Elektronarzędzia Einhell

Do ostatniej strony »
G
JK. 2012-01-02 18:09

Re: Elektronarzędzia Einhell

To pochwal się jaki zestaw niby kupiłeś z czerwonego einhella, rad byłbym wysłuchać nowości z einhell red, bo żadnego "zestawu" nie kojarzę, podać modele narzędzi i co się popsuła i cenę(w końcu według ciebie są drogie jak profesjonalne) aha nie zapomnij wskazać gdzie w karcie gwarancyjnej lub też w instrukcji obsługi jest napisane że Einhell RED to narzędzia profesjonalne....Wtedy może uwierze w twoją opnię, że miałeś pecha.

A dla wyjaśnienia Ja dodam, że też mam prawo oceniać! I Twierdzę że niejednokrotnie Einhell Red jest lepszy niż zielony Bosch! Bo sprzedaje narzędzia Boscha, B&D, Skila, Einhella(red i blue), Makity, AEG, Kressa, Milawukee. Wiem co ludzie chwalą, co ludzie kupują i wiem ile z czego wraca do reklamacji. Więc daro daruj sobie docinki, nikt mi nie płaci za reklamowanie Einhella a nagonkę na Boscha, to moja osobista subiektywna opinia do której mam PRAWO, sprzedaje narzędzia od kilku lat, więc wyrobiłem sobie opinię. Używałem osobiście nie raz narzędzi Einhella Red, między innymi wyrzynarkę, szlifierkę taśmową wiem co potrafią, ile kosztują(a ile np: skil czy bosch) i ile wytrzymują. Sprzedajemy kilkadziesiąt płyt osb dziennie i odka pojawił się Einhell red nie zawiodły nas te narzędzia, używane wcześniej skile i bosch zielony wytrzymywały średnio 6-8 miesięcy, einhell red prawie 2 lata.

G
nowicjusz... 2012-02-17 14:55

sklep z elektronarzedziami !!!!!!!!!!!!POMOCY

Witam wszystkich!!!
Mam ogromna prośbę chcę założyć sklep z elektronarzędziami w mieście o 150 tyś . Mam trochę kasy i chęci a także na oku lokal o pow. 120 m2 czynsz okł 3500 zł za miesiąc parking blisko i ogólnie miejsce wydaje się przyzwoite.
Chciałbym w nim prowadzić sprzedaż i serwis elektronarzędzi. Problem polega na tym że nie wiem kompletnie jak się za to zabrać od czego zacząć jakie elektronarzędzia tam sprzedawać , mam małe doświadczenie bo pracuje w firmie budowlanej i wiem co najczęściej kupuje w takich sklepach i na tym kończy się moje doświadczenie.....wielka prośba do wszystkich którzy działają już w tej branży o pomoc jakieś informacje, telefony, sugestie może to się nie opłaca w takim mieście?

G
JK. 2012-02-17 17:07

Re: Elektronarzędzia Einhell

Pytanie jak blisko tego sklepu jest Castorama, Obi czy Leroy? Czy w tym mieście istnieje już taki sklep jak twój i czym handluje?

G
nowicjusz... 2012-02-17 19:13

Re: Elektronarzędzia Einhell

do najbliższego takiego szeroko powierzchniowego sklepu typu castorama jest okł. 60 km leroy merlin okł. 50 km w mieście jest 3 podobne sklepy ale mają one masę towaru ale nic konkretnego gwoździe, łańcuchy i kilka jakichś tam szlifierek w jednym jest troszke wiecej szlifierek i sprzętu bosch. A ja właśnie chciałbym się skupić w szczególności na boschu i do tego kilka innych marek..........

G
nowicjusz... 2012-02-17 19:27

sklep z elektronarzedziami !!!!!!!!!!!!POMOCY

Nie wiem tez czy warto w takim kierunku iść.
Nie wiem gdzie się udać aby dorwać jakichś dystrybutorów takiego sprzętu
Ile trzeba kasy na początek zainwestować czy to można wziąść część takiego sprzętu z jakimś opóźnieniem płatności...........tyle pytań.....pomocy,.......?

