PARKSIDE

Do ostatniej strony »
G
JK. 2012-01-24 16:36

Re: PARKSIDE

Aku71@ - wiesz, może czepiam się szczegółów ale wkrętarka to nie wiertarka;) dlatego się pytałem. Co do wiertarek AEG ma dwa modele, oba dwubiegowe i drogie Ergomax i SB2E 750RX ST, kiedyś była jeszcze mała wiertarka SBE 635RX z linii niebieskiej ale w pomarańczowej już się nie pojawiła, została tylko wersja dla marki Milwaukee, głównie ze względu na cenę 630W i ponad 500zł;]
A Parkside jest mniej więcej jakości Einhella ale serii Blue;] do Reda brakuje jej, zarówno jakości jak i gwarancji. Red ma 2 lata gwarancji na firmę, a rozwiązania i podzespoły w tej serii są robione przez uznane marki, które robią to dla marek profesjonalnych. np: Sanyo, Rohm(made in germany), Peacock, Johnson. Lina red posiada też, jako jedna z nielicznych marek amatorskich, odlewy z Magnezu(nie aluminium) stosowane do obudów przekładni w narzędziach.

Co do parkside i einhell blue to jest nawet jedno identyczne narzędzie, plus dwa inne. Parkside tym rózni się od innych tanich marek, tym że posiada własny design. W dodatku narzędzia Parkside wcale nie są tanie, owszem w Polsce są tanie bo nasz Lidl sprowadza je z wyprzedaży z Niemiec i Austrii. Tam Parkside jest niemal w cenach zielonego boscha! Poza tym na fakturę nie mają gwarancji;] pytałem. żaden rok. Przez rok można zgłosić rękojmie - a to jest niemal równoznaczne ż e nie da się zareklamować, bo to pojęcie zbyt mgliste prawnie. Ustawa jest zbyt mało dokładna i nie wskazuje co obejmuje rękojmia;)

G
ddd 2012-01-24 17:41

Re: PARKSIDE

Archl ty to nazywasz praca a ja na taka "prace" nie mam czasu. Tym sie różnimy.

G
ArChI 2012-01-24 20:24

Re: PARKSIDE

Gość: ddd ale ja tu nie przyszedlem pisac czym sie z Tobą róznie a czym nie :)
napisałem tu w obronie PARKSIDA bo nie zasluguje na takie besztanie.
dla mnie porównanie Makity do parksida to jak porownanie DEWALTA czy HILTI do MAKITY czy BOSCHA jesli ktos chce sprzet do pracy w domu to PARKSIDE mu wystarczy a nawet wykracza poza sprzet domowy dlatego go polecam a jak ktos kupi Makite za 800zl i ma lezec zeby raz na jakis czas wywiercic otwór to troche omylne. proste po sprzet domowy mozesz isc do spozywczaka chcesz sprzet na robote idz do sklepu ze sprzetem budowlanym a jak chcesz sprzet na budowe to kup Dewalta i przestan narzekac ze cos jest tandeta tylko zacznij myslec co jest do czego ... a jesli nie masz czasu na prace to nei zawracaj dupy na forum tylko siedz przed telewizorem ogladaj discovery-jak to jest zrobione i nazywaj to swoim hobby ktoremu sie tak poswiecasz ze na prace CI czasu brakuje:) albo nie masz o niej pojęcia...

G
ArChI 2012-01-24 20:27

Re: PARKSIDE

Gość: ddd ale ja tu nie przyszedlem pisac czym sie z Tobą róznie a czym nie :)
napisałem tu w obronie PARKSIDA bo nie zasluguje na takie besztanie.
dla mnie porównanie Makity do parksida to jak porownanie DEWALTA czy HILTI do MAKITY czy BOSCHA jesli ktos chce sprzet do pracy w domu to PARKSIDE mu wystarczy a nawet wykracza poza sprzet domowy dlatego go polecam a jak ktos kupi Makite za 800zl i ma lezec zeby raz na jakis czas wywiercic otwór to troche omylne. proste po sprzet domowy mozesz isc do spozywczaka chcesz sprzet na robote idz do sklepu ze sprzetem budowlanym a jak chcesz sprzet na budowe to kup Dewalta i przestan narzekac ze cos jest tandeta tylko zacznij myslec co jest do czego ... a jesli nie masz czasu na prace to nei zawracaj d*py na forum tylko siedz przed telewizorem ogladaj discovery-jak to jest zrobione i nazywaj to swoim hobby ktoremu sie tak poswiecasz ze na prace CI czasu brakuje:) albo nie masz o niej pojęcia...

G
JK. 2012-01-24 20:28

Re: PARKSIDE

Troche przesadziłeś;) Jak najbardziej można porównywać Makitę do Hilti a tym bardzo do boscha i Dewalta! BO wszystkie cztery marki to narzędzia profesjonalne!!

