metabo, makita, dewalt

Do ostatniej strony »
G
JK. 2010-11-12 22:34

Re: metabo, makita, dewalt

No tak wymiana uchwytu na pewno w innych wypadkach: AEG, Bosch czy Makita trwa tydzień! Alleluja! w metabo zrobili to w jeden dzień! Może ogłosimy kolejne świeto państwowe z tej okazji? Moja wiertarka AEG na przeglądzie wysłana w piatek, wrociła w poniedziałek, oszz w morde ale długo ją trzymali;))) Pewnie w Metabo kurier przyjechałby w niedziele...

Felek twój problem polega na tym że udało ci się z jednym narzędziem, a reszte ganisz, wszystko się prawo popsuć. To że przez 2 oststnie lata miałem kilkanaście reklamacji na makitę, nie znaczy że muszę od razu mówić wszem i wobec, że makita to tani chińczyk z marketu, a serwis mają do dup...bo nie można się do nich dodzwonić;] A kilka lat temu reklamacja na makite była czymś wyjątkowym 2/3 rocznie! Z AEG miałem 3 reklamacje przez 3 lata, ale nie mówię klientom: kup pan AEG bo makita to szajs. Mówie i zawsze będe mówił o tym co jest lepsze w danym narzędziu i czy cena jest atrakcyjna. Ja jestem "fanem" AEG i co stego? Nigdy tutaj na forum nie pisałem w ten sposób co ty o Metabo. Zawsze szukam zalet w stosunku do konkurencji, jesli takowych AEG nie posiada nie proponuje go;] - nie szukam dziury w całym, mówiąc pseudo informacje o sprzedaży, jakości czy tego jaki kto ma serwis. Bo jakbyś miał troche oleju w głowie wiedziałbyś że każda reklamacja jest czysto indywidualną sprawą. Raz zajmie 1 dzień, raz 4 dni a raz 2 tygodnie lub dłużej! Najlepszy przykład na tanim Einhellu, dużo, często i szybko wymieniał mi narzędzia dla klientów na nowe(ok tygodnia, z czego 2/3 dni leży w sklepie sprzęt) A tu nagle szlifierka kątowa prawie 3 tygodnie, nie wymieniona na nową, tylko normalnie naprawiona! Klient dostał zwrot kasy za przekroczenie terminu, a ja używaną kątówke 230mm do magazynku.

Ja będąc fanem AEG czy Kressa umiem zaproponować komuś inne dobre narzędzie które znam, a ty nie będąc fanem Metabo jesteś "zakochany" z sloganach eklamowych tej firmy i nie możesz pojąć, że mozna cos lepszego kupić za te same pieniądze, lub coś tej samej jakości tylko taniej.

G
Felek 2010-11-12 22:58

Re: metabo, makita, dewalt

Moja wiertarka AEG na przeglądzie wysłana w piatek, wrociła w poniedziałek


Pozazdrościć szybkości. Poczta/kurier działającą w weekendy. No ale sprzedawcy mają pewnie lepszy serwis.
Jedno jest pewne - serwis Metabo potrafi wymienić uchwyt w jeden dzień. AEG przez ponad tydzień wymienia włącznik w wiertarce. Czyli jednak serwis producenta, a nie zewnętrzny, to dobra rzecz...

G
JK. 2010-11-13 01:25

Re: metabo, makita, dewalt

Baa ale sprzedawcy nie mają takiego serwisu jak ty;) - ciężko sie domyślić, że jak wyślesz do 12 w południe, to przesyłka dociera w tym samym dniu;) - upss sorry ale zapomniałem, że a AEG serwis jest super wolny, TYLKO Metabo naprawia w 24h... wybacz...

Tak tak serwis zewnętrzny, wolny, opieszały, drogi, zero kontaktu, i kazali zapłacić za naprawy na gwarancji? Co jeszcze wymyslisz?:)

G
digi 2010-11-13 01:54

Re: metabo, makita, dewalt

@ felek
Jeżeli poczułeś się obrażony to przepraszam, nie miałem takiego zamiaru.
Tak jak Ty masz prawo do piania peanów na cześć Metabo tak ja mam prawo do wyrażenia dwóch prostych konstatacji jako głos na "nie" w przypadku tej wkrętarki. Przecież to nie przekreśla urządzenia, pisałem że jest udane. Jestem zadowolony z niej. Serwis przetestuję i opiszę co sądzę. Tu nie ma żadnego malkontenctwa...

@JK
Te liczby reklamacji, które podałeś trzeba by odnieść do liczby sprzedanych egzemplarzy wtedy byłby jakiś obraz.

