Pilarki Husqvarna jednorazówki !!!

Do ostatniej strony »
G
ekolog 2010-10-23 16:03

Pilarki Husqvarna jednorazówki !!!

Mieszkam w województwie świętokrzyskim pierwszą pilarkę kupiłem chińską ciąłem nią 8 lat i po zatarciu rolki na prowadnicy odstawiłem. Drugą kupiłem Husqvarna w mieście Staszów ciąłem nią wyłącznie drzewo sosnowe dla potrzeb własnych w gospodarstwie. Cały czas postępowałem według instrukcji, olej dolewałem z husqvarna przegłądy były wykonywane co jakiś czas. Po trzech latach użytkowania poszły oby dwa łożyska i tłok. Po zawiezieniu pilarki do serwisu obliczono mi naprawę na 500 zł żadnej dyskusji żadnego tłumaczenia miną okres gwarancji i koniec trzeba płacić, nie zgodziłem się na naprawę bo jaki sens naprawiać za taką sumę. Wiadomo że muszę kupować nową, ale ostrzegam wszystkich aby nie kupowali Husqvarna bo będą mieli taki pożytek jak ja, wyrzucenie pieniędzy w błoto, ogromna złość i kpiny sprzedawcy.

G
JK. 2010-10-24 00:16

Re: Pilarki Husqvarna jednorazówki !!!

Urzekła mnie twoja historia;)) zawsze lubie takie historie, w których wina jest na koncu sprzedawcy:) to pokazuje w jaki sposób traktuje się ludzi sprzedających narzędzia, w chwili popsucia stają się złem wcielonym!
Przykro mi z tego powodu, kup sobie teraz chińczyka z marketu za 300zł na pewno wytrzyma dłużej;))) bo po co płacić za naprawę 500zl!! skoro pilarka kosztowała pewnie z 1000zl. Nie opłacalne! ;D

G
wojtas 2010-10-24 16:27

Re: Pilarki Husqvarna jednorazówki !!!

zgadzam się z przedmówcą! jeżeli mogę ci coś doradzić to to żebyś naprawił swoją pilarkę!
w dzisiejszych czasach każdy sprzęt może się popsuć, bez względu na warunki użytkowania czy przechowywania.
powinieneś ją naprawić i tak za 500zł nie kupisz nic dobrego

G
Maariusz 2010-11-06 15:13

Re: Pilarki Husqvarna jednorazówki !!!

Za łożyska i tłok 500zł. Coś mi się wierzyć nie chce w tą historię. Poszukaj innego serwisu.

G
w dom.. 2011-01-23 16:12

Re: Pilarki Husqvarna jednorazówki !!!

prawda jest tak a że husqvarna nie robi już dobrych narzędzi a ich cena jest dość wysoka.

G
mateoti93 2012-01-29 14:12

Re: Pilarki Husqvarna jednorazówki !!!

pewnie model 235 albo 236, one tak mają, z małych pił stihl jest lepszy od husq

G
JK. 2012-01-29 22:58

Re: Pilarki Husqvarna jednorazówki !!!

A ileż to "małych" pilarek miałeś w swoim życiu?:> Albo ile choć opinii znasz?

G
kordi82 2012-01-30 17:35

Re: Pilarki Husqvarna jednorazówki !!!

Po pierwsze troche dużo kasy Ci zaspiewali. Po drugie kup na allegro tłok kompletny Tecomeca albo Meteora za 120zł, do tego łożyska i uszczelniacze za 80zł, wypoleruj dobrze cylinder i w 300zł z robocizną powinieneś się wyrobić. Podejrzewam że przyczyną zatarcia była stara mięszanka(stała ponad miesiąc) lub przegrzanie (brudne żeberka głowicy, trzeba czasem przedmuchać sprężarką).

Jaka to Husqvarna, jaki model??

G
... 2012-01-30 17:35

Re: Pilarki Husqvarna jednorazówki !!!

Nawet najlepsze sprzęty sie czasem psują . Mój ojciec ma piłe husqvarne ponad 15 lat i wymieniał tylko raz tłok , ale myśle że to z jego winy bo nie dbał o tą piłe wcale lał najtańsze oleje, do łańcucha przepalony silnikowy i ciągle była tak usyfiona że nie było nawet widać co to za piła .Nawet w środku był brud bo osłony były popękane .Pracował nią często i bardzo ostro ją traktował . Ale może starsze sprzęty były wytrzymalsze niż te nowe bo dziwie się że ona jeszcze działa .

G
marek 2012-02-02 09:59

Re: Pilarki Husqvarna jednorazówki !!!

Co ty chcesz Kordi wypolerować??????,jeżeli jest zatarta to polerowanie nic nie da z a tylko się narobi i kasa w błoto

G
kordi82 2012-02-02 11:39

Re: Pilarki Husqvarna jednorazówki !!!

Zależy jak jest zatarta. Jeżeli cylinder zbytnio sie nie zatarł to polerujesz papierem najpierw 100, pożniej 400, na końcu 1200 do uzyskania idealnie gładkiej powierzchni. Kupujesz nowy tłok z pierścieniem, uszczelniacze, ewentualnie łożyska i ma chodzić. Tak sie robi, tak robią chłopaki z forum pilarzy, tam było przerabianych kilkadziesiąt takich przypadków i wszystkie piły póżniej chodziły.

Kolejne pytanie jaki model pilarki kupiłeś. Jeśli jakąś Husqvarne na promocji w markecie za 700zł to jest ona wykonana na poziomie lepszego chińczyka. Jesli chcesz trwałą Husqvarne to od modelu 353 wzwyż lub seria XP a to już wydatek grubo ponad 2000zł.

G
marek 2012-02-09 16:13

Re: Pilarki Husqvarna jednorazówki !!!

jak jest przytarta a nie zatarta to tak sie robi,po zatarciu nic nie zrobisz

G
kordi82 2012-02-12 09:57

Re: Pilarki Husqvarna jednorazówki !!!

No jak masz zajechany cylinder całkowicie to wtedy tylko nówka. W sprzetach Profi istnieje szansa ze tłok sie oparł i bedzie tylko lekko porysowany. Wszystko zależy od przypadku.

G
centrummaszyn 2014-07-05 11:04

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
Grzegorz 2014-07-20 14:21

Re: Pilarki Husqvarna jednorazówki !!!

Kupiłem piłee w salonie za 649 zł w2014roku codziennie nia tne. Jedynie co wymienilem to filtr powietrza. Nie moge nazekac na sprzet.

1 2 ... 3