G
ArChI 2012-01-24 20:44

Re: PARKSIDE

hilti milwaukee czy dewalt roznią sie od makity i boscha tym ze sa sprzetem typowo budowlanym i cenowo stoja powyzej 1000 a bosch i makita zwykle do 1000 daje przyklad wkretarek i wiertarek bo wiadomo różne rzeczy różnie kosztują.
znajomy robił Willa Verde i byly rozne firmy i ekipy jedne z boschami inne z dewaltami. Ci z Dewalta byli przy nich jak bosch przy Parksidzie. zgodze sie ze są to profesionalne sprzety ale jakoscia sie róznią i cenowo tez.
wiertarke boscha kupisz juz za 800 a Dewalta za 800 to sobie mozesz kupic uzywanego bo 1600 to normalna cena. a co do jakosci, nawiazujac do opowiesci znajomego mowił ze gosciowi wkretarka wymskla sie z reki i spadla z wysokosci 3 pietra na żwir nie na trawe. makita czy bosch pewnie by sie rozlecialy albo pekly jednak Dewalt ma tak budowe ze wkretarka nie ulegla zadnemu uszkodzeniu wypiął sie jedynie akumulator. po włozeniu chodzila normalnie , zero pekniec. tak samo bosch czy makita sa przystosowane do kurzu i pylu maja dodatkowe ochrony a PARKSIDE nie ma nic i jesli sie o niego nei dba to predzej czy pozniej padnie. ale tak jak powiedzialem nadaje sie on do pracy ale zalezy jak kto co piluje i jak o co sie dba. dlatego znajduje sie on w spozywce a nie w sklepach budowlanych i niech tam zostanie a fachowcy ktorzy maja narzekac niech kupuja w lidlu bulki a nie maszyny proste.

G
Zenon 2012-01-25 23:21

Re: PARKSIDE

Prawda co do DeWalt. Używam sprzętu Dewalta od ładnych 5-6 lat I powiem jedno - sprzęt pierwsza klasa. Sama wkrętarka wypadła mi z drabiny (około 2-3m) z 20 razy i sprzęt działa bez zarzutu. Inne produkty Dewalta też działają bezawaryjnie. Jedynie co to bateria padła po 4 latach dosyć wytężonej eksploatacji. Teraz są nowe i ładuje jedną po dwóch dniach przykręcania G-K. Sprzet zakupiony w USA - cena w Stanach była przyzwoita jak na tamte zarobki a w Polsce nie mogę sobie pozwolić na zakup takiego sprzętu. Bo niestety Polska rzeczywistość na to nie pozwala.

G
mastefix 2012-01-26 18:59

Re: PARKSIDE

nie wiem po co porównywać Parkside do Hiltiego. czy jest sens? jak dolega napisał. Jeżeli tak jak ja potrzebuję wkrętarki do składania mebli, wywiercenia czegoś w drewnie czy nawet "zmajstrować" coś. to wkrętarka Parkside jest świetna i żaden "mistrz rzemiosła" nie wmówi mi, że jest inaczej! dziś własnie kupiłem w Lidlu wkrętarkę i jest genialna tj: wygodna, lekka litowo polimerowy aku godzinna ładowarka czy chociaż tester naładowania baterii - czego trzeba mi więcej? sprzętu za 800 czy 1000 zł? leczcie się ludzie [mówię do tych speców co mówią jaki to złom] leczcie się!:)

G
JK. 2012-01-26 20:00

Re: PARKSIDE

Sorry Archl ale gadasz od rzeczy;] Dewalt drogi??? Gdzie? Jaką wiertarke masz za 1600zł???????? I w czym ona jest lepsza od wiertarki z boscha? Makita gorsza od dewalta? Bredzisz. To takie same narzędzia, od kiedy Owszem Milwaukee jest średnio 10-20% drosze od Makita, dewalta czy Boscha o porównywalnych parametrach! Co do tego który sprzęt to budowalny to akurat Dewalt i Bosch jest bardzo szeroki wybór narzedzi budowlanych wiekszy niż Milwaukee. Obie firmy Bosch jak i Dewalt makita również stawiaja na szeroki wybór sprzetu, matki takie jak Kress, Milwaukee, metabo czy AEG mają mniejszy wybór, stawiają na konkrety.
Więc mówienie że róznica między Dewaltem a Makitą czy Boschem, jset tak samo duża jak miedzy Boschem a Parkside jest kompletną bzdurą!

