problem z pilarką łancuchową McCulloch 2-10

G
marceli5555 2007-05-23 00:00

problem z pilarką łancuchową McCulloch 2-10

Jak w temacie problem polega na tym że ta piła ma ogromny apetyt na paliwo, żre niemiłosernie dużo ,silnik na wysokich obrotach chodzi nierównomiernie a na wolnych obrotach po chwili gasnie.Zaóważyłem też że iglica w gaźniku ma bardzo wielki luz i tak chyba być nie powinno.Będe wdzięczny za jakąkolwiek pomoc ,dorade.Być może posiada ktoś instrukcję obsługi takiej lub podobnej pilarki i zechciał by ją udostępnić,głównie chodzi o ustawianie gaźnika i zapłonu .

G
Michał 2007-05-23 00:00

Re:problem z pilarką łancuchową McCulloch 2-10

witam. jesli chodzi o pilarki splinowe to sprawdz ile srub regulacyjnych ma gaznik. jak ma 3 ( L, T, H, jak dobrze pamietam to bedzie sporo regulacji ) kazda sruba odpowiada za cos innego. wolne obroty, maksymalne obroty i sklad mieszanki. starsze modele stila i husqvarny mialy takie gaźniki, obecnie maja tylko jedna regulacje:)
przy regulacji najlepiej jak bys kolego mial obrotomierz bo cieżko regulowac jak ktos nie ma wprawy.
dlatego zaproponuje Ci:
jak masz gwarancjie to udaj sie do serwisu,
jak sie skonczyla i jest serwis pogwarancyjny to tez sie udaj
chyba ze masz znajomego pilarza albo fachowca znajomego, ktory Ci to wyreguluje.
ewentualnie poszukaj opisu gażnikow do pilarek i probuj na wlasna reke. jak cos to pisz:)
pozdro

G
bartosz 2007-05-23 00:00

Re:problem z pilarką łancuchową McCulloch 2-10

Teraz maja jedna "srube" ?? dziwne ;]
Lepiej podejdz do serwisu bo zle regulujac maszyne mozesz do konca ja "dobic" ;/

G
Michał 2007-05-23 00:00

Re:problem z pilarką łancuchową McCulloch 2-10

nowe maja jedna, bo reszta jest ustawiana fabrycznie, aby klient nie zajechal pilarki. jesli chcesz sam ustawic to sruba od dolnych obrotow ustawiasz tak aby nie gasla i tak zeby nie zaczynal sie krecic lancuch. co do wysokich obrotow to przydal by sie obrotomierz elektroniczny, trzeba ustawic jakies 11000-13000 obrotów zaleznosci od modelu pilarki. co do mieszanki :) to juz trzeba samemu jak kto woli:)
pozdro

Re:problem z pilarką łancuchową McCulloch 2-10

Wtam
W mojej pilarce są akurat 3 śrubki regulacyjne problem mam tym wiekszy że ten gażnik jest zupełnie inny niż przy Husgwarnie 254XP tam regulacja też nie jest łatwa ale nie jest też niemożliwa.Jak by tego było mało to jeszcze sprawa tej iglicy nie wydaje mi sie aby to fabrycznie było tak wykonane ,poprostu iglica ma średnice około 2mm a otwór 3,5mm z chwilą dodania gazuiglica sie podnosi lata we wszystkie strony , zarazem nie widać śladów wyrobienia na gaźniku.Moim zdaniem tak być nie powinno.Jak znam życie to w serwisie za regulacje beda chcieli tyle ze ta piła nie jest tego wart,przynajmniej z Husgwarką tak było chcieli za regulacje 250 zł oszaleli ,twierdzili że piła jest profesionalna i droga i dlatego taki koszt,tak że raczej odpuszcze sobie serwis.

G
bartosz 2007-05-25 00:00

Re:problem z pilarką łancuchową McCulloch 2-10

250 zl. za regulacje ?? o.O fakt faktem regulacja 254 jest troszke skomplikowana ale nominalnie regulacja kosztuje w granicach 15-20 zl. strasznie nieladnie dealer zrobil odstraszajac tym klienta...

G
marceli5555 2007-05-25 00:00

Re:problem z pilarką łancuchową McCulloch 2-10

no tak 20 do 40zł to dałbym bez wachania za regulację ale wtedy było to dzięsieciokrotnie wiecej,być może dlatego było tak drogo że serwis ten dopiero zaczynał rozkręcać interes,przy okazji będąc w pobliżu zajże i zapytam ile chcą za regulacje , Szykam w necie czegokolwiek o gaźnikach do piły mcculloch ale jak na razie skótek jest mizerny może źle szukam? ajuz na pewno za mało mam wiedzy o necie,ale to juz zupełnie inna bajka.

G
bartosz 2007-05-25 00:00

Re:problem z pilarką łancuchową McCulloch 2-10

jaki ma pan model tej maszyny, to jest wloski czy z usa ?

G
marceli5555 2007-05-25 00:00

Re:problem z pilarką łancuchową McCulloch 2-10

Z tego co mogę przeczytać na pokrywie filtra to jest to maszyna pochodząca z USA a typ najprawdopodobniej 2-10 nic więcej tam nie pisze, to nie jest maszyna nowa ona ma już parę ładnych latek i trochę pracy już widziała,dlatego też zastanawiam sie czy nie bedzie najlepiej jak ją rozbiore na czynniki pierwsze i nie zaczne od wymiany uszczelnień na wale .

G
bartosz 2007-05-25 00:00

Re:problem z pilarką łancuchową McCulloch 2-10

musze pana zmartwic bo ciezko bedzie dostac do tej pilarki juz czesci ;/ mcc z USA niestety padla juz pare ladnych lat temu a wloskie maszyny sa calkowicie inne technologicznie ;/ ciezko juz bedzie z czesciami niestety ;/

G
marceli5555 2007-05-26 00:00

Re:problem z pilarką łancuchową McCulloch 2-10

Szkoda,ale cóż mi pozostaje, nic innego jak spróbować,przynajmniej nie będę miec wyrzutów sumienia że nie spróbowałem .Dziękuje za okazaną pomoc i chęci.

G
bartosz 2007-05-26 00:00

Re:problem z pilarką łancuchową McCulloch 2-10

niech pan sprubuje sie skontaktowac z panem lonzem z tarnowca w okolicach tarnowa, on zajmuje sie jeszcze tego typu maszynami.

G
marceli5555 2007-05-28 00:00

Re:problem z pilarką łancuchową McCulloch 2-10

a czy mógłby Pan dać na maila bliższe namiary na tego gościa?adres zamieszkania albo mailowy lub nr tel

G
Marek 2008-04-27 00:00

Re:problem z pilarką łancuchową McCulloch 2-10

Witam mam od niedawna używaną piłę Poulan 2550 i brak instrukcji czy ktoś może mi opisać co konkretnie oznaczają te śruby regulacyjne gaźnika L, T, H, bo też nie mogę ustawić poprawnie obrotów piły. Jeżeli ktoś ma jakiś namiar na serwis w okolicy Łodzi żeby móc to ustawić poprawnie to proszę o info. Dzięki i pozdrawiam.

G
tomek 2009-07-26 00:00

Re:problem z pilarką łancuchową McCulloch mac438

witam posiadam piłe McCulloch Mac438 i nie mam smarowania łańcucha jaka to może być przyczyna i jak zdemontować kosz sprzęgła żeby można odkręcić pompkę

1