blokowanie łańcucha w husqvarnie 142

G
rafko 2009-04-27 00:00

blokowanie łańcucha w husqvarnie 142

Witam wszystkich.
Posiadam nową piłę husqvarne 142,którą przerobiłem już pare zbiorników paliwa.Podczas cięcia zacina łańcuch.Po zdjęciu osłony zaciśniety jest blaszany pasek hamulca.Nie mogę póżniej założyć osłony na łańcuch!. Napewno jej nie przegrzałem.Mam pytanie-co jest grane????
Pomóżcie...

G
bruce 2009-04-27 00:00

Re:blokowanie łańcucha w husqvarnie 142

To znaczy że nie wiesz jak wyłączyć hamulec?bo jeżeli tak to te osłonę przed przednim uchwytem pociągasz do siebie a jak włącza sie bez powodu to znaczy że jest popsuty-sprawdź srężyny

G
rafko 2009-04-27 00:00

Re:blokowanie łańcucha w husqvarnie 142

nie chodzi o hamulec. Podczas pracy cięcia normalnie blokuje Lańcuch na prowadnicy.Powtarza się to po ok. 5min. cięcia

G
rafko 2009-04-27 00:00

Re:blokowanie łańcucha w husqvarnie 142

czy może zapiekło uszczelnienia i blokuje łańcuch na zębatce?

G
bruce 2009-04-27 00:00

Re:blokowanie łańcucha w husqvarnie 142

Piszesz że masz włączony hamulec i nie o to chodzi-dziwne.To wygląda na słabe smarowanie,sprawdź bez założonej prowadnicy na małym gazie jak leci olej

G
rafko 2009-04-27 00:00

Re:blokowanie łańcucha w husqvarnie 142

wyjaśniam:
Hamulca nie używam wogóle.-jest w pozycji lużnej.gdy tne łańcuch chodzi po prowadnicy dobrze.Po paru minutach nagle zacina łańcuch, piła gaśnie, hamulec niby puszczony.Ręką nie mogę pociągnąć łańcucha po prowadnicy.Dopiero rozkręcam osłonę,i muszę poruszać hamulcem bo jest zaciśnięta opaska. Dlaczego? -jeżeli nie używam hamulca zaciska się opaska.

G
colin 2016-11-22 16:22

Re: blokowanie łańcucha w husqvarnie 142

sprawdź stan zębatki, ogniwa prowadzące w łańcuchu czy nie są zbite przez zębatkę no i dokładnie należy sprawdzić system smarowania łańcucha, załóż nowy łańcuch i wtedy sprawdź

G
morświn 2017-01-06 10:42

Re: blokowanie łańcucha w husqvarnie 142

Po pierwsze przeczytaj dokładnie instrukcję użytkowania pilarki, jest ona wyposażona w dwa hamulce jeden automatyczny przeciw odbiciowy i drugi załączany ręcznie. Jeżeli nie włączasz przypadkowo hamulca manualnie a jednocześnie pracujesz poprawnie pilarką to objawy ewidentnie wskazują na działanie hamulca automatycznego. I tego sam nie naprawisz, kłania się wizyta w serwisie i prawdopodobnie wymiana całego hamulca.

G
Guest 2020-10-14 14:02

Re: blokowanie łańcucha w husqvarnie 142

Kolego jesteś strasznie arogancki, mam podobne objawy jak w temacie, facet który go opisał może nie był zbyt dokładny, ale jak czytam takie odpowiedzi typu idź do serwisu to szlak mnie trafia. Co tam masz skomplikowanego, żeby przeciętny Kowalski sobie nie poradził jeśli mu mądrze wyjaśnisz i dasz podpowiedź. Pomyśl dlaczego duża część ludzi nie chodzi do serwisu - bo właśnie słyszy takich jak ty co wszystko niby wiesz na każdy temat i naciągacz ich jak autor posta łańcuch. Pytałeś go od czego lub od kiedy zauważył usterkę. Najlepiej idź do serwisu wymienimy ci np. sprzęgło za 18 zł , a ty zapłać 180zł.

G
Marek 2021-01-12 17:32

Re: blokowanie łańcucha w husqvarnie 142

Mam to samo w nowej prowadnicy i łańcuchu . Po prostu zauważyłem, czasem nie nadąża odprowadzać łańcuch trociny z piły i dostaje się ona podcogniwko prowadzące a później do rolki prowadnicy i ja trociny blokuje. Tnę z mniejszym naciskiem tak by pilarka trzymała obroty a jak się zaklinuje to opieram łańcuch o drzewo i to obracam do tyłu. Potem przegazowka i jest ok. Uważam ,że trocina jest przyczyną problemu.

1