Szlifierka kątowa dla majsterkowicza

G
Marcin 2008-05-12 00:00

Szlifierka kątowa dla majsterkowicza

Witam !!!
Przymierzam się do zakupu szlifierki 125 mm, jako że nie jestem zwolennikiem zakupu narzędzi tzw. jednorazowych,
proszę was o pomoc.Narzędzie będzie pracować sporadycznie
w przydomowym "warsztacie", mam nadzieję że dostaną ją w spadki wnuki po mnie :)
Firmy jakie biorę pod uwagę to Makita,niebieski Bosch,Metabo,DeWalt,Hitachi...
Jak do tej pory moje typy :
[url] http://www.allegro.pl/item359154003_szlifierka_katowa_dewalt_d28139_i_inne_narzedzia.html[/url]
[url] http://www.allegro.pl/item363439538_bosch_szlifierka_katowa_gws_850_c_trans_0zl_f_va.html[/url]
[url] http://www.allegro.pl/item358169457_makita_9555_nb_jednoreczna_szlifierka_katowa.html[/url]
Zamierzam przeznaczyć na ten cel do 300 zł, nie jest to dla mnie mała kwota dlatego nie zamierzam pochopnie jej wydawać :) Fajnie jakby w komplecie znalazła się walizka do przechowywania ale z tego co widzę w tej kwocie nie mam chyba co liczyć na to.
Mile widziane linki z dobrymi cenami :D
Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

G
thomas 2008-05-12 00:00

Re:Szlifierka kątowa dla majsterkowicza

Ja polecam Makite ponieważ pewnie będzie tańsza od Dewalta a jest to bardzo dobry sprzęt i majsterkowiczowi też będzie długo służyła.

G
Snake 2008-05-12 00:00

Re:Szlifierka kątowa dla majsterkowicza

Witam,
Za te pieniążki również polecam Makite. Na pewno się sprawdzi i długo pochodzi .
długo szukać nie trzeba :
http://www.narzedzia.pl/pl/productDetails/140_Szlifierka_k%C4%85towa_9555NB_%C3%B8125.html

G
szymon 2008-05-18 00:00

Re:Szlifierka kątowa dla majsterkowicza

Polecam makiete na pewno długo pochodzi. Chyba,że chcesz aby kosmicznie wyglądała to możesz wybrać hitachi, lecz tu jest leciutko zmniejszona jakość.

G
Marcin 2008-05-18 00:00

Re:Szlifierka kątowa dla majsterkowicza

A co z DeWaltem w tym przedziale cenowym ??
Jak na razie widzę przewaga na stronę Makity 9555NB
Czekam jeszcze na inne opinie :)

G
Budujący 2008-06-01 00:00

Re:Szlifierka kątowa dla majsterkowicza

Polecam szlifierkę Worx. Stosunkowo trwała - używałem jej kilka tygodni przy pracach rozbiórkowych (cięcie naprężonych prętów zbrojeniowych, które ciągle klinowały tarczę), gdzie szlifierki Pansam czy Graphite nie wytrzymały więcej niż dwa-trzy dni. Majsterkowiczowi będzie pewnie służyć całe życie.
Duża moc (1200W), regulacja prędkości i przyjemna praca (ze względu na elektroniczną stabilizację obrotów.
Kosztuje ok. 400zł.
Posiadam również szlifierkę 230mm tejk samej firmy i o niej tez mogę powiedzieć same dobre rzeczy, poza jedną - jak każda 230-stka jest nieporęczna i ciężka.

G
bebe 2008-06-02 00:00

Re:Szlifierka kątowa dla majsterkowicza

Aktualnie używam tej szlifierki do różnych prac-szlifowanie i tnięcie. Sprawdza się w 100%. Mała i poręczna ale o dosyć dużej mocy. Mogę tylko polecić!

G
grzegorzw 2009-08-27 00:00

Re:Szlifierka kątowa dla majsterkowicza

zajebista jest szlifiereczka MAXPOWER 39,99zł. zajebista. chodzi całe 2 godz.

G
M 2009-08-28 00:00

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
JK 2009-08-28 00:00

Re:Szlifierka kątowa dla majsterkowicza

Ja polece Kress WS 710, fakt że tacza 115mm ale cane też mniejsza bo 199zł, 3 lata gwarancji.

G
scuba5 2010-12-08 17:21

Re: Szlifierka kątowa dla majsterkowicza

Przyznam od razu, że nie jestem w temacie "narzędziowym" za bardzo, natomiast kilka dni temu natknąłem się na jakiś taki konkurs organizowany przez firmę produkującą narzędzia i ona się nazywa BAHCO. O tyle mnie zainteresowało, że główną nagrodą jest właśnie zestaw ponad dwustu narzędzi o równowartości 8000 złotych i tory wyścigowe za 600. Wiecie, taki konkurs typowy, że trzeba grać w jakąś gierkę, tutaj specjalnie ustawioną pod mężczyzn w formie wyścigów samochodowych, jakby ktoś chciał koniecznie zobaczyć, to jest pod winwithbahco.com.
No i powrót do pytania, ktoś tą firmę kojarzy, bo ja (no ale się nie znam) pierwsze słyszę, a może warto zwrócić uwagę?

G
Łukasz 2010-12-08 17:52

Re: Szlifierka kątowa dla majsterkowicza

To firma z dużymi tradycjami, obecnie należy do koncernu Snap-On. Produkcja rozsiana po całym Świecie, generalnie są to bardzo dobre narzędzia.

G
Maariusz 2010-12-09 18:12

Re: Szlifierka kątowa dla majsterkowicza

Snap-On miał w ofercie elektronarzędzia od wielu już lat ale czy je sam produkował to nie wiem.

1

Producenci :

Kategorie :