wiertarka do mieszania gotowych mas dekoracyjnych?

G
dusty 2007-01-30 00:00

wiertarka do mieszania gotowych mas dekoracyjnych?

witam, chciałbym kupić wiertarkę do mieszania gotowych mas (stiuki weneckie akrylowe, wapienne, marmorina), czy 750 wat Skil 6785 da radę czy lepiej dwa biegi(mniejsza prędkość obrotowa, większy moment obrotowy) np. zielony Bosch PSB 700-2 RE? Użytkowanie niezbyt intensywne, poza tym domowe zastosowanie (cegła, pustak, drewno). Czytałem, że ktoś używa tutaj Skila do mieszania zapraw.

G
Mrox 2007-01-30 00:00

Re:wiertarka do mieszania gotowych mas dekoracyjnych?

spokojnie wystarczy 2-biegowa wiertarka. tylko pamietaj o stopniowym rozmieszaniu. nie cale wiadro naraz. ewentualnie w castoramie powinno byc mieszadlo za jakies 200zl mcalistera(marka wlasna casto)

G
dusty 2007-01-31 00:00

Re:wiertarka do mieszania gotowych mas dekoracyjnych?

czyli jednak dwubiegowy Bosch będzie lepszy od Skila?
a początkowe nastawianie prędkości na minimum to dobry pomysł przy mieszaniu czy ryzyko spalenia silnika jest większe?(niby mniejsza prędkość ale i moc mniejsza).

G
Mrox 2007-01-31 00:00

Re:wiertarka do mieszania gotowych mas dekoracyjnych?

na 1-biegu nie spalisz wiertarki. ryzyko jest przy jednobiegowkach, silniki maja jakies 30000 obrotow, przelozenie jest jakies 1:10. jezeli chcesz 2-biegowke smialo polecam. nie spalisz jej tak szybko jak jednobiegowego skila. pamietaj tylko, zeby calego wiadra naraz nie mieszac.
pozdro

G
dusty 2007-01-31 00:00

Re:wiertarka do mieszania gotowych mas dekoracyjnych?

dzięki, wybiorę dwubiegowego Boscha. Co do regulacji prędkości początkowej w przypadku jednobiegowej wiertarki, mniejsze obroty ale moc też znacznie mniejsza, czyli do mieszania to zły pomysł, tak?

G
Paweł Ćwikła 2007-02-02 00:00

Re:wiertarka do mieszania gotowych mas dekoracyjnych?

znalazłem takiego Kressa dwubiegowego, 800 wat, to chyba lepszy wybór niż zielony bosch

G
Mrox 2007-02-04 00:00

Re:wiertarka do mieszania gotowych mas dekoracyjnych?

dokladnie jednobiegowki nie nadaja sie do mieszania i nawet do wkrecania. wiertarko wkretarka ma przelozenie na przekladni planetarnej czyli wzmacniaczu momentu, wiertarki maja przelozenie proste. 500watowka ma moment ok 7Nm na pelnych obrotach. a wkretarka 12 ma od 7 zwyz.
co do kresa jest dobrym sprzetem. ale decyzja nalezy do Pana

G
dusty 2007-02-04 00:00

Re:wiertarka do mieszania gotowych mas dekoracyjnych?

wielkie dzięki, jednak Kress, pooglądałem trochę i podobają mi się te narzędzia,przy tym cena jest ok. Szlifierka mimośrodowa CPS 6125 E do kompletu jak znalazł:)

1

Kategorie :