pytanie do użytkowników a nie do serwisantów

G
Michał 2007-06-18 00:00

pytanie do użytkowników a nie do serwisantów

drodzy koledzy użytkownicy wiertarek.
jak myślicie: czym sie różni włacznik z pokrętłem regulacyjnym od włącznika bez tej regulacji?
pozdro

G
mirek 2007-06-19 00:00

Re:pytanie do użytkowników a nie do serwisantów

Witam.
Nie wiem czemu ma służyć ten temat , ale odpowiem ci Michale na tyle na ile starcza moja wiedza. Otóż pokrętło we włączniku służy wo ustawienia wstępnej prędkości pracy urządzenia. Oczywiście prędkość obrotowa regulowana jest przez głębokość wciśnięcia włącznika a pokrętło służy tylko do ograniczenia tej głębokości. Jest to czysto mechaniczne urządzenie nie mające nic wspólnego z elektroniką maszyny. To moje wiadomości na ten temat pochodzące z próby naprawy :) wyrzynarki z takim włącznikiem. Aha czym jeszcze się różnią to tym że jest to bardzo mało praktyczne rozwiązanie.
Pozdrawiam.

G
Michał 2007-06-19 00:00

Re:pytanie do użytkowników a nie do serwisantów

chodzilo mi o to, że wiele osób myśli ze to pokretło to elektronika. a w rzeczewistości to tylko śruba ograniczajaca docisk spustu. a sam włącznik niczym sie nie różni od drugiego.
pozdro

G
Marcin 2007-06-20 00:00

Re:pytanie do użytkowników a nie do serwisantów

śruba????
to jakim cudem włącznik w obu skrajnych nastawach całkowicie chowa się w rękojeści??????????
pozdro

G
Michał 2007-06-20 00:00

Re:pytanie do użytkowników a nie do serwisantów

ta ograniczajaca głębokość wciskania. Marcinie jesli masz możliwość rozbierz na cześci pierwsze przycisk z pokrętłem regulacyjnym:)
pozdro

G
mirek 2007-06-20 00:00

Re:pytanie do użytkowników a nie do serwisantów

Witam.
MArcinie ja rozbierałem już taki włącznik od wyrzynarki i wiertarki ( celma prcj). I w obydwu przypadkach było tak samo. Pokrętło ty tylko ogranicznik głębokości . Mam jeszcze kilka narzędzi\z takim kółkiem i we wsszystkich widzę różnicę w głębokości wciśnięcia przy dwóch skarajnych ustawieniach.
Pozdrawiam

G
Marcin 2007-06-20 00:00

Re:pytanie do użytkowników a nie do serwisantów

rozebrałem i rzeczywiście śrubka ograniczająca skok
a dałbym się zabić ze to zwykły potencjometr ;)
pozdro

G
Michał 2007-06-20 00:00

Re:pytanie do użytkowników a nie do serwisantów

:)elektronika ta sama ale dodana głupia śrubka:)
koledzy mam prośbe. w nowinkach umieściłem posta na temat klucza nastawnego. jest tam link i opis.
porsze o szczere wypowiedzi na temat tego klucza.
pozdro

1