Elektronarzędzia Einhell

Do ostatniej strony »
G
Seba 2005-10-08 00:00

Elektronarzędzia Einhell

Czy ktoś ma doświadzczenie w pracy w/w narzędziami czy go zawiodły czy zaskoczyły pozytywnie bardzo proszę o opinie wszelkiego rodzaju dotyczące marki Einhell może powstanie swoiste centrum wiedzy o sprzęcie, namawiam do zakładania tematów o innych markach może sie to przydać ludziom którzy nie są do końca zorientowani co wybrać. Wszystkie firmy i marki twierdzą że są najlepsze jest wprawdzie kilka takich ale cała prawda ma szansę pojawić się właśnie tutaj, ja jestem zadowolony z Einhella posiadam dwie szlifierki oscylacyjną i taśmową.

G
marek 2005-10-09 00:00

Re:Elektronarzędzia Einhell

Mam szlifierke katowa 2000W. Trzykrotnie w czasie gwarancji nawaliła (prace amatorskie) - źle. Dwukrotnie producent wymienił szlifierkę na nową, raz wymienił cała głowicę - dobrze. stąd moja opinia jest nastepujaca: sprzet tani i kiepski, producent (importer) zdaje sobie z tego sprawe i zachowuje sie odpowiedzialnie.

G
TMK 2005-10-11 00:00

Re:Elektronarzędzia Einhell

albo "producent" nie ma praktycznie własnego serwisu i z definicji wymienia szt za szt - jak ma dobrą umowę z fabryką (Chiny?), to pewnie może zwrócić jakiś procent z dostaw. Ogólnie IMO, to Einhell nie różni się za bardzo od innych tanich importowanych elektronarzędzi - patrz Topex, Toya etc
Sądzę, że spokojnie można kierować się przy wyborze ceną, jakość przy danej półce podobna

G
seba 2005-10-12 00:00

Re:Elektronarzędzia Einhell

Zgadza się wygląd wielu np frezarek ręcznych jest podobny ale akcesoria to inna sprawa i tu już różnie bywa poza tym detale w wykonaniu bywają gorsze i lepsze a więc nie do końca można uwzględniać tylko cenę.

G
TMK 2005-11-09 00:00

Re:Elektronarzędzia Einhell

wiem o tym - ale zakładam że poza ceną, klient ma również umiejętność patrzenia i myślenia :)

G
POR 2005-11-30 00:00

Re:Elektronarzędzia Einhell


ale wymiana bez ceregieli nawalonego sprzetu na nowy bez dyskusji, w ramach gwarancji, jest leosze i honorowe niż bawienie sie w pseudonaprawy gwarancyjne, t.j. niby naprawę elektronarzędzia, i wrzucanie w sprzęt tych samych tandetnych czesci zapasowych, ktore padaja nierax natychmiast po wlaczeniu.
Oczywiscie KLIENT sam powinien sie zorientowac, ale najczesciej zrozumie ze zadal sie z padalcem jak sie wykosztuje a sprzet jest do D... !

G
zygmunt 2006-01-18 00:00

Re:Elektronarzędzia Einhell

wiertarko-wkrętarka akumulatorowa le-as 18-2/1-h do niczego. Szkoda pieniędzy. Szybko bardzo wyładowuje się akumulator.

G
Jarek 2006-02-12 00:00

Re:Elektronarzędzia Einhell

A co ma akumlator do silnika? Mylisz pojęcia zasialnie z narzedziem nie ma nic wspólnego - kup nowy akumulator

G
Jarek 2006-02-12 00:00

Re:Elektronarzędzia Einhell

Einhell to dobra firma a to czy wymienia sprzęt czy nie to wbrew temu świadczy o firmie. Pokaż mi taką znana firme kótra wymienia cały sprzęt a nie naprawia go. Jeżli firma naoprawia sprzet i ma serwis tak jak w przypadku Einhell to zanczy że najgorsza nie jest i Einhell jest dobra firmą, tyle że warto również powiedzieć że w hurtowniach podmieniają naklejki i z bardzo taniego sprzętu robią nieco droższy, poza tym każde elktronarzędzie należy używac z głową tzn nie przciązać bo przeciążenia to żaden silnik nie wytrzyma.

G
Krzysiek 2006-02-13 00:00

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
Łukasz 2006-03-11 00:00

Re:Elektronarzędzia Einhell

Firma Einhell produkuje narzędzia dla majsterkowiczów w trzech seriach:
Bavaria - kolor żółty - najsłabsze (najmniej trwałe) i najtańsze, chociaz jeżeli narzędzie nie jest skomplikowane też trochę posłuży - mam strug BEH 900 i nie mam z nim problemu.
Global- kolor niebieski - lepsze, trwalsze,
Ergotool - kolor czerwony, mają być najlepsze.
Firma produkuję narzędzia dla majsterkowiczów i używane z głową posłużą trochę. Ja mam kilka narzedzi tej firmy (poza strugiem wszystkie Global lub Ergotool) i jak na razie nie mam problemu aczkolwiek na razie mało ich używam, choć ostatnio specjalnie męczyłem wyrzynarkę i o dziwo zniosła to bez większego problemu mimo że ciąłem kantówki dębowe 50 mmm, chciałem zobaczyc jak sobie poradzi i czy bedzie się grzać ale jakoś dała sobie radę, choć nieźle trzeba było ją naciskać ale dąb to twarde drzewo więc nie ma się co dziwić. Ogólnie jeżeli nie używacie profesjonalnie sprzętu i używacie swej głowy przy pracy nim to sprzęt tej firmy trochę posłuży, a cena nie jest wygórowana. Wydaje mi się że dla majsterkowiczów to najlepsze rozwiązania z tych tańszych - t.j. Toya, Topex i innych, choć może się mylę poniewaz kiedyś usłyszałem dobrą opinie o Topex.