G
PanFleks 2012-02-17 20:01

Re: Elektronarzędzia Einhell

Nowicjusz, a co wynika z analizy konkurencji?
Czy myślałeś o formach finansowania dla klientów? Czy masz na wstępie jakieś 100 000 PLN?

U większości dystrybutorów dostaniesz na początku warunki jak każdy, czyli symboliczny rabat (albo i nie) i zatowarowanie za Twoją kasę. Musisz mieć na początku pieniądze na koszty stałe, a także górkę, jeśli zamierzasz wystawiać fvat z odroczonym terminem płatności. Jeśli chcesz sprzedawać tylko stacjonarnie, to albo jedziesz na minimalnej marży, licząc na duży obrót (co dla nowicjusza jest nie do zrobienia, bo na rozkręcanie sklepu trzeba kilku miesięcy). Jeśli w internecie - to podobnie. Masa czasu na promocję w necie.

Piszesz o serwisie - to też są koszty specjalistów i szkoleń, bo przecież sam nie będziesz tego naprawiał. Wybacz szczerość, ale pomysł wydaje mi się nietrafiony. Co do dystrybutorów: dzwonisz do dystrybutora albo działu sprzedaży i próbujesz omówić szczegóły, albo jedziesz na targi i rozmawiasz w 4 oczy. Na początek lepszym pomysłem byłaby jakaś franczyza, ale tutaj także musisz liczyć się z tym, że swojej kasy musisz mieć także pod dostatkiem.

G
JK. 2012-02-17 21:33

Re: Elektronarzędzia Einhell

A ja dodam tylko jeszcze, że musisz postawić na coś, czym cię konkurencja nie zaskoczy. Pisałeś że ktoś ma boscha? To Postaw na inną markę, masz ich masę. A najlepiej na przynajmniej 2 lub 3 marki. Pierwsza musi być znana, oraz musi mieć szeroki asortyment, tu proponowałbym Makitę. Mają stałe ceny zakupu niemal dla każdego. Także, cena dla klienta będzie twoją tylko kwestią.
Bosch jest również znany, jesli chcesz to bierz, ale najlepiej wybrać tylko część popularniejszych modeli(dobry obrót), oraz kilka takich których konkurencja nie ma. To pozwoli ci na nieco wyższą marżę. Dobrze byłoby aby z narzędzi specjalistycznych wybrać najlepszych na rynku. BO te narzędzia sa drogie, ale musisz mieć pewność że klient nie będzie narzekał na jakość. Pomyśl również o majsterkowiczach. przydałoby się mieć ze 2 lub 3 marki dla amatorów. Z czego jedna tania, coś z pod szyldu Topexa, Profixa, Nu air czy Einhella. Potem może być Zielony bosch, Skil, Einhell Red, Ryobi lub DWT.
Z Marek profesjonalnych masz do wyboru:
- Kressa - osobiście polecam, dystrybutor firma Lange-Łukaszczuk, ma w swojej ofercie jeszcze sporo innych marek, z akcesoriami, narzędziami ręczymi itp: NWS-kombinerki szczypce, Felo-bity, śrubokręty, Perles elektronarzędzia profi, Steinel - głóny producent opalarek na świecie.....
- Metabo - duży wybór narzędzi pneumatycznych, do kompresora, oprócz oczywiście samych elektronarzędzi. 3 lata gwarancji na Akumulatory, szeroki wybór ukosówek.

