smarowanie łańcucha pilarki stihl ms 180

G
marcin 2011-10-18 12:40

smarowanie łańcucha pilarki stihl ms 180

Przestało mi działać. Dlaczego tak się mogło stać i jak sobie z tym poradzić i uchronić przed podobnymi atrakcjami w przyszłości?

G
max 2011-11-03 09:02

Re: smarowanie łańcucha pilarki stihl ms 180

Może to otwór na prowadnicy, który często się zatyka. Sprawdź.

G
sylwann 2011-11-20 19:17

Re: smarowanie łańcucha pilarki stihl ms 180

jeśli otwór w prowadnicy nie jest przytkany tak jak kolega wyżej pisał i nadal nie smaruje to radził bym w pierwszej kolejności przepłukać zbiornik olejowy - to najprościej wykonać w warunkach domowych, zalać świeżym olejem a wcześniej sprawdzić czy nie jest on zbyt gęsty(olej potrafi zgęstnieć w niskich temperaturach).
Jeśli nic się nie zmieniło to należy szukać dalej przyczyny, ja bym zaczął od sprawdzenia czy nie jest uszkodzony ślimak, aby to zrobić musisz odkręcić sprzęgło- pamiętaj że tam jest lewy gwint. Pompki olejowe naprawdę rzadko w tym modelu ulegają uszkodzeniu, więc jeśli to nie ślimak pozostaje czyszczenie całego układu i uszczelnianie go...

G
sylwann 2011-11-20 19:21

Re: smarowanie łańcucha pilarki stihl ms 180

zapomniałem dodać abyś sprawdził odpowietrzanie zbiornika olejowego.

G
gapowicz 2011-11-26 01:02

Re: smarowanie łańcucha pilarki stihl ms 180

chciałem podziękować za wskazówki dotyczące wymiany oleju na rzadszy.To był strzał w dziesiątkę, niestety zanim zajrzałem na tą stronnę zdążyłem rozebrać połowę piły mysląc że popsóła się pompa oleju.Czasami proste czynności są najtrafniejsze a człowiek szuka problemów.Dzięki.

G
marcin 2011-12-02 08:28

Re: smarowanie łańcucha pilarki stihl ms 180

Dziękuję max i sylwann - to był zatknięty otwór.

1