Wybór pilarki Stihl MS 250-280

G
Przemek 2007-12-04 00:00

Wybór pilarki Stihl MS 250-280

Witam,
Jestem zainteresowany zakupem pilarki Stihl. Będę jej używał do cięcia drewna na podwórku do c.o. i przecinki młodego lasu. Jestem raczej zdecydowany na Stihla - znajomi mają i polecają. Z tym, że mam problem z wyborem konkretnego modelu. Pod uwagę biorę MS 250, 260, 270 oraz 280.
Mają one od 3,1 do 3,8 KM - myślę że taka moc będzie wystarczająca. Jakie są główne różnice poza mocą między tymi modelami? Czy łańcuch z podziałką 3/8" w MS250 można w razie potrzeby zastąpić innym? Czy podziałka łańcucha jest już na stałe przypisana do danej pilarki? Czym jest kompensator?
Bardzo proszę o opinie i pomoc w wyborze.
Dziękuje i pozdrawiam,
Przemek

G
bartosz 2007-12-04 00:00

Re:Wybór pilarki Stihl MS 250-280

Czym jest kompensator?
Bardzo proszę o opinie i pomoc w wyborze.
Dziękuje i pozdrawiam,
Przemek
Dekompresator - Zawór dekompresyjny redukuje ciśnienie w cylindrze podczas rozruchu. Rozwiązanie to zmniejsza siłę potrzebną do rozruchu, co powoduje łatwiejszy rozruch oraz mniejsze zużycie elementów układu rozruchowego.

G
Kuba 2007-12-05 00:00

Re:Wybór pilarki Stihl MS 250-280

Kolego Przemek pytał o kompensator, a to nie to samo co zawór dekompresyjny.
Kompensator jest to element gaźnika który zapobiega zmianom składu mieszanki przy zabrudzonym filtrze powietrza, czyli krótko mówiąc jeżeli filtr powietrza masz nawet bardzo zabrudzony maszyna nadal będzie zachowywała prawidłową charakterystykę pracy. Element ten znacznie wydłuża okres pomiędzy kolejnymi przeglądami filtra powietrza.
Pozdrawiam
Kuba

1

Producenci :