stihl czy husqvarna ?

Do ostatniej strony »
G
Marcin 2007-10-28 00:00

Re:stihl czy husqvarna ?

Masz rację przyjrzyj się dokładnie i może wtedy zauważysz, że pilarka nie jest zbudowana tylko z silnika.
Czepiłeś się tego systemu amortyzacji - cytuję:
"to kto mądry panie wprowadził system amortyzacji w pilarkach spalinowych ?"
Otóż odpowiadam STIHL "1964 - System antywibracyjny.
Pilarka łańcuchowa STIHL została wyposażona w uchwyt antywibracyjny umożliwiający amortyzację drgań przenoszonych z silnika i znajdującej się w ruchu piły łańcuchowej w specjalnie wyliczonych strefach przed przeniesieniem ich na operatora pilarki."
Husqvarna wprowadziła "zintegrowany układ tłumienia drgań" parę latek później w pilarce TYP 180 w roku 1969 (czy zgadza się model i rok?)
I znowu lekcja z historii nie do końca odrobiona.
Koniec edukacji
POZDR

G
daniel 2007-12-15 00:00

Re:stihl czy husqvarna ?

jak co,to stihl ma o wiele lepsze kosy są bardziej profesjonalne a piły to zależy jak kto używa i jaką piłe kupi do danych warunków i czy dobrze się z nią obchodzi jak ktos nie ostrzy łancucha i twierdzi że idzie to...niema żeczy nie do zdarcia Ja osobiście uwarzam że obie firmy są bardzo dobre ,a ni stihl a ni husqvarna nie są przeraklamowane miałem obie i naprawdę to jest to samo jak kto woli jeśli chodzi o pilarki.A co do husqvarny kosy troche zasłabe i mało profesjonalne

Re:stihl czy husqvarna ?

O co wy się kłócicie?
Chcę się podzielić moim doświadczeniem w używaniu piły.
Mam starszy model husqvarny 254xp i sądzę, że ta piła jest niezniszczalna przy odpowiedniej obsłudze. Pracuję nią we własnym lesie - ok. 60 ha. Ta piła dostała naprawdę wycisk i na wytrzymałość podzespołów nie można nic powiedzieć.
Piła służy w moim lesie kilkanaście lat - przedtem na niej pracował mój ojciec. Pragnę zaznaczyć, że robię jeszcze różne usługi przy cięciu drewna.
Po tylu latach użytkowania zaczął się mały problem z regulacją. Nie jest to wina ustawienia. Pa tak długim okresie eksploatowania trzeba było wymienić pierścień i simeringi( nie wiem jak się dokładnie pisze) - prawdopodobnie wytwarzało się podciśnienie i stąd kłopoty z regulacją.
Co do wyboru stihl czy husqvarna?
Mogę powiedzieć, że ci producenci stoją na podobnym poziomie.
Mój kuzyn zajmuje się amatorsko naprawą tego typu sprzętu ( kosiarki,piły itp.) i mogę przytoczyć parę jego uwag co do pił.
Husqvarny z serii 3.. są mniej trwałe niż te 2.. - chcąc zmniejszyć wagę, zastępują elementy metalowe plastikiem.
Jeżeli ktoś chce kupić piłę do prac amatorskich ale będzie ją używał stosunkowo często to niech wybierze husqvarnę z serii XP. Wiadomo są dużo droższe ale nie będzie żałował w przyszłości. A co do awarii pił, trzeba przestrzegać zaleceń producenta zawartej w dołączonej książce i tam jest wszystko co dotyczy konserwacji i prawidłowego użytkowania.
Stihl jest tańszy o konkurencyjnej marki ale posiada podobne parametry.
Jeżeli kupować to zdecydowanie Sihl albo Husqvarna, chodzi mi o to, że w każdym chyba mieście są ich sklepy firmowe i nie ma kłopotu z częściami zamiennymi.
Jeżeli ktoś woli sprzęt innej marki, to niech go przekona to czym zwodowi pilarze pracują w lesie i jeżeli byliby lepsi producenci niż ci których wymieniłem ( jeszcze jedna na S ale na słaby serwis nie wymieniam) to dlaczego nie pracują na ich sprzęcie???
W razie pytań co do użytkowania piły proszę zamieszczać na forum pod nazwą Husqvarna a postaram się pomóc tyle ile będę mógł.

G
Piotrek 2008-04-16 00:00

Re:stihl czy husqvarna ?

do "gościa" z ostatniego postu, ja właśnie też zamierzam kupić pilarkę spalinową "na całe życie" i właśnie zastanawiałem się nad porównywanymi producentami, moją uwagę zwróciło pańskie wspomnienie o firmie na "S" z jeszcze małym serwisem, czy chodziło może o Shindaiwe?/ Jeśli tak to proszę napisać o niej coś więcej bo jak narazie to same o niej pozytywne opinie i coraz bardziej się ku niej sklaniam, dodam że szukam piły powyżej 3KM . Pozdrawiam

G
dan 2008-04-18 00:00

Re:stihl czy husqvarna ?

Wczoraj zakupiłem Shindaiwe 452 jest docierana i narazie nic nie mogę powiedzieć na temat pracy, ale na pierwszy kontakt z tą piłą to już mogę powiedzieć, że jest warta zakupu, jest lżejsza i smuklejsza od Stihla 029 choć mają takie same parametry po popracowaniu tą piłą opiszę moje spostrzeżenia.