G
eryk7 2012-01-26 20:26

Re: PARKSIDE

witam, temat parkside widzę że to temat rzeka i jest najdłuższym na tym forum, pozwolę sobie wtrącić "parę groszy" :) wiec koledzy po fachu, prowadzę firmę i używam różnych narzędzi mam Młotowiertarkę Dewalt, szlifierkę Dewalt , młot Hitli, wiertarkę 2-biegową Fein,a, wkrętarkę Makita i ostatnio zdarzyło się że była mi potrzebna wyrzynarka, narzędzia tego typu używam może raz, dwa razy do roku , co przeczytaniu tych postów skusiłem się pojechać do lidla i kupiłem wyrzynarkę typu "grzyb" Parkside 750w, co mogę powiedzieć , masywna mocna i na robocie poradziła sobie bez problemu, jakość wykonania daje radę, ale najważniejsz była cena ok 150zł w walizce i z trzema brzeszczotami , panowie wiem że te narzędzie bardzo rzadko użyję więc czy miałem inwestować w boscha, meelwauke czy Dewalta ?? napewno nie! bo 500 - 600 zł leżało by zakurzone w magazynku. panowie, cena do jakości jest najlepsza w narzędzi w TEJ półki . nie żałuje bo te 150zł zwróci się 150 razy. pozdrawiam

G
PanFleks 2012-01-26 20:48

Re: PARKSIDE

Nie ma sensu bić piany, tym bardziej, że każdy z Was ma rację ;-)
Parkside nadaje się do domowego użytku, bo do tego został zaprojektowany. Do bardziej intensywnego wykorzystywania - może być różnie, szczególnie jeśli weźmiecie pod uwagę w jaki sposób i z czego jest zbudowany. Są narzędzia, z których ja sam często korzystam (szlifierka stołowa), ale są takie, dla których odpowiednim miejscem jest śmietnik (polerka). Zwróćcie również uwagę na fakt, że większość osób, które chwalą sprzęt Parside'a użytkuje go od kilku lat. A stary i nowy Parkside, to nie jest, niestety, to samo. Podobnie jak u innych ;-)

Są też różne szkoły kupowania narzędzi do firmy. Jedni biorą z marketów i jeśli potrafią wykonać swoją robotę tanim narzędziem, to ok. Ja twierdzę, że jak tylko są możliwości, warto kupować markowe narzędzia.

Dużo zależy od tego, czym wcześniej pracowaliśmy. Ja tam staram się mieć podejście ekumeniczne i czasami korzystam z tanich narzędzi, jeśli mają posłużyć przez godzinę w roku.

G
eryk7 2012-01-26 21:07

Re: PARKSIDE

dokładnie, bo czy warto mieć zakurzone 500 zł na półce? napewno niee, wyrzynarka i szlifierka oscylacyjna to narzędzia które naprawdę używam 2 razy do roku, więc parkside dla mnie to dobry wybór, jakiś czas wcześniej kupiłem oscylacyjną Kinzo zapłaciłem może 70zł półka ta sama co parkside ale jest gorszą marką moim zdaniem gorzej wykonaną i po jednej pracy już był problem z włącznikiem, zacinał się, ale jest to narzędzie na "jedną fuchę" więc i tak zarobiła na siebie bo przynajmniej nie mam odcisków na rękach po szlifowaniu papierkiem ręcznie. pozdrawiam

G
PanFleks 2012-01-26 21:19

Re: PARKSIDE

Eryk, ja kupiłem kiedyś zszywacz elektryczny Kinzo w promocji "ostatniosztukowej" ;-) Był ok, w środku też niczego sobie, ale miał jedną wadę - blokowały się w nim zszywki. Później kupiłem na próbę Parkside'a - niby ok, ale czasami też się dławi. Novusowi, którego też posiadam, nic nie dolega. Więc czasami kilkadziesiąt złotych robi ogromną różnicę ;-) Ale zgadzam się w pełni z podejściem ;-)

G
mastefix 2012-01-27 00:19

Re: PARKSIDE

@PanFlex:
może test "nowej" lidlowskiej wkrętarki??

G
Czesław 2012-01-28 00:09

Re: PARKSIDE

Witam
Posiadam kilka urządzeń firmy "Parkside" a wczoraj dołączyła do tego zestawu będąca właśnie w ofercie wkrętarka. Niestety jest to niechciany prezent. Nie byłbym sobą gdybym jej zajrzał do środka i nie wymienił smaru. Co prawda wszystkie zębatki przekładni planetarnej są metalowe, ale łożysko oporowe moim zdaniem jest dość delikatne. Poza tym blokada wrzeciona nie działa najlepiej. Ergonomia i jakość wykonania są dobre, ale plastiki obudowy są dość delikatne. Jako pozytyw to czas ładowania aku. około 50-55 min. Porównując np. do "Comparatora 18V" z biedronki (cena podobna) wydaje się, że wcale nie jest dużo słabsza, ale aku. krócej pracuje.
Gdyby Comparator posiadał blokadę wrzeciona i godzinną ładowarkę byłby lepszym wyborem.
Jako sprzęt amatorski jedna i druga napewno się sprawdzi, natomiast porównywanie tego do Dewalta, Metabo, itp. to raczej groteska ......
Poazdrawiam
C.

1 ... 23 24 25 ... 62