podróbka wiertarki bosch gsb 13 re

G
pierścionek 2007-06-13 00:00

podróbka wiertarki bosch gsb 13 re

witam, chce kupic jakis tani mlot na ALLEGRO, moze zamiast jakiegos einhella zaryzykowac i kupic ten mlot? : http://allegro.pl/item205534487_mlot_udarowy_bosch_gbh_2_26dre_profesjonal.html
prosze mi doradzic, nie mam pojecia czy jest to podroba czy nie:/ z gory mowie ze na nowy mlot niebieskiego boscha mnie nie stac, moze cos poradzicie do 400zl do skucia starych tynkow w domu i do wiercenia pod instalacje elektryczna?
dziekuje i pozdrawiam!

G
Marcin 2007-06-13 00:00

Re:podróbka wiertarki bosch gsb 13 re

to bez wątpienia oryginał. a nie uważasz że młotek klasy 2 kilo to deczko za mało na kucie tynków? szybko go zajedziesz i będzie po maszynie. Do takich robót skorzystaj z wypożyczalni narzędzi i zrobisz tę samą robotę tylko kilka razy szybciej jakimś młotem kującym.
pozdro

G
Michał 2007-06-13 00:00

Re:podróbka wiertarki bosch gsb 13 re

w 2-kilówkach 3 funkcja nazywa sie podkówaniem a nie kuciem. służy do:
poprawienia bruzdy;
zerwania kafelek;
drobne prace wykonczeniowe.
kolego pierscionek jak chcesz tylko kuc i nic wiecej to zrob tak jak proponowal Marcin albo kup sobie jakiegos performensaz casto albo inego marketu. zawsze to jakas 2-letnia gwarancia.
pozdro

G
Marcin 2007-06-13 00:00

Re:podróbka wiertarki bosch gsb 13 re

a czym się rożni podkuwanie od kucia?????
to jedna i ta sama funkcja, różni się jedynie efektywnością.
Czy jak wezmę młot kujący to nie poprawię bruzdy i nie zbiję kafli ze ściany???
pozdro

G
Michał 2007-06-13 00:00

Re:podróbka wiertarki bosch gsb 13 re

oki Marcinie. wytłumacze to w najprostrzy sposób jaki potrafie. mówimy o wiertarkach klasy 2kg z silnikiem poziomo ułożonym. zakladamy żywotność wiertarki 100% z czego 80-90% to wiercenie pozostałe 10-20% to podkówanie(nazwano to stosunkiem wiercenia do podkówania).
w modelach z silnikiem pionowym zazwyczaj klasa 5kg ten stounek jest wiekszy na rzecz kucia. w 8 kg masz juz 50\50.
Marcinie wiesz pewnie,ze firmy zakladaja w jakich kierunkach ma pracowac urządzenie np w poziomie i w dół czy tylko w poziomie??
pozdro

G
Marcin 2007-06-14 00:00

Re:podróbka wiertarki bosch gsb 13 re

nie o to Michale pytałem. Piszesz mi o różnicach i niuansach konstrukcyjnych poszczególnych maszyn.
ja pytałem: czym się różni podkuwanie od kucia????
Podpowiedź - niczym, więc nie rób proszę zamieszania
pozdro

G
pierścionek 2007-06-14 00:00

Re:podróbka wiertarki bosch gsb 13 re

jednak wydaje mi sie ze na skucie tynkow w 3 pomieszczeniach i troche wiercenia pod elektryke taki bosch w zupelnosci wystarczy:/ nawet myslalem o jakims einhellu za 250 zlotych nowym, ma juz pionowy silnik, mysle ze taka robote wytrzyma.

G
Marcin 2007-06-14 00:00

Re:podróbka wiertarki bosch gsb 13 re

jeśli nie będziesz go przeciążał, dasz mu odpocząć gdy się nagrzeje i będziesz go przedmuchiwał kompresorem co jakiś czas, spokojnie wytrzyma ;)
pozdro

G
Michał 2007-06-15 00:00

Re:podróbka wiertarki bosch gsb 13 re

oki
jesli chodzi o rozwiazania techniczne to masz racje niczym sie nie rożni. ale w praktyce bardzo.
pozdro

G
Marcin 2007-06-16 00:00

Re:podróbka wiertarki bosch gsb 13 re

przeczytaj to sobie jeszcze raz....
chyba na odwrót ;D
pozdro

G
Michał 2007-06-16 00:00

Re:podróbka wiertarki bosch gsb 13 re

Marcin. nie widze sensu dawania dopoczywac narzedziu jesli jest profi.odpoczywac to dajesz chinszczyznie i to ile pracowalo + 10 minut dlożej. jest instrukcja obslogi narzedzia to trzeba sie do nej stosowac.zapomnialm, ktory z polakow czyta instrukcje?? 2kg sa do wiercenia a nie do "kucia"
co do stosunku wiercenia do kucia bede bede sie dalej utrzymywal ze swoim zdaniam.
pozdro

G
Michał 2007-06-16 00:00

Re:podróbka wiertarki bosch gsb 13 re

aaa
"Narzędzia z tej grupy możemy podzielić na urządzenia posiadające funkcję kucia, oraz te które tej funkcji nie posiadają. Należy tu zaznaczyć że funkcja kucia, a właściwie podkuwania nie służy do robienia dziur w ścianach czy posadzce. Wykorzystywać możemy ją tylko do sporadycznych przypadków w stosunku wiercenia i kucia jak 3:1. Przy wykorzystaniu maszyny częściej do kucia, może dojść do przedwczesnego zużycia elektronarzędzia. Najbardziej rozpowszechniony system montażu narzędzi do tego typu urządzeń to SDS plus."
cytat z:
http://www.romitec.pl/htm/narzedzia/elektryczne/mlotowier4.htm
pozdro

G
Marcin 2007-06-16 00:00

Re:podróbka wiertarki bosch gsb 13 re

Michale, postaraj się czytać ze zrozumieniem...
co do dawania narzędziu odpocząć - pisałem o einhellu w poście powyżej....
a co do kucia, to chyba wyraziłem się już dostatecznie klarownie i nie widzę sensu by dalej to powtarzać.
Podkuwanie - funkcja występująca w młoto-wiertarkach sds plus klasy 2-4 kg to nic innego jak KUCIE znane z cięższych maszyn wiercąco-kujących lub wyłącznie kujących.
To synonim określający w dwóch różnych nazwach tę samą czynność/funkcję narzędzia.
Ich zestawienie wydajności i efektywności to już odrębna kwestia i temat na oddzielnego posta.
pozdro

G
Michał 2007-06-16 00:00

Re:podróbka wiertarki bosch gsb 13 re

wiem o co Ci chodzi Marcinie. Sam nawet to napisaleś dlaczego nazwano dwie te same funkcje.(dwa ostatnie zdania):) ale nie bede sie spieral.
to jaki następny temat??
pozdro

1

Producenci :

Kategorie :