metabo, makita, dewalt

Do ostatniej strony »
G
niobass 2010-11-14 18:17

Re: metabo, makita, dewalt

...wiec tak, padło na DeWalt DC727KL...

Dziękuje za wypowiedzi ,szczególnie dla digi-ego,jako jedyny pokazał jakieś inne rozwiązanie.Troszkę nie na temat poszło ,bo chodziło o 3-y wybrane modele...
pozdro

G
Felek 2010-11-14 18:25

Re: metabo, makita, dewalt

Łukasz, uprzedziłeś mnie;-)
Nie mam nic do Chin. Ale do fanatyzmu - owszem.
Udzieliła mi się niezdrowa atmosfera, fakt. Jeśli byłem dla kogoś nieuprzejmy, to wszystkich zainteresowanych przepraszam.

Mam doświadczenia z bardzo różnymi narzędziami. Jak coś mi się nie podoba, to sprzedaję po miesiącu lub trzech. Do tej pory Bosch okazał się klapą, Makita podobnie, AEG i serwis - sporo do życzenia (szczególnie czas naprawy i logistyka). Metabo także nie jest nieskazitelne, ale akurat o serwisie nie powiem złego słowa. I szlag mnie trafia, że kiedy piszę, że jestem niezadowolony z serwisu AEG, to ktoś to podważa - bo to moja wiertarka, moje telefony i popsute nerwy. W tym biznesie jest tak, że jak się na czymś przejedziesz, nie weźmiesz do ręki drugi raz. Może i pechowo trafiłem, ale nikt mnie nie przekona, że AEG jest niezawodne, a serwis doskonały. Żeby nie było - miałem kilka szlifierek Metabo (tanie oscylacyjne - bardziej dla modelarzy, niż majsterkowiczów). Obie sprzedałem - cieszą się nimi inni.

G
Łukasz 2010-11-14 19:09

Re: metabo, makita, dewalt

A co z Boscha okazało sie klapą? Bo zamierzam kupić ich kątówke 125mm z normalnym dwuręcznym uchwytem, niewielu takie produkuje i mały wybór.

G
Felek 2010-11-14 20:53

Re: metabo, makita, dewalt

Ogólnie akumulatorówki, a konkretnie słabe wyposażenie w stosunku to (bardzo) wysokiej ceny. Drażnią wolne ładowarki w NiCd i słabe (ale za to tanie) akumulatory. Szlifierek kątowych nie miałem okazji używać. W zielonych widziałem plastikowe gniazda na rączkę. Co znaczy dwuręczny uchwyt? To, że można mocować po prawej i lewej stronie? A to nie jest standard? Hmmm... ja się w sumie chyba nie spotkałem z modelem, który ma tylko po jednej...

G
Łukasz 2010-11-14 21:21

Re: metabo, makita, dewalt

Dwuręczny to dla mnie taki jak w dużych kątówkach - jako uchwyt mocno zwężony korpus za silnikiem, włącznik tez taki jak w dużych kątówkach a nie pstryczek-suwaczek w boku obudowy. Nie lubie tych walcowatych korpusów w małych kątówkach. Dla przykładu Bosch 15-125 jest tym o czym myśle.

G
Felek 2010-11-14 21:58

Re: metabo, makita, dewalt

Ok, kumam.
Chyba nie jest aż tak strasznie z tym brakiem na rynku.
Prawie każdy producent ma taką szlifierkę na 125 mm:
Black&Decker
Makita
Metabo
AEG
FLEX
DEWALT
Bosch
Wrzuć do guglarki, ja jestem leniuch - nie chce mi się linkować. Ceny z sieci - od 250 do 1000 PLNów.

G
digi 2010-11-14 23:01

Re: metabo, makita, dewalt

Niobass moje zdanie znasz, chyba nastawiłeś się od początku na jedno urządzenie. Wpadnij raz jeszcze i napisz czy spełnia Twoje oczekiwania i jak się sprawuje.

G
JK. 2010-11-14 23:34

Re: metabo, makita, dewalt


Mam doświadczenia z bardzo różnymi narzędziami. Jak coś mi się nie podoba, to sprzedaję po miesiącu lub trzech. Do tej pory Bosch okazał się klapą, Makita podobnie, AEG i serwis - sporo do życzenia (szczególnie czas naprawy i logistyka). Metabo także nie jest nieskazitelne, ale akurat o serwisie nie powiem złego słowa. I szlag mnie trafia, że kiedy piszę, że jestem niezadowolony z serwisu AEG, to ktoś to podważa - bo to moja wiertarka, moje telefony i popsute nerwy. W tym biznesie jest tak, że jak się na czymś przejedziesz, nie weźmiesz do ręki drugi raz. Może i pechowo trafiłem, ale nikt mnie nie przekona, że AEG jest niezawodne, a serwis doskonały. Żeby nie było - miałem kilka szlifierek Metabo (tanie oscylacyjne - bardziej dla modelarzy, niż majsterkowiczów). Obie sprzedałem - cieszą się nimi inni.

