Wyrzynarka (Dexter) przyłożona do prowadnicy nie tnie prosto

G
dr_Fell 2013-01-28 14:05

Wyrzynarka (Dexter) przyłożona do prowadnicy nie tnie prosto

Witam, kupiłem niedawno wyrzynarkę Dexter. manualnie korygując tor cięcia jestem już w stanie ciąć nią względnie proste linie. Jednak kierunek ostrza nie jest zbieżna z osią wyrzynarki - ostrze ma również ograniczoną możliwość obrotu lewo-prawo.

Efekt jest taki, że jeżeli do powierzchni cięcia przykręcę inną listwę (w formie prowadnicy) wyrzynarka po kilku/nastu cm odbija w prawo, nie da się tego zatrzymać bo nawet gdy dociskana jest siłą do prowadnicy to i tak linia cięcia odchodzi i wygina się samo ostrze (bosch).

Bardzo proszę o merytoryczne komentarze na temat tego - czy w tej klasie sprzętu to normalne, czy ma to sens reklamować, czy nie ?

m
manio 2013-01-28 14:53

Re: Wyrzynarka (Dexter) przyłożona do prowadnicy nie tnie prosto

w tej klasie tak będzie, wiem to z praktyki

G
dr_Fell 2013-01-30 13:06

Re: Wyrzynarka (Dexter) przyłożona do prowadnicy nie tnie prosto

Ta możliwość obrotu lewo-prawo to też norma ? Upewniam się...

m
manio 2013-01-30 13:39

Re: Wyrzynarka (Dexter) przyłożona do prowadnicy nie tnie prosto

tak, nie ma co wymagać od maszyny za kilka set złotych

G
Tomek 2013-01-30 19:11

Re: Re: Wyrzynarka (Dexter) przyłożona do prowadnicy nie tnie prosto

Ta możliwość obrotu lewo-prawo to też norma ? Upewniam się...


jaka możliwość obrotu prawo -lewo ? Mocowanie ostrza nie jest sztywne??
Pomijając fakt, że wyrzynarka nie jest narzędziem przeznaczonym do cięcia prostoliniowego, to nawet drogim sprzętem ciężko jest ciąć wzdłuż jakiejkolwiek prowadnicy.
Kierunek cięcia koryguje sie skręcając korpus wyrzynarki, a nie dociskając ją do prowadnicy

G
dr_Fell 2013-02-02 16:44

Re: Wyrzynarka (Dexter) przyłożona do prowadnicy nie tnie prosto

Tak, mocowanie ostrza nie jest sztywne, ma możliwość obrotu lewo-prawo w ograniczonym zakresie.

G
jabis 2015-06-02 08:19

Re: Wyrzynarka (Dexter) przyłożona do prowadnicy nie tnie prosto

Nie tnie prosto i może dlatego producent nie dołączył do niej prowadnicy jaką zwykle można mocować do wyrzynarek czy pilarek. Początkowo myślałem że urządzenie jest niekompletne, ale ta sama wada u wszystkich nie pozostawia złudzeń, producent o tym wie i myśli kupiłeś tanio to się ciesz. Tnę najczęściej bez prowadnicy mocując wyrzynarkę. Prowadzenie przedmiotu (oczywiście jeśli niezbyt duży i ciężki) i obserwacja ostrza pozwala wg. mnie na osiągnięcie najlepszych rezultatów.

G
Paw-Therm 2015-06-03 11:01

Re: Wyrzynarka (Dexter) przyłożona do prowadnicy nie tnie prosto

ale tez przede wszystkim dlatego ze w wyrzynarkach brzeszczoty sa elastyczne i sie wyginaja nawet z przystawka mozna fale zrobic

G
Mike 2015-06-04 13:01

Re: Wyrzynarka (Dexter) przyłożona do prowadnicy nie tnie prosto

Chcesz ciąć prosto? Użyj pilarki tarczowej... w ostateczności wyrzynarki Bosch GST 135, Festool Trion albo Mafell z tymi mafell`owskimi grubymi brzeszczotami.

PS. Za cenę tego Dexter`a ciesz się ze to to w ogóle cokolwiek przetnie...

G
Ultor 2021-08-21 12:54

Re: Wyrzynarka (Dexter) przyłożona do prowadnicy nie tnie prosto

Mam to samo, przy długości cięcia 4cm odbija w prawo na 2mm( cięcie z prowadnicą).

1