G
Michał 2006-07-17 00:00

Re:Elektronarzędzia Einhell

Witam ja posiadam wiertarko-wkrętarke tej firmy i uważam że jak do tej pory sprawuje się super na pewno dużo lepiej niż BOSCH do którego się bardzo zraziłem. W pracy też mieliśmy kilka elektro- narzędzi tej marki i przy odrobinie talentu i umiejętności mogą posłużyć kilka lat.

G
premko 2006-09-26 00:00

Re:Elektronarzędzia Einhell

hmm no ja tez troszke pracowalem i nadal pracuje narządzioami firmy einhall,moje opinie są rózne,tzn mam szlifierkę katową z serii zóltej 850 w,bardzo solidna ,uzywam jej do szlifowania i cięcia gresu,terakoty,sluzy dlugo i bez zarzutu,dla porównania mam tez szlifierke bosch za 500 zl,nie widze róznicy miedzy tymi sprzetami jesli chodzi o walory uzytkowe,pracowalem dlugo akumulatorówką topexa za 115 zl zepsula sie po ok 2 latach ale zarobla na siebie wielokrotnie.
generalnie mam taka opinie ze jesli sie sprzęt przeciąza to nie posluzy on dlugoale aku topexa mozna zakręcic 10 kilometrów plyt g-k ,gdzie obciązenie jest male ,ale uzywanie takiej aku do wiercenia nawet w drevnie czy metalu to pomylka,wkrętarka sluzy do wkrecania.dla porównania teraz pracuje wkretarka de walt (nie pamietam symbolu),ale za ok 600 zl,tragedia,komfort pracy do niczego ,sprzęglo sie popsulo po 3 tygodniach(na pierwszej robocie),ja nie mam nic przeciwko uznanym firmom,ale .....
wkretarka za 100 zl moze pracowac bezawaryjnie 2 lata,a taka za 600 moze pasc po 3 tygoniach,takie są fakty,
najbardziej smieszy ,mnie gadanie sprzedawców w sklepach,,panie to to jest juz profesjonal,to juz jest przemyslowe tego pan nie zajedziesz(o sprzęcie metabo,makita)...a figa .. tak sie sklada ze mój szefo kupil rok temu kombimlotek metabo bhe 24 i fakt to narzędzie pracuje tak jakby bezawaryjnie od roku ale....niedawno popsula sie blokada sds teraz w kazdej chwili moze wypasc wiertlo,(ale jakos dzialamy,przyklad z roboty,, musielismy w betonie zrobic bruzdy na inst wodna na rurki miedziane ,razem moze 3-4 mb bruzd i...niestety chlodzilem ją lodem w woreczku co 10 minut bo dym az szedl i wszystko smierdzialo plastikiem ,a mlotek kosztuje 900 zl,wiec jak to jest?do zrobienia bruzdki w betonie mam kupic hilti za 3000 tys smieszne,dlatego polecam nie ufac zbytnio reklamie.pozdrawiam

G
premko 2006-09-26 00:00

Re:Elektronarzędzia Einhell

jedyny sprzęt jaki zrobil na mnie wrazenie to duzy mlot skuwajacy hilti za 4000pln,pracowalismy nim nieprzerwanie ok 5dni po 7-8 godzin dziennie na zmiane,skuwając stare poniemieckie plytki kladzione na beton,to byla masakra,metabo wysiadlo,zwykle przecinaki pękaly na pól doslownie ,dopiero ta hilti dala rade,co ciekawe próbowalismy ja dorżnąc dla sprawdzenia,nie ma szans,sam sie czlowiek zmeczy zanim ten sprzet padnie ,ale ta cena....

G
ryszard 2006-09-26 00:00

Re:Elektronarzędzia Einhell

Używam einhela fleksa 125/960 SE imłoto-wiertarki global 1100W. Flex spisuje się znakomicie także z założoną szczotką stalową przez kilka godzin czyściłem stalowe konstr i nic, tylko ta nieco za duża obudowa nie dająca zużyć tarczy do cięcia... Co do młotowiertarki to jest za słaba do kucia, ale wiercenie ok, nawet w twardym betonie, jakkolwiek męczy ta waga, z innych sprzętów używam piły łańcuchowej elektr marki Ikra i pomimo prostoty spisuje się super, scinałem nią drzewa owocowe wieloletnie o pniu prawie 30 cm i poszło, pracuję też wkrętarką sieciową marki mar-tech za 80 zł z allegro i zmontowałem kilkadziesiąt m płotu co dało pare kg wkrętów fi 5, nadal chodzi

1 2 ... 13

Producenci :