chodzić znaczy się, na sucho (tzn,bez zapiętego węża ciśnieniowego) chodzi ok tak jak normalnie, ale jeśli zapnę ten wąż nie przestaje pracować pompa - nie wyłącza się, cały czas próbuje tłoczyć wodę do węża wysokociśnieniowego a po zwolnieniu blokady nie ma takiego ciśnienia jak było kiedyś, znaczy sie zaraz po zakupie, oddał bym ją do gwarancji ale zgubił mi się gdzieś paragon i nie chcą przyjąć sprzętu bez paragonu, bardzo proszę o pomoc!!

G
krzysiek 2008-05-13 00:00

Re:budget BHR 215

witam
sproboj zmienic pistolet bo moze puszczac czisnienie mialem tak w mcalister .

G
Romano 2008-05-13 00:00

Re:budget BHR 215

A ja myślę że masz zapowietrzoną myjkę....

G
artur 2008-05-14 00:00

Re:budget BHR 215

witam
sproboj zmienic pistolet bo moze puszczac czisnienie mialem tak w mcalister .
pistolet jest napewno oki

G
artur 2008-05-14 00:00

Re:budget BHR 215

A ja myślę że masz zapowietrzoną myjkę....
a jak ją odpowietrzyc, całą ją poroskręcałem i skręciłem na nowo i dalej to samo,

G
Romano 2008-05-14 00:00

Re:budget BHR 215

Niestety Budget to jedyne co ma dobre to płyn do spryskiwaczy :(
Jezeli myjka nie jest zapowietrzona to zapewne obkręca Ci się mimośród w "wale" Sprawdż czy masz czarny olej w przekładni taki jego objaw...... ale to dosyć skomplikowane
Co do odpowietrzania myjki
1) załącz jąnie podłączaj do prądu i przez około minuty niech woda się przez nią przelewa (bez Cisnienia )
2) Po minucie załącz do prądu i sprawdź czy coś sie poprawilo
W myjkach Karcher czy Alto to działa :) ale budget to taki chński badziew - powodzenia

G
artur 2008-05-14 00:00

Re:budget BHR 215

Niestety Budget to jedyne co ma dobre to płyn do spryskiwaczy :(
Jezeli myjka nie jest zapowietrzona to zapewne obkręca Ci się mimośród w wale Sprawdż czy masz czarny olej w przekładni taki jego objaw...... ale to dosyć skomplikowane
Co do odpowietrzania myjki
1) załącz jąnie podłączaj do prądu i przez około minuty niech woda się przez nią przelewa (bez Cisnienia )
2) Po minucie załącz do prądu i sprawdź czy coś sie poprawilo
W myjkach Karcher czy Alto to działa :) ale budget to taki chński badziew - powodzenia

nic z tych rzeczy nie pomogło,
w tej myjce nie ma żadnego wału z mimosrodem, jest tak
silnik elektryczny zakończony talerzykiem ułożonym pod kątem na tym sa 3 cylinderki które tłoczą wodę, podaje link jak chodzi pompka może to cos da:
http://pl.tinypic.com/player.php?v=9gjbtc&s=3"

G
artur 2008-05-14 00:00

Re:budget BHR 215

zły link dałem tutaj jest prawidłowy:
http://pl.tinypic.com/player.php?v=9gjbtc&s=3

G
Romano 2008-05-14 00:00

Re:budget BHR 215

Dokładnie chodzi o ten talerzyk osadzony na "wirniku" pod kątem, na nim ślizgają się trzy tłoki dajace Ciśnienie,
Jeżeli ten "talerzyk-mimośród" się obkręca wokół wirnika to nie ma Ciśnienia
W skrócie to te trzy Cylinderki bardzo mocno dociskają ten mimośród za pomocą grubych sprężyn i jeżeli siła nacisku jest za silna wał wirnika objeżdża ten mimośród, poznać to można po np. kolorze oleju (to wszystko powinno być zalane olejem mineralnym o konsystencji 15W40) JEzeli olej jest czarny oznacza to ze poprzez tarcie tego talezyka, olej sie nagrzewa i wypala..... Taka jest moja diagnoza. Sprawdź to... Pozdrawiam

G
Romano 2008-05-14 00:00

Re:budget BHR 215

Dokładnie chodzi o ten talerzyk osadzony na "wirniku" pod kątem, na nim ślizgają się trzy tłoki dajace Ciśnienie,
Jeżeli ten "talerzyk-mimośród" się obkręca wokół wirnika to nie ma Ciśnienia
W skrócie to te trzy Cylinderki bardzo mocno dociskają ten mimośród za pomocą grubych sprężyn i jeżeli siła nacisku jest za silna wał wirnika objeżdża ten mimośród, poznać to można po np. kolorze oleju (to wszystko powinno być zalane olejem mineralnym o konsystencji 15W40) JEzeli olej jest czarny oznacza to ze poprzez tarcie tego talezyka, olej sie nagrzewa i wypala..... Taka jest moja diagnoza. Sprawdź to... Pozdrawiam

G
artur 2008-05-14 00:00

Re:budget BHR 215

ten olej a raczej smar bo to co tam jest to taki jakby rozwodniony smar jest koloru białego

G
artur 2008-05-14 00:00

Re:budget BHR 215

ten olej a raczej smar bo to co tam jest to taki jakby rozwodniony smar jest koloru białego

G
Romano 2008-05-14 00:00

Re:budget BHR 215

no to moja teoria została obalona :(

G
artur 2008-05-14 00:00

Re:budget BHR 215

a jesli by faktycznie był objechany ten mimośród to co wtedy należało by zrobic??

G
Romano 2008-05-14 00:00

Re:budget BHR 215

Cóż, najlepiej wywiercic od góry otwór i zrobić coś w rodzaju klina....

1 2

Kategorie :