Bosch, Skil, Black&Decker - sonda

G
karbex 2007-11-30 00:00

Bosch, Skil, Black&Decker - sonda

Witam, wpadłem na pomysł aby przeprowadzić małą sondę na temat narzędzi w/w marek. Bardzo proszę o wypowiedzi raczej użytkowników tych elektronarzędzi, a nie handlowców ponieważ ich opinie nie są obiektywne (no chyba że ktoś handluje wszystkimi trzema markami. Najlepiej żeby uszeregować w kolejnosci 1,2,3. Po zakończeniu sondy, podlicze i przedstawie wyniki. Acha i nie piszcie, że to zależy od sprzętu, egzemplarza, itp. Konkretnie 1...,2...,3... i dlaczego taki wybór.
Pozdrawiam

G
mirek 2007-11-30 00:00

Re:Bosch zielony, Skil, Black&Decker - sonda

Witam.
Co do porównania tych firm nie da się tego zrobić na takich warunkach jakie proponujesz. Nie da rady pominąć aspektu konkretnych narzędzi: np skil jest niewątpliwie liderem jeśli chodzi o pilarki tarczowe ( orca). Tak więc wszystko zależy od konkretnego narzędzia. Oczywiście można uśrednić tą klasyfikację i chyba o to Ci chodziło.
Moim skromnym zdaniem Firmy można śmiało ustawić na jednej półce ze wskazaniem na boscha i pomarańczową serię b&d. Natomiast skil nie jest specjalnie gorszy ale może troszkę starszy technologicznie , za to ma zdecydowaną przewagę jeśli chodzi o stosunek cena-jakość.
Tak więc sklasyfikowałbym tak:
1. green bosch , pomarańczowy b&D
2. skil
3. b&d standart
Pozdrawiam

G
karbex 2007-11-30 00:00

Re:Bosch zielony, Skil, Black&Decker - sonda

Właśnie o to mi chodziło, żeby uśrednić opinie i przedstawić wrażenie na temat marki a nie konkretnych modeli, wielkie dzieki za zainteresowanie
Pozdrawiam

G
Terror 2007-11-30 00:00

Re:Bosch zielony, Skil, Black&Decker - sonda

Nie skreślaj handlowców drogi kolego oni też korzystają z elektronarzędzi, osobiście bazuje na opinii klientów, którym sprzedaje te narzędzia a jak nie to sam sobie je na sklepie sprawdzam.
1.Pomarańcza B&D, Zielony Robert B.
2.Skil (ponieważ jest tańszy), B&D Zielony (troszkę droższy od Skila...)
Ale zgadzam się z Mirkiem :) nie można tak porównywać ... to są osobiste opinie. Więc jeżeli porównywać to np. wirtarki czy pilarki o podobnych parametrach...

G
karbex 2007-11-30 00:00

Re:Bosch zielony, Skil, Black&Decker - sonda

Przepraszam za to małe nieporozumienie z handlowacami. Chodziło mi tylko o to żeby nie pisać że np bosch jest the best (no bo nie powiem źle o czymś co sprzedaje). Jeśli ktos jest użytkownikiem narzędzi a nie tylko sprzedawcą lub bazuje na opiniach użytkowników to jak najbardziej takie zdanie się liczy i to bardzo, bo oparte jest na większej populacji elektronarzędzi, co daje większą szansę na unikniecie błędu zwiżanego np z pojedynczym wadliwym egzemplarzem
Pozdrawiam

G
Terror 2007-12-06 00:00

Re:Bosch zielony, Skil, Black&Decker - sonda

Moimi ulubionymi narzedziami z serii zielonej boscha są młoto wiertarki PBH 2000 i 2200. Z Black&Deckera pilarki KS 55 & CD 601 i 602 & szlifierka taśmowa KA 88. Ze Skila przypadła mi do gustu jedna wiertarka niestety nie pamiętam modelu ale swobodnie porównał bym ją do Boscha PSB 500 RE (miała bardzo płynna regulację-nie szarpała przy starcie,wygodna w użyciu).

G
mirek 2007-12-07 00:00

Re:Bosch zielony, Skil, Black&Decker - sonda

Witam.
Ja z kolei preferuję Skila i b&D. Uważam że zielony Bosch jest dobry , natomiast różnica w cenie między Boschem a np Skilem nie jest adekwatna do różnicy w jakości. Uważam do średnio zaawansowanego majsterkowania + czasami fuchy starczy Skil ( nie wszystkie narzędzia. Mają beznadziejne szlifierki).
Pozdrawiam

G
cizo 2011-07-20 23:17

Re: Bosch zielony, Skil, Black&Decker - sonda

1. b&d czerwony
2. bosch zielony i skil
Bosch zielony uważam za to samo co Skil.
B&D mam młoto-wiertarkę, wiertarko-wkrętarkę i lutownicę (bardzo je chwalę i używam do cięższych prac).
Boscha zielonego mam młoto-wiertarkę i wyrzynarkę (jestem zawiedziony, ponieważ młoto-wiertarka chodziła 2-3 lata i odmówiła posłuszeństwa. powodem była starta zębatka przekładni)
Skila mam piłę elektryczną i też wiertarko-wkrętarkę ( z piły jestem zadowolony, a wiertarko-wkretarkę używam do lekkich robót, bo do cięższych to używam B&D)
Pozdrawiam wszystkich i mam nadzieję, że pomogłem w doborze sprzętu :)

G
Revox 2011-08-11 11:31

Re: Bosch zielony, Skil, Black&Decker - sonda

Od 11 lat nie kupiłem żadnej nowej wiertarki .
Powód ?
Proszę bardzo !
Zielona wiertarka BOSCH PSB 500 RE . Przeżyła budowę domu , wierciła drewno , stal , beton . Mieszała farby i robiła za wkrętarkę .
Oprócz porysowanej obudowy hula jak nowa . Aha zrobiona w Szwajcarii .
Czy dziś jeszcze robią tak narzędzia ?
Black & Decker z 1987 roku , D 142 kupiona w Składnicy Harcerskiej (czy ktoś to jeszcze pamięta) , pracuje bezawaryjnie do dziś !
Skilla niestety nigdy nie miałem .

1