Darmowa dostawa bez minimalnej kwoty zamówienia
Sprawdź
Gość: Artur
2008-07-15 00:00

blokad łańcucha

Słuchajcie chłopy......odnosze wrażenie,ze wiekszości z Was nie zadziałała w odpowiednim czasie blokada łańcucha....i przestawiło sie nieco w głowach!
Stihl czy HQ ??
Za górami za lasami...nie ,to nie bedzie tak, ale powiem Wam,ze mój ojciec od wielu,wielu lat ma Stihla 021. Tnie nim co sie nawinie:dąb,akacja(!), brzoza.Piła została kupiona ,kiedy NRD sie kończyło-piła sie jednak nie skończyła,nadal tnie jak szalona.Wiem,wielu mi zarzuci,że 021 to amatorszczyzna,ale piła użytkowana w rozsądny sposób potrafi służyc latami!!!
Oczywiście do paliwa dodawany jest różowy olej firmowy,czesto jest czyszczony filtr,piła sie nie grzeje.
Od zeszłego roku ja sam natomiast jestem posiadaczem Stihla 023- mimo tego,że w 95 % w CO pale drewnem i musze sporo przygotowac opału to i tak wybrałem właśnie lekka,ekonomiczną i łatwo dającą sie odpalic( bez pompki !! ) tą amatorska dla wielu piłe...
Jeśli ktoś chce zakatować piłe,to zrobi to bez wzgledu na to,jaką bedzie ona miała moc.
Odnosze wrażenie,ze gdyby takie forum odbyło sie w realu,to połowa z forumowiczów poodcinałaby sobie głowy tylko po to,zeby postawić na swoim!
Moja filozofia ciecia piłą motorową i to bez wzgledu na to czy to bedzie stihl, czy husq jest nastepująca: OSTRY ŁAŃCUCH,a podczas rżniecia słucham pracy silnika-nie dąże aby kazdy kolejny klocek był odciety w coraz to krótszym czasie!! Są "mistrzowie",którzy tną po wariacku ,wykańczają piłe, a czasem i siebie bo wtedy o wypadek nie trudno...
Dobra,czekam na krytykantów.
Gość: tomek88
2008-07-15 00:00

Re:blokad łańcucha

niestety, nikt jeszcze nie stworzył maszyny, która byłaby idiotoodporna, ani łańcucha który tnie nawet jak jest tępy, ani filtra niewymagającego czyszczenia... zgadzam się z Tobą przyjacielu, każdy sprzęt padnie jak trafi w ręce głupola, który wcześniej słyszał że maszyna jest "nie do zajechania" i w związku z tym można ją bezkarnie katować... zadbany sprzęt posłuży przez długie lata, nieważne czy to stihl czy HQ moim zdaniem obie firmy są dobre.
Pozdro
Strona 1 z 1