Piła spalinowa łańcuchowa NAC

Do ostatniej strony »
G
malarz 2012-04-03 21:34

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

kolega ma racje co do stihla 180 mama takiego od samego początku mam z nim problem zatarł się tłok i wiec i te piły się psuja

G
greg1 2012-04-05 00:37

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

kupiłem coś jak nac od cygana za 200zł , bo moją dobrą starą (10lat)huskę ukradziono mi a fundusze ograniczone. Po ok 3 godzinacz pięknej pracy stanęła.
1. jakiś kawałek metalu wbił się między cylinder i tłok.pomyślałem kutafon chińczyk niechluj opiłek gdzieś zostawił. 2.kupiłem tłok bez trudu 65zł nac i inne chinole i założyłem. 3. Po 15 minutach pięknej pracy stanęła i coś ciężko się ciągnęłó za starter. 4.rozebrałem- łożysko korbowodu na wale rozsypane. 5. spojrzałem na allegro- wał kosztuje 39+15=54zł. 5.zamówiłem i czekam.
Moim zdaniem ta cała chińszczyzna materiałowo jest na poziomie naszych komarów czy rometów(chociaż cylinder NIKASILOWY!!!) i powinna pracować a diabeł siedzi raczej w montażu .Jeśli jeszcze się skuszę na coś chińskiego to najpierw rozłożę i złożę jak należy, bo to już moje drugie doświadczenie z "tanim"-made in prc . pierwsza podkaszarka po 20min przestała zapalać-przyczyna :kabelek gaszenia przygnieciony obudową przy montażu i przecięło izolację , efekt gaszenie stale "off" ,zaizolowałem i chodzi drugi sezon. NIE MA MĄDREGO NA CHIŃCZYKA , można próbować jak masz szczęście to może ci chodzić latami,... jak nie, to części tanie . za dobrą tej klasy 1500zł w sklepie.kalkuluj. pozdrawiam

G
serwisant 2012-04-09 21:15

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

Otóz nie do końca masz rację.Wszystkie Nac-i,Krysiak.Einhel.Matrix,Biazon z Agromy i te pilarki STEEl od cyganów to niby to samo ale nie to samo.Pilarka jest zerżnięta z japońskiego KOMATSU ZEONACH.problem nie tkwi tylko w montażu.Robią to różne fabryki w Chinach na różnej jakości materiaach.Niestety produkty wyglądaja tak samo ale są z bardzo różnych stopów.Jeżeli chcesz kupić dobrą pilarkę to kup NACA 01-45,02-45 lub 01-52 ale juz nie NAC YD 45.To robia różne fabryki z róznej jakości materiałów.
Zobaczysz jak Ci ta pilarka od cyganów będzie się sypać .Po kolei bedzie coś szwankować To są marnej jakości materiały.
Najlepsze materiały są w NACU ale tylko wtych modelach co powiedziałem.
Powodzenia.

G
Bartez 2012-04-13 11:03

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

Przedmówca ma rację . Jakiś czas temu podczas cięcia korekcyjnego uszkodziłem Stihla , zlecenie musiałem dokończyć więc jedynym ratunkiem był zakup pilarki . Kupiłem Hardera 3800 (ten najmniejszy ) , pomijając jakość łańcucha nie mogę przyczepić się absolutnie do niczego . Z ciekawości porównywałem ją z innymi , pozornie identycznymi i na pierwszy rzut oka widać że różnią się nie tylko kolorami i naklejkami . To gdzie i od kogo kupuję się pilarkę ma spore znaczenie , tak mocnych pilarek jak na Allegro nie kupi się w żadnym sklepie :D a do tego za 180zł

G
Robson 2012-04-15 12:25

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

Odradzam zakup takiej pilarki. NAC!!
Kupiłem a autoryzowanym sklepie firmy NAC pilarkę cs-45.
NA początek cięła dobrze jednak później niestety zaczęły się problemy tzn.
uszkodzona pompa oleju, zepsuty szarpak, sprzęgło, oraz mimo zaostrzenia łańcucha w serwisie łańcuch przestał ciąć a wydłużył się tak że brakło naciągu;]

Wniosek? Pilarka kosztowała 360 zł części w sklepie kosztowały grubo ponad 500 zł do tego pilarka strasznie dużo spala a wczoraj znów siadła pompa oleju;]
Pilarka strasznie cieżka "ukuta". - nie polecam. Chyba że ktoś w ogródku 3 drzewka wycina.

Osobiście również polecam firmówki typu husqvarna.
Sa lżejsze poręczniejsze, bezawaryjne przez lata.
Dodam tylko że pracuje przy drewnie trochę czasu a pilarka nac zjebała sie po raz pierwszy 2 dniach pracy....