Tak się tylko składa, że to ty tutaj zaprezentowałeś postawę fanatyka. Co więcej totalnie olałeś fakty jakie ci przytoczylismy, a co gorsze uważam że w kilku kwestiach kłamiesz po prostu dla wygody. Raz napisałeś że w zasadzie nie znasz marki AEG jako producenta narzędzi(tylko sprzętu AGD), oraz mówisz o ich znikomej jakości i sprzedaży. A chwile potem aby wyszło jaki Metabo ma wspaniały serwis, stwierdziłeś że masz wiertarke AEG? Jako kupiłeś wiertakę za kilkaset złotych od producenta pralek i kuchenek mikrofalowych?? Zaczełeś wymyślać najpierw że AEG jest nieznane nikomu, a potem że sprzedaje masę "chińczyków" w marketach. Cały czas manipulujesz, a gdy ci wypisałem suche fakty na temat tego że to Metabo sprzedaje chińczyki w markecie, a część produkcji swoich narzędzi powierza zakładom AEG w Winnenden, totalnie olałeś to.
A potem znowu o serwisie, który notabene jest taki sam dla każdej profesjonalnej marki, zauważyłem taką przypadłosć na tym forum. Każde narzędzie jest super i marka również, dopóki serwis nie odrzuci jakieś reklamaji, wtedy taki człowiek wyżala sie na forum. Jaki to zły serwis jest firmy XXX, a w Metabo w 1 dzień roboczy wymienili mi futerko wiertarskie;)) - litości....a Ty nie wierzysz że przegląd mojej trwał równie krótko. Tu widać twoje uprzedzenie. "mi mogą naprawic szybko, bo mam Metabo...a tobie bo masz AEG nie naprawia tak szybko, a jak tak mówisz to kłamiesz..." - tak mniej wiećej wygląda twoja wypowiedź.

Niobass - Ale jaką wersje wybrałeś? Ni-cd 1,3Ah ?

G
JK. 2010-11-14 23:58

Re: metabo, makita, dewalt

Aha i jedna rzecz w woli wyjaśnienia, Kress, AEG czy Makita podają jak najbardziej kraj produkcji i są uczciwe w stosunku do klienta. Bo jesli która kolwiek z częsci narzędzia jest robiona, w innym kraju niz reszta to nie piszą: Made in Germany, czy Made in Japan poza tym jest to zabronione prawem. Nie piszą "assembled in....." bo to małe oszustwo. Zrestą bosch jest czasem nie lepszy: na opakowaniu napisze jedno, na wkrętarce to samo, a na baterii i ładowarce co innego;) i klient głupieje.

Nie można napisać: "Made in Germany" skoro np. aluminiowe korpusy przekładni są robione w chinach....Tylko gdy 100% produkcji jest z jednego kraju mozna używać tych slów: "Made in....."

G
Felek 2010-11-15 00:21

Re: metabo, makita, dewalt

Czas już iść spać, bo przecieram oczy ze zdziwienia i nie wierzę... Jak można zarzucać mi, że jestem fanatykiem? Co powinienem zrobić, żeby pan jk przyjął do wiadomości, że moja wiertarka FAKTYCZNIE trafiła do serwisu na ponad tydzień, a awaria była błahostką - uszkodzeniu uległ włącznik... Nie będę więcej pisał o "postawie fanatyka", bo nie przebiję głową muru. W końcu to nie o mnie mówią "fan AEG". Podtrzymuję zdanie, że AEG jest na rynku mało i sprzedaje się kiepsko, ale to nie mój kłopot, tylko sprzedawców.

Co do związków AEG z lodówkami: nadal uważam, że lepiej idzie im sprzęt do domu. Nie znam pełnej oferty AEG, wiertarkę dostałem w prezencie (może nawet ktoś polecił ten model na tym forum;-)). Wiem jedno - będę omijał szerokim łukiem te narzędzia, bo to najtańszych nie należą, a są zawodne jak każde inne. Wolę dopłacić parę złotych do sprawdzonego metabo. A jak zawiodę się na metabo, to poszukam alternatywy.