G
JK. 2010-11-13 22:49

Re: metabo, makita, dewalt

Z tego co pamiętam około kilkunastu sprzedanych GA5030 i WS6-125 w ciągu pół roku. 2 dwa makity wróciły z zepsutymi wyłącznikami po paru miesiącach. AEG wcale.

3 reklamacje które sam pamiętam z ostatnich dwóch lat, to dwa zapylone futerka sds w BH2600 i KH24e oraz zacinająca się głowica wiertarska w SBE600R. Czyli tak naprawde w większosci wina pyłu i niewłaściwej konserwacji narzędzia, nie wady fabryczne. Dodam że awaria w KH24E została usunieta klientomi bez kosztów, mimo że serwis mógł obciążyć nimi klienta.

G
gosc 2010-11-13 23:47

Re: metabo, makita, dewalt

JK mylisz sie.
AEG nie jest takie bezawaryjne.
Sądziesz, zemalo narzedzi sie psuje, ale tak naprawde gro ludzi wysyla do serowisu samodzielnie. Bez udzialuy sklepu!!!!!!! ;] AEG jest tak samo awaryjne jak inne. Jedyna zaleta to kolor i ceny na wypedarzach.

G
JK. 2010-11-14 01:00

Re: metabo, makita, dewalt

Metabo w sumie też jest beznadziejne, a Makita czy Bosch to już badziewie! A hilti to szmelc jakich mało:))
Wszyscy wysyłają sami do serwisu, bo przecież Polacy to pracowity i oczytany naród, ktory dokładnie czyta instrukcje i warunki gwarancji i nie zanosi do sklepu z pretensjami, tylko wysyła zawsze Kurierem. A poza tym to Toya i Topex rządzi;)))

G
gosc 2010-11-14 01:06

Re: metabo, makita, dewalt

JK znowu sie mylisz.
Bosch i Makita to całkiem dobre narzędzia.
A topeksa nie za bardzo znam z autopsji. Słyszałem tylko, że to bardzo kiepski sprzert.

G
JK. 2010-11-14 01:24

Re: metabo, makita, dewalt

Baa Makita jest 100 razy lepsza niż głupie AEG;)))

Bawisz mnie coraz bardziej.

G
Łukasz 2010-11-14 10:29

Re: metabo, makita, dewalt

Dziwi mnie że Felek nie ma zastrzeżeń do Metabo made in China, a po doświadczeniach z najtańszym Kressem nazywa tę marke 'totalną chińszczyzną'.

G
JK. 2010-11-14 16:49

Re: metabo, makita, dewalt

Zwłaszcza że najtańszy Kress nie jest żadną chińszczyzną. Ale Pan Super Metabo jest nieomylny.

G
Felek 2010-11-14 17:24

Re: metabo, makita, dewalt

Łukasz - a kto powiedział, że nie mam zastrzeżeń?
Metabo też robi chińczyki i co z tego? Składa, albo produkuje. Jak jesteś taki skaner, to odszukaj mój post gdzie mówiłem inaczej.
Druga sprawa - strasznie zawiodłem się na tym forum. Myślałem, że można tu porozmawiać. Ale podobnie jak obecnie w Polsce. Jak ktoś nie jest za jedyną słuszną marką, to na niego najeżdżacie. Może niedługo zaczniecie rozbijać sklepowe witryny dystrybutorów innych narzędzi niż AEG???? Chore to troche...

G
Maariusz 2010-11-14 17:47

Re: metabo, makita, dewalt

Wynika z tego, że większość firm robi swoje elektronarzędzia w Chinach lub części do nich a składa w Europie. Uczciwie klienta traktuje Bosch bo pisze Made in PRC. Makita, Metabo a teraz Kress do tego się nie przyznają. Nie ma się więc sensu obrażać tylko dzielić spostrzeżeniami i doświadczeniem.

G
Łukasz 2010-11-14 18:12

Re: metabo, makita, dewalt

Nic z tego Felku, bo produkcja w Chinach to nie koniec świata. Tylko dziwne jest że raz rzucasz hasła w stylu 'totalna chińszczyzna' a drugi raz w ogóle Ci to nie przeszkadza. Fanem AEG jest tutaj JK, a nie wszyscy i nie rób z nas narzędziowych faszystów bo to nieprawda.

G
Felek 2010-11-14 18:13

Re: metabo, makita, dewalt

Maariusz - zerknij na tanie szlifierki Metabo (te z marketu, za niecałe 200 PLN). Na naklejce znajdziesz Made in PRC. Podobnie na szlifierkach kątowych za około 200 PLN. Na akumulatorach też info o Chinach. A na takim AEG ani słowa (przynajmniej na moich narzędziach). Z drugiej strony mnie nie jest do niczego potrzeba taka informacja. Tanią chińszczyznę można poznać "na oko" - po plastikach i wykończeniu ;-)

1 2 3 ... 6

Kategorie :