Szlifierka kątowa - inne zastosowanie.

G
Robert 2008-01-28 00:00

Szlifierka kątowa - inne zastosowanie.

Witam Was serdecznie.
Będę realizował zlecenie (realizacja ciągła, nie tymczasowa) polegające na szlifowaniu rur stalowych do przygotowania pod chromowanie. Urządzenie jakim będzie to wykonywane jest podobne do tego z linka, moje będzie z modyfikacjami potrzebnymi do mojego zastosowania. (Zdjęcia znalezione w internecie, podobne rozwiązania ma Flex )
http://jamniol.w.interia.pl/1.jpg
http://jamniol.w.interia.pl/2.jpg
http://jamniol.w.interia.pl/3.jpg
http://jamniol.w.interia.pl/4.jpg
Kila szczegółów.
1.Urządzenie będzie pracować ok 8h dziennie, z krótkimi przerwami. Jest to szlifowanie stali, także kurzy sie opiłkami żelaza. Dodatkowo pierwszy szlif wykonywany jest granulacja 80 lub 100 , co daje duże tarcie i obciążenie ( temperatura rury jest wtedy ok 80, 100C ;p )
szlifierka jaką potrzebuję musi posiadać regulacje obrotów i stabilizacje mocy, czy jak to sie nazywa. Nie chcę aby była zbyt droga, taka średnia półka cenowa.
2. Pierwsze testy wykonywałem szlifierką z marketu za 30zł 500W. Wady - bardzo siadają obroty ( w weekend będę miał przyrząd do mierzenia prędkości obrotowej, to będę wiedział jak duży jest spadek) przez co szlif jest zbyt głęboki i mało delikatny. Szlifierka jaką potrzebuje nie będzie narażana na całkowite zatrzymanie silnika, aż takich przeciążeń tam nie ma.
Pozdrawiam.

G
radosław giza 2008-01-28 00:00

Re:Szlifierka kątowa - inne zastosowanie.

Witam, co prawda nie mam doświadczenia w takim zastosowaniu kątówki, ale z tego co piszesz to zastanawiał bym się nad narzedziami Metabo (np.WE 14-125 Plus) z tego powodu iż chyba najlepiej odprowadzają ciepło i ogolnie są bardzo trwałe. Co prawda nie jest to może średnia półka, ale w twoim przypadku chyba lepiej zainwestować w coś niezawodnego tym bardziej ze charakter twoich prac jest dość ekstremalny poprzez długą, ciągłą prace. Jak coś tańszego to proponuje Makitę.
Pozdrawiam

G
no_name 2008-01-29 00:00

Re:Szlifierka kątowa - inne zastosowanie.

Dziękuję za zainteresowanie.
Jedno mnie zastanawia, czy potrzebna będzie aż taka duża moc? Przy ciągłości prac kalkulacja kosztów energii też jest dla mnie ważna. Nie mniej jednak, jeżeli okaże się że tak ma być to nie ma sprawy.
Pozdrawiam.

G
tyson 2008-01-31 00:00

Re:Szlifierka kątowa - inne zastosowanie.

Kwestia jest taka że najczęściej regulacja obrotów jest stosowana w "kątówkach" o mocy powyżej 1000 W, mogę sie mylić ale z doświadczenia wiem że przeważnie tak jest.
Sprawdzić musisz sam !!! He, he, pozdawiam.

G
Michał 2008-02-01 00:00

Re:Szlifierka kątowa - inne zastosowanie.

polecam dewalt D28133(1200W) bez regulacji lub D28136(1500W) z regulacja
pozdrawiam

G
pioter 2009-02-25 00:00

Re:Szlifierka kątowa - inne zastosowanie.

Witam zgadzam sie z Radoslawem metabo jest godne polecenia jest bardzo chwalone prze budowlancow i serwisantow (bardzo malo awaryjny sprzet).Proponuje rowniez szlifierke FLEX L 3309 FR 1010W szlifierka jest droga ale w przypadku zwiekszenia naglego obciazenia zieksza moment i przyspiesza.Drugo jej zaleta jest to ze szlifierka jest bardzo dobrze wyprofilowana i swietnie lezy w dloni a wago 1,9 kg. Dla twojego typu pracy szlifierka idealna

G
WITUUS 2009-02-26 00:00

Re:Szlifierka kątowa - inne zastosowanie.

Szlifierke taka jak potrzebujesz posiada firma Fein model RS 12-70E koszt spory okolo 5200
Jezeli chcesz poddac przerobce nowa maszyne to moim zdniem zaden DeWalt, Metabo czy Flex z wyzej wymieniontych sie nie nadaje, moga byc przeciazane. Najlepszym wyborem bylby BOSCH GWS 14 INOX (ok 915 zl)ze wzgledu na zmienina przekladnie posiada max 7500 obr/min co wiaze sie bezposrednio ze zwiekszeniem momentu obrotowego czyli mozna ja mocniej docisnac i trudniej ja przeciazyc.

G
PAJM 2009-03-03 00:00

Re:Szlifierka kątowa - inne zastosowanie.

Flex LRP1503VRA ma moc 1200wat ,a więc maszyna którą chcesz uzyskać.
Więc wg mnie musisz szukać w okolicy tej mocy, a z racji tego ,że będziesz "oszukiwał" proponuję szukać wyżej.
Pozdrawiam

1