G
Grey 2008-04-19 00:00

Re:stihl czy husqvarna ?

Witam wszystkich. Obecnie używam 2 pił husqvarny 254XP i Stihl 180. Husqvarne mam już 10lat i jak narazie poszła tylko pompa oleju,stihla używam tylko jako gałęziówki więc jej nie dobijam, szczerze mówiąc postawił bym na husqvarne bo jak powiadają najstarsi leśnicy szwedy były zawsze najlepsze.Polecam Husqvarne 137 tylko proszę się liczyć z tym że jest to pilarka kompozytowa wał nie jest w niej kuty. Pozdrawiam.

G
Piotrek 2008-04-21 00:00

Re:stihl czy husqvarna ?

ok to ja czekam na spostrzeżenia odnośnie Shindaiwy, a co do HsQ i Sthila to właśnie byłem w sklepach i właśnie nie jest to już wpałni profesionalny sprzęt w porównaniu do Shindaiwy za te same pieniądze.
a może ktoś wyjaśnić na czym polega technologia produkcji i jakość wału kutego i kompozytowego?
pozdrawiam

G
wit 2008-06-08 00:00

Re:stihl czy husqvarna ?

czesc koledzy mam zamiar kupic pilarke. wacham sie kiedzy stihlem ms260 a husqvarna 346xp. co mi polecacie??? co jest lepsze......

G
kosiorz 2008-06-09 00:00

Re:stihl czy husqvarna ?

kolego z całą pewnością polecam husqvarne i to do tego 346xp chociaz ma jeden pierścień to i tak więcej roboty zrobi niż stihl...ale 026 miał Kazio ne i do tej pory radzi z biydom bo z biydom ale do przodku....

G
wit 2008-06-12 00:00

Re:stihl czy husqvarna ?

a ty kosiorz z kad jestes?

G
Marcin 2008-06-14 00:00

Re:stihl czy husqvarna ?

Ja mam husqvarne 40 juz 10 lat super sprzet, i jeszcze husvarne 136 niedawno kupiona też bardzo dobra, nie czytałem niczyich opini zanim ja kupiłem i nie zaluje 10m drzewa nią pociełem i daje rade i nieciełem jakiegos cienkiego drzewa. Chodziła tyleczasu ile ja mogłem wytrzymać wiec nie piszcie głupot ze to sprzet ogrodowy. tylko regulacje miała robioną i napewno długo jeszcze wytrzyma. A do stihla nie mam przekonania tanie to i do kitu ,a popierwsze gdzie oni to produkują w chinach? Bo husqvarna 100% made in sweden.

G
Slim 2008-07-08 00:00

Re:stihl czy husqvarna ?

10m drzewa?? To się kolego kozaczysz... Więc posłuchaj opinni kogoś związanego z lasem i drewnem na codzień. Pozyskanie tam gdzie pracuję wacha się rocznie w granicach 8 000m. Pilarze z którymi mam do czynienia to profesjonaliści i starzy wyjadacze. Niektórzy sadzili, kosili, przerzedzali i w końcu wycinali las zanim ja się jeszcze urodziłem czy w ogóle myślałem zeby zostać leśnikiem. Testowali sprzęt jaki tylko nadawał się do wyrobu sortymentów zaczynając od naszych PeSek i ruskich Tajg. Mój ojciec z resztą jest pilarzem. Ich opinnia to sprawa dziesiątek lat doświadczeń. Każdy postawił na STIHLa. O Husqvarnie mówią: "Dobre są ale nie tak jak te stare i troche za dokładne do lasu". Więc nie wyskakuj z pochopnymi wnioskami i nie wypowiadaj się o sprawach dla siebie obcych. Osobiście myśle, że obie firmy to czołówka. Według mojego skromnego zdania w ogrodzie czy sadzie nie ma to znaczenia która. P.S. Twoi "Szwedzi" odwiedzali nas ze swoimi wyrobami już w XVII w podczas swej kampanii reklamowej "Potop szwedzki" :P P.S.2 do któregoś z wcześniejszych: Dzisiejsze motocykle Husqvarna produkują włosi na licencji.

G
MArcin 2008-07-30 00:00

Re:stihl czy husqvarna ?

Stihl to badziew wolę husqvarna ja mam husqvarne ojciec i wuj i zadnych napraw nigdy nie miały a stihl siada w pracy i to obojętnie jaki model

G
mario 2008-07-31 00:00

Re:stihl czy husqvarna ?

Stihl to badziew wolę husqvarna ja mam husqvarne ojciec i wuj i zadnych napraw nigdy nie miały a stihl siada w pracy i to obojętnie jaki model
zgadzam się posiadam husqvarne to jest klasa,stihl to badziew

G
jack 2008-09-27 00:00

Re:stihl czy husqvarna ?

Stihl to badziew wolę husqvarna ja mam husqvarne ojciec i wuj i zadnych napraw nigdy nie miały a stihl siada w pracy i to obojętnie jaki model
zgadzam się posiadam husqvarne to jest klasa,stihl to badziew

zgadzam się stihl do badziew, pozdrawiam serwis

1 2 3 ... 10

Producenci :