Bosch DBH 4 DFE

G
Sławek 2006-09-03 00:00

Bosch DBH 4 DFE

Otworzyłem zakład elektroinstalacyjny zastanawiam się nad kupnem młota udarowo-obrotoweg ,wybór padł na Boscha DBH 4DFE chciałbym wysłuchaś waszyh opini na jego temat ,a może polecicie mi coś innego

Re:Bosch DBH 4 DFE

Witaj
Nie piszesz tego, ale wnioskuję, że na razie będzie to Twój jedyny sprzęt .
Jeśli tak to nie będzie to najlepszy pomysł.
Przy pracach instalacyjnych będziesz miał z pewnością sporo dłutowania np. szlice i przekucia.
A w takim przypadku te 3,5 J to trochę mało.
W młotkach tej klasy dłutowanie powinno stanowić max. ok.
10% pracy całej maszyny, inaczej dość szybko zajeździsz sprzęt.
Na pewno będziesz wiercił takze koronami np. pod puszki , a przy tych średnicach, to również praca w górnym dopuszczalnym zakresie i duże obciążenie dla maszyny.
Moja rada : jesli chcesz pozostać przy jedej maszynie kup młoto-wiertarkę klasy 5 kg np. Bosch gbh 5-40 DE z turbo power lub Makitę HR 4011C.
Pozdrawiam
Marcin

G
misiollo 2006-09-08 00:00

Re:Bosch DBH 4 DFE


Witaj
Nie piszesz tego, ale wnioskuję, że na razie będzie to Twój jedyny sprzęt .
Jeśli tak to nie będzie to najlepszy pomysł.
Przy pracach instalacyjnych będziesz miał z pewnością sporo dłutowania np. szlice i przekucia.
A w takim przypadku te 3,5 J to trochę mało.
W młotkach tej klasy dłutowanie powinno stanowić max. ok.
10% pracy całej maszyny, inaczej dość szybko zajeździsz sprzęt.
Na pewno będziesz wiercił takze koronami np. pod puszki , a przy tych średnicach, to również praca w górnym dopuszczalnym zakresie i duże obciążenie dla maszyny.
Moja rada : jesli chcesz pozostać przy jedej maszynie kup młoto-wiertarkę klasy 5 kg np. Bosch gbh 5-40 DE z turbo power lub Makitę HR 4011C.
Pozdrawiam
Marcin

G
Maciej 2006-11-19 00:00

Re:Bosch DBH 4 DFE

Witam
Ja mam zakład elektroinstalacyjny i miałem te wiertarke do puki mi jej nieukradli:( i powiem tak
- do wiercenia a zwłaszcza wiekszymi wirtłami jest ok. Do kucia w starym budownictwie też sobie świtnie dawała rade.
Ale jeśli chcesz powalczy z kuciem w betonie lub pełnej cegle to może okazac sie zasłaba.Tu proponaowałbym młot na SDSMax klasy 5 kg.Wszystko zależy co bedziesz robił.Konfort pracy był bardzo dobry.

1

Kategorie :