Strug elektryczny parkside

G
Toniq 2014-07-09 22:50

Strug elektryczny parkside

Struga elektrycznego parkside używam od ponad roku. Przerobiłem przy użyciu wyżej wymienionego narzędzia prawie 4 metry sześcienne krawędziaków 10 x 10 cm i 5 x 5 cm (do budowy konstrukcji tarasu, wiaty na drewno itp.). Ze sprzętu jestem zadowolony (cena do jakośći) z zadań wywiązuje się znakomicie. Nie maiłem żadnych problemów. Pamiętać trzeba o tym, żeby dbać o ostrza (te dołączone do struga ujdą). Pracowałem rónwież matorskim strugiem boscha (zielony) i moim zdaniem parkside jest zdecydowanie lepszy (podwójne noże, lepsze odprowadzenie trocin, lepsza regulacja głębokości, ogólne wrażenie solidniejszego wykonania. Drewno po struganiu bezpośrednio pokrywałem impregnatem i prezentuje się zacnie. Krawędzie wszystkich belek fazuję korzystając z rowków w stopie struga (obrabiam materiał najczęściej bezpośrednio z tartaku - prosto z pod piły, impregnowany wstępnie w tartaku preparatami solnymi do zabezpieczenia drewna).

Podsumowując - do prac ciesielsko - konstrukcyjnych strug nadaje się znakomicie.

G
lenio 2017-07-10 09:42

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
ali49 2018-03-19 14:29

Re: Strug elektryczny parkside

Nie jestem pewien czy to zaleta że posiada dwa noże, poza tym ma małą ilość obrotów. Strugi tego typu mają zwykle 15000-16000 /minutę.

G
Gość 2018-04-01 18:05

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
Maly 2019-04-09 20:24

Re: Strug elektryczny parkside

A jak ma się sprawa z wymiana ostrzy? Musza być parkside czy inna marka też pasuje.?

G
stefan 2019-05-29 09:06

Re: Strug elektryczny parkside

Mając 2 noże moze mieć 2 razy mniejsze obroty żeby wykonać tą samoą prace - to tak z teoretycznego punktu widzenia

1