Zatarcie silnika w pilarce Partner P-351

G
adam 2011-02-10 03:05

Zatarcie silnika w pilarce Partner P-351

Po ok. 10. godzinach pracy w ciągu dwóch urlopów, silnik w pile zatarł się. Piła jest na gwarancji ,ale co z tego, jeżeli rzeczoznawca serwisowy stwierdził moją winę. Jak mam udowodnić ,że prawidłowo zrobiłem mieszankę i nie zrobiłem nic niezgodnego z instrukcją. Ani w lokalnym serwisie, ani w centralnym, w Warszawie ,nie pobrano próbki paliwa. Pozostaje mi droga sądowa, ale jak udowodnić swoją rację?

G
mattt 2011-03-01 18:01

Re: Zatarcie silnika w pilarce Partner P-351

przeważnie ludzie zacierają swoje sprzęty, bo docierają na wolnych obrotach.

G
Slawek1 2011-03-02 12:20

Re: Zatarcie silnika w pilarce Partner P-351

W ramach reklamacji po stwierdzeniach serwisu , które otrzymałeś na piśmie napisz zapytanie w jaki sposób wykonałeś mieszankę i niech ci wyjaśnią co wykonałeś nieprawidłowo. Napisz to jako odwołanie od decyzji , uzasadnij i czekaj na zmiłowanie serwisanta.
Jeżeli podejmiesz próbę dochodzenia roszczeń przed sądem powinieneś posiadać pełna dokumentację ich zarzutów abyś łatwiej mógł się bronić skonsultuj sprawę z rzecznikiem praw konsumenta i poproś o interwencję ( oczywiście jeżeli dojdziecie do tego że masz rację)..
Koszty sprawy sadowej plus adwokat to ok 250zł.
Komplet naprawczy do twojej pilarki ( na allegro 0 to 130-150 zł. Może cylinder nie jest uszkodzony więc przy wymianie tylko tłoka będzie jeszcze taniej. No i oczywiści najtaniej przy robociźnie własnej , a jeżeli w warsztacie wykonasz wymianę to musisz dodać koszt robocizny fachowca..powodzenia \
Dla kolegów broniących serwisów i jakości ich usług jest to jeszcze jedno memento do przemyśleń.....
Sławek

1