- AEG/Milwaukee/Ryobi - trzy marki pod jednym serwisem. Milwaukee to potentat w produkcji pił szablastych, wiertarek bezudarowych, dużych kątówek oraz olbrzymi wybór narzędzi na jeden typ akumulatora, poza tym masa ciekawych i dobrych akcesoriów do spawarek. AEG tańszy brak milwaukee, robią dobre młoty sds, wiertarki udarowe oraz szlifierki taśmowe i mimośrodowe, Ryobi dobry sprzet dla amatora

- Bosch niebieski, bosch zielony i Skil - to samo, ich plusem jest duża znajomość marki, Niebieski profesjonalny bosch szeroki wybór, ekspert w młotkach i szlifierkach kątowych. zielony bosch - amatorski ciut drogi, Skil tańszy brat boscha zielonego.

Fein - drogie i mało znane narzędzia, ale najwyższa klasa światowa jesli chodzi o szlifierki kątowe, wkrętarki sieciowe, wiertarki bezudarowe...typowy producent specjalista, tylko obróbka metalu.

Festool i Protool - kolejne bliźniacze marki, Ten pierwszy to specjalista od narzędzi do drewna, wyrzynarki, pilarki, szlifierki oscylacyjne, odkurzacze, najlepsze wkrętarki akumulatorowe na rynku! Protool poszedł nieco bardziej w narzedzia ogólne, robią super mieszalniki, oraz szlifierki do szlifowania betonu, szlifierki do gładzi, oraz bardzo dobre wiertarki udarowe. Festool podobnie jak Fein bardzo drogie narzędzia.

Jest jeszcze słynne Hilti - ale tutaj sporo przesadzają z cenami, Hilti w zasadzie bazuje na innych markach takich jak Kress, Bosch - to te firmy robią im narzędzia najwyższej jakości... Ale drogie, to spora wada. Za drogie w porównaniu do konkurencji.

Jest jeszcze parę innych znanych marek., np: Flex, Hitachi, Wurth czy Spit z nich w zasadzie tylko hitachi w miarę znane i stosunkowo dobre ceny. Flex to specjalista od szlifierek, zwłaszcza do Gipsu. WURTh i Spit podobnie jak Hilti korzystają głownie z produkcji Boscha, Kressa i AEG. Troche zbyt mało znane do dobrej sprzedaży.

Musisz też pamiętać że musisz mieć dostawcę akcesoriów, np: wierteł, bitów, tarcz, brzeszczotów itp..Tutaj Mix Bosch i MIlwaukee jest dobrym wyborem. Oraz taki Profix dla tanich narzędzi.
Pomyśl nad spawarkami, bo tutaj jest masę innych producentów. Lincoln Bester, Telwin, ....Agregaty prądotwórcze:Honda, bosch, coś dla amatora Nu air? Oraz również narzędzia ręczne, narzędzia pomiarowe, oraz narzędzia do hydrauliki, palniki do lutowania: Knipex, NWS, Benning, Bacho, Proxxon, Yato, Gedore, Stanley, Sola, Rothenberger, Ridgid, Rems.......masa ...

G
JK. 2012-02-17 21:47

Re: Elektronarzędzia Einhell

a zapomniałem o świetnej marce Dewalt i Makita. przewyższają narzędzia
AEG i Miilwaukee o głowę świetne młotowiertarki i lider w sds max. świetne narzędzia dla przemysłu drzewnego, ukośnicę wyrzynarki itp. polecam i nad tą markę bym się zdecydował

G
nowicjusz... 2012-02-17 23:21

sklep z elektronarzedziami !!!!!!!!!!!!POMOCY

masakra.............mam na początek 50 tyś zł i kumpla który jest fachowcem od napraw elektronarzędzi + jeden stażysta na początek myślę że wystarczy.
Jeżeli chodzi o elektronarzędzia to teraz mam mentlik w głowie muszę zacząć od kontaktu z dystrybutorami w celu wyceny zestawów jakie mnie interesują.
Wybrać kilka konkretnych marek coś dla zawodowców i coś dla majsterkowiczów.
SĄDZICIE ŻE TAKI INTERES WYPALI W MIEŚCIE W KTÓRYM MIESZKA OKŁ. 150 TYŚ MIESZKAŃCÓW, CHCIAŁBYM NA POCZĄTEK ZAINWESTOWAĆ W REKLAMĘ MILIONY ULOTEK ZA SZYBY NA PARKINGACH JAKIŚ BANER PRZY GŁÓWNEJ ULICY I JAKŻE POPULARNE PROMOCJE ..................!!!!????