PS Chiny mam w nosie. Producent może składać/produkować narzędzia nawet na Syberii. Serwis powinien być sprawny i kulturalny. A narzędzia powinny być niezawodne. AEG ssie w temacie obsługi posprzedażowej. Koniec tematu.

G
Łukasz 2010-11-15 00:48

Re: metabo, makita, dewalt

JK jesteś pewien z tymi przepisami dotyczącymi podawania kraju produkcji? Gadałem kiedyś z pewnym Niemcem i mówił mi że nie jest to u nich sztywno ustalone i że głowne czynności produkcyjne musza być robione w kraju który jest podany jako kraj pochodzenia(mówił akurat o kluczach). Wątpie czy jest urządzenie które w 100% zostało wykonane w Niemczech czy Szwajcarii, takie elementy jak kable, wtyczki, przełączniki z pewnością przypływają z Państwa Środka. ;)

G
Łukasz 2010-11-15 00:53

Re: metabo, makita, dewalt

A to że Bosch pisze na ładowarkach, bateriach i urządzeniach co innego to wg. mnie dobrze, a nie źle, co w tym dziwnego, można urządzenie wyprodukować w Scintilla AG, baterie złożyć w Polsce, a elektronike zamówić gdzieś na wschodzie. Lepiej tak, niż tak jak robią Ci od tanich zegarków, wkładają baterię Renata a na zegarku pisza swiss made. ;)

G
JK. 2010-11-15 02:00

Re: metabo, makita, dewalt

Łukaszu niestety nie jest tak. Kraj pochodzenia to kraj z którego importuje się narzedzie. Kress właśnie zawsze umieszcza dodatkową naklejkę na opakowaniu o kraju pochodzenia. Są więc narzędzia Kressa z napisem np: Made in Germany ale z dodatkową naklejką: Kraj pochodzenia Szwajcaria.... Inni producenci piszą o tym w instrukcji lub gwarancji: najczęsciej tak: główny importer(Polski dystrybutor i adres) oraz adres eksportera czyli Adres Firmy zagranicą, skąd przyjechał towar. Podam taki ciekawy przykład Akumulatorówki Milauwkee dostepne w USA są z napisam Made in China oraz Adresem Producenta w Milwaukee. Natomiast te same narzędzia w Europie są tylko z adresem producenta w Niemczech. o znaczy tyle że Amerykanie dostają akumulatorówki produkowane w Chinach, a Europejczycy dostają te same narzędzia będące częsciowo produkowane i montowane w Niemczech. Mimo że np Młoty udarowe Milwaukee są produkowne w Niemczech, to Milwaukee nie zamieszcza tej informacji, ponieważ zdaża się że jakaś część jest produkowana gdzie indziej.

G
JK. 2010-11-15 02:36

Re: metabo, makita, dewalt

Felek masz rację, wyśpij się dobrze chłopie bo jesteś niereformowalny, Nawet nie zajarzyłeś żartu z producentem pralek! AGD pod szyldem AEG to jest Szwedzki elektrolux! zrozum to wreszcie. To tak jak myjki B&D które prawa do szyldu Ma włoskie Annovi. A drogie AEG i tak jest znacznie tańsze niż twoje metabo,
A jeśli moderator usunie linki: podam tylko modele do porównania:
Młoty: Metabo KHE 26 i KH 26E z AEG,
KHE 56 z Metabo i KH5E z AEG,
KHE 96 z Metabo kontra PM 11E.

Szlifierki: BAE 75 Metabo i HBS 1000E,
EX 150 z AEG i SXE 450 z Metabo.
zeby nie było że złosliwie dobieram to dam droższe z AEG też, ale jakie parametry! Wkrętarka 18V compact li-ion; BS 18li z Metabo kontra BS 18C z AEG - Tu widać że płacimy więcej za parametry.

Zeby być sprawiedliwym Metabo też ma tanie narzędzia głównie szlifierrki kątowe, znacznie tańsze niż odpowiedniki z AEG, ale co mnie zastanawia być może ludzie dlatego u nas ta chwalą Metabo za dobre katówki bo są tańsze od konkurencji(podobnie jak bosch)?? Być może ich cena to tak naprawe jedyna ich przewaga. Bo podejrzewam że nie chodzi o jakość.

Także Panie Felek więcej pokory i mniej zmyślania.

G
Felek2 2010-11-15 18:11

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

1 ... 2 3 4 ... 6

Kategorie :