G
Bartez 2012-04-15 17:33

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

Ciekaw jestem jakim cudem wydałeś 500 na części ?? gwarancji ci nie dali ??
łańcuch nie tnie gdy jest tępy , nieprawidłowo naostrzony lud odwrotnie założony . Coś mi się wydaje że albo nie masz pojęcia o posługiwaniu się pilarką albo naczytałeś się innych postów i teraz chcesz błysnąć wiedzą

NAC nie jest sprzątam dla drwali tylko dla posiadaczy kominków i działkowiczów . Z tymi pilarkami trzeba obchodzić się delikatnie , zawsze używać świeżej mieszanki , często studzić no i przede wszystkim kupić dobry łańcuch
Śmiać mi się chce z ludzi kurzy kupują łańcuch za 20zł a potem klną że pilarka jest kiepska bo ciągle łańcuch spada i strach nią ciąć , leją roczną mieszankę i są wściekli że pilarka nie odpala albo ciągną szarpak jak pierdzielnięci i się dziwią że się rozwala . Trzeba być chyba debilem żeby płacąc 300 oczekiwać pracy jak maszyny za 1500 , sory ale niska cena nie bierze się znikąd

G
SPS 02-45 2012-04-23 14:01

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

Witam kupiłem piłę SPS 02-45 i powiem tak idzie zaje... dęba 50 cm średnicy ścina w 2 min . spalanie małe zbiornik starcza na pocięcie w klocki 2 -2,5 mp grubego dębu . Fakt wysiadło mi już sprzęgło i amortyzatory i kupiłem łańcuch pożądny (husqwarny) ale i zrobiła swoje na cieła jakieś grube 30 m3 i to nie dawałem jej odpocząć bo zalezało mi na czasie (handluje drewnem) pracowała w ciężkich warunkach zima , śnieg ,deszcz itp . Jak ktoś potrzebuje do domu to jak najbardziej nie opłaca się kupować markowych pilarek a jeżeli ktoś potrzebuje do lasu by działać tak jak ja to proponuje mocniejszy model

G
duzulek 2012-04-30 13:33

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

Witam
Jak naciągnąć hamulec tak aby można było dokręcić
prawodłowo pokrywę przy zmianie łańcucha w modelu
NAC SPS 01-45?


Dzięki.

G
sti05 2012-05-07 09:56

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

Kupiłem Naca 3,5 km z Walbro. Troche drzewa poszło. Lipy, wierzby jakies śliwy itp nawet stare deby. Piła mocna, nawet idzie. NIestety leje się olej od łańcucha bardzo mocno. Zawoże ja do serwisu może coś wydumają. Mimo wszystko ze cene 500 z hakiem polecam. Miałem kilkanascie lat Husqvarny, ale nie bede wydawał 1400-1500 zeta na piłe używaną 7 dni w roku podczas. Jesli zastanawiasz sie czy kupic mocniejsza piłe to kup mocniejsza. 100 zeta to nie majatek. Jesli czesto uzywasz piły to kup firmówke. Podstawa to umiejetnie "ciąć". Zero kontaktu z ziemią = łańcuch nie bedzie stepiony oraz nie naciskac za bardzo piły bo ona sama potnie. Pozdro

G
Stan 2012-06-14 10:55

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

krótko, bo szkoda szajs - szajs jakich mało ! wy....łem ta piłe do smieci ! Wiecej zapłacicie za serwis niż gdybysmy kupili firmową porządną piłe.

G
gość 2012-09-04 17:57

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

Ciekawa sprawa, a co z 24 miesięczną gwarancją??? Przed takimi wpisami warto się zastanowić czy nie jest ci szkoda czasu i prądu na takie badziewne i nieprawdziwe wpisy. Ja mam już kilka NAC-ów (kosę, piłę i kosiarkę) i jestem bardzo zadowolony. Za te pieniądze do użytku częstego użytku domowego - POLECAM. Mi jakoś się nie psują- może dlatego, że ich używam? (a nie tylko piszę o nich)

G
smaile27 2012-10-23 14:35

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

Witam! Dawno mnie nie było jak tam Wasze Nac-i sie sprawują ? Mój 3 letni walbro sp01-52 dalej w formie, bez usterek ( odpukać ) ostatnio ją odmuliłem dałem jej nowy łańcuch , tym razem shtila nie oregona, i jakby dostała nowe życie :)

G
DRWAL NAC SPS 01-52 2012-11-12 20:09

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

Mam od 2 lat największy model NAC SPS 01-52 bez gaźnika Walbro.
Zdecydowanie polecam za 500zł nic lepszego nie znalazłem.
Raz była na gwarancji-pompka olejowa. Powyżej 6 godzin dziennie ciągłego cięcia, trochę łapy bolą. Pozatym zero problemu. Przeciełem nią łącznie 104m drzewa!!
Dodam, że posiadam łącznie 5 pilarek(2 markowe).

G
mak 2012-11-16 18:46

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

Jaki powinien być skład mieszanki do pilarki NAC, bo sprzedawca w OBI powiedział, że 1:40, a nie tak, jak w instrukcji?

G
szyma 2012-11-19 21:40

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

Witam. panowie potrzebuje kupic pilarke i natrafilem na gazetke z obi.
Sprzedaja teraz po promocji NACa 3km 50cm za 299zl.
Pytanie czy dla robot przydomowych oplaca sie kupic ta maszyne?
prosze o odpowiedz bo na dniach mam 10m3 do pociecia.
pozdrawiam

1 ... 15 16 17 ... 18

Kategorie :