G
nowicjusz... 2012-02-17 23:30

Re: Elektronarzędzia Einhell

ALE Z TYCH MAREK KTÓRE PROPONUJESZ TO W ZDECYDOWANEJ WIĘKSZOŚCI NIE MA (nie licząc boscha) TAKŻE MOŻE TO WYPALI TYLKO KASA KASA KASA POTRZEBNA NIE WIEM CZY WYSTARCZY NA POCZĄTEK NA TYLE WYDATKÓW I DO MOMENTU KIEDY ZACZNIE TO PROSPEROWAĆ........?????

G
JK. 2012-02-18 00:28

Re: Elektronarzędzia Einhell

Kolega który tutaj robi furorę, zapomniał dodać że ma dziesięc nicków i robi syf;)
A Diłolt najlepsze co robi to pilarki aligator;) bo jako jedyny je robi;)

G
JK. 2012-02-18 00:37

Re: Elektronarzędzia Einhell

Nowicjusz proponuje Ci Poszukać opinii innych forach, bo to tutaj niczego się nie dowiesz konkretnego, tutaj dwóch pajaców urządza sobie cyrk. Marki ci podałem, wybór należy do Ciebie. Skontaktuj się Lange-łukaszczuk, dystrybutorem Kressa(osprzęt, troche elektronarzędzi, narzędzia ręczne, pomiarowe), chcesz boscha bierz ale poszukaj takich modeli których brakuje konkurencji, pogadaj z ludzmi od makity bo jest znana, a ma szeroki wybór elektronarzędzi....... Co do szkoleń to cięzka sprawa, to kosztuje i trwa. Najpierw radzę skupić się na sprzedaży, serwisowanie zostaw sobie jak rozwiniesz się już.

G
nowicjusz... 2012-02-18 08:35

sklep z elektronarzedziami !!!!!!!!!!!!POMOCY

ALE CZY TYLE KASY CZYLI OKŁ 50 TYŚ ZŁ NA POCZĄTEK WYSTARCZY CZY NIE MA SENSU Z TAKĄ KASĄ SIĘ ZABIERAĆ ZA TO///////////?????

G
nowicjusz... 2012-02-18 08:40

Elektronarzędzia Einhell

MAREK ELEKTRONARZĘDZI JEST MASĘ TAKŻE Z WYBOREM CZEGOŚ CO NIE MA KONKURENCJA TO NIE BĘDZIE PROBLEMU TYLKO MUSZĘ SIE DOKŁADNIE ZASTANOWIĆ JAKIE MARKI WYBRAĆ.....BO WSZYSTKICH TO NIE WSADZĘ NA POCZĄTEK TAK JAK KOLEGO PISZESZ 2 LUB 3 A POTEM DOSTOSUJE SIE DO WYMAGAŃ KLIENTÓW CZYLI O CO NAJCZĘŚCIEJ BĘDĄ PYTAĆ.......!!!!!!

G
Jot_kuta.. 2012-02-18 10:24

Re: Elektronarzędzia Einhell

nowicjusz, spokojnie rozglądnij się po tym forum, zobacz opinie i jak zgrywa się u daje najmądrzejszego JKuta.. nie słuchaj go bo to baran wciska AEGówn.. każdemu bo tym gównem chyba z ruskimi handluje nigdy nie pracował żadnym narzędziem a udaje fachowca, polecam Dewalta, Makitę , i Hilti oraz Matabo. spokojnie poszukaj po forach

1 ... 11 12 13

Producenci :