Bosch GBH 2-26 DFR

G
Arek 2007-08-16 00:00

Bosch GBH 2-26 DFR

Witam !
Mam dość spory problem, jak dla mnie.. mianowicie nie moge wyciagnac uchwytu wiertarskiego. W instrukcji pisze
"Pociagnac pierscien blokujacy głowicy wymiennej do tyłu, trzymac w tej pozycji i wyjac głowice wymienna z elementu ustalajacego uchwyt wiertarski".
Problem jest w tym ze ten pierscien ktory mam pociagnac do tułu lata swobodnie do przodu i do tyłu i wszelkie proby wyciagniecia nic nie daja, tak jak by ten pierscien wogole nie spełniał swojego zadania.
Co mogło sie stac, moze ten pierscien uległ uszkodzeniu ??
Pozdrawiam

G
Romano 2007-08-19 00:00

Re:Bosch GBH 2-26 DFR

Kolego sprawa jest prosta.... a mianowicie wydaje mi sie że zaklinowała CI sie podkładka zatrzaskująca kulkę w tym uchwycie. Nie piszesz nic o tym czy wiertło zostało CI w uchwycie czy nie.
Ale w kazdym z wypadków powinienes sciagnąć "grzybek" tę gumę u góry podważając ją i pokolei pościągac zabezpieczenie podkłądkę ... Proste
pozdrawiam

G
Zonk 2007-08-19 00:00

Re:Bosch GBH 2-26 DFR

Panie Romano! Temat dotyczy zdjęcia uchwytu wiertarskiego a nie wyjęcia wiertła. Czytaj Pan uważniej!!! Opisywane przez Pana czynności dotyczą wyciągnięcia zaklinowanego wiertła czyż nie?

G
Marcin 2007-08-22 00:00

Re:Bosch GBH 2-26 DFR

Arku, uściślijmy. Zablokowało Ci się coś, czy po postu nie wiesz jak zdemontować futerko?
jeśli nie wiesz jak go po prostu zdjąć, masz pociągnąć za pierścień (ten drugi, blisko uchwytu na dłoń) i pociągnąć go w stronę tegoż uchwytu. Wymienne futerko powinno samo wyskoczyć. Rób to tak jakbyś chciał usunąć wiertło sds z futerka, ale nie na pierścieniu do zwalniania na samym futerku, lecz na tym drugim tuż przy uchwycie dodatkowym do trzymania.
pozdro

G
Arek 2007-08-22 00:00

Re:Bosch GBH 2-26 DFR

Arku, uściślijmy. Zablokowało Ci się coś, czy po postu nie wiesz jak zdemontować futerko?
jeśli nie wiesz jak go po prostu zdjąć, masz pociągnąć za pierścień (ten drugi, blisko uchwytu na dłoń) i pociągnąć go w stronę tegoż uchwytu. Wymienne futerko powinno samo wyskoczyć. Rób to tak jakbyś chciał usunąć wiertło sds z futerka, ale nie na pierścieniu do zwalniania na samym futerku, lecz na tym drugim tuż przy uchwycie dodatkowym do trzymania.
pozdro
Wiertło wyciąga sie bez problemu. Nie moge tylko wyciągnać tej głowicy w ktorej jest wiertło sds
i tym samym zmienic na zwykły uchwyt wiertarski.
Właśnie ten drugi pierscien ktory mam odciągnąc do tyłu nie działa , lata swobodnie do przodu i do tyłu. Jak potrzasne wiertarka to słychac tam jakis luźny element ( chyba jakas podkładka ) i wydaje mi sie ze to on mogł spasc lub cos podobnego. Teraz nie wiem czy mam rozebrac cały uchwyt zaczynajac od.. "sciagnąć "grzybek" tę gumę u góry... " jak pisze kolega Romano. Albo pojscie na serwis Boscha zeby mi to zrobili.
Pozdrawiam

G
serwis 2007-08-22 00:00

Re:Bosch GBH 2-26 DFR

idz do serwisu a zrobią ci to na miejscu

G
Gesty 2020-09-24 08:55

Re: Bosch GBH 2-26 DFR

I jak z tym uchwytem?jak go sciagnąć?proszę o poradę dla innych nie ma mozliwosci dojscia do serwisu

1

Kategorie :