Pilarka uniwersalna Dualsaw

G
BudoMarx 2012-05-28 03:27

Pilarka uniwersalna Dualsaw

Cześć!

Odwiedzając ostatnio targi narzędziowe, natknąłem się na ciekawy produkt. Producent twierdzi, że większość materiałów może ono przeciąć jednym zestawem tarcz !( O zgrozo! ), jedynym wyjątkiem jest kamień, stal nierdzewna. Oglądałem poczynania pilarki na żywo ( odbywał się akurat pokaz ), znakomicie poradziła sobie z sejfem nie niszcząc zawartości he he, bach nawet lite drewno z konfirmatami wkręconymi do niego nie były dla niej przeszkodą, już nie wspominając o prędkości cięcia, która na mój gust była wyjątkowo szybka.

Miał któryś z panów do czynienia z produktami Dualsaw? Zastanawiam się nad zakupem tej o to maszynki o rozmiarze 160 mm, ale zaczekam na opinie.

Tutaj można zobaczyć produkty oraz filmy pilarki w akcji :

http://dualsaw.pl/filmy

G
JK. 2012-05-31 02:14

Re: Pilarka uniwersalna Dualsaw

sam system cięcia tarczą zębatą metalu, drewna czy aluminium nie jest nowy;) takie pilarki d dawna istnieją, jednak pilarka z podwójną piłą to fakt, nowość jest. Co do filmików wszystko ok, poza porównaniem do cięcia kątówką prętu. Troche przesadzili;)

G
JK. 2012-06-01 23:04

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
Krzysio 2012-08-14 13:45

Re: Pilarka uniwersalna Dualsaw

Ridig korzystal z patentow firmy Dualsaw ( Odcinek na 102 programu The Pitchments na Discovery, warto zobaczyc jak powstaje ta technologia hehe ).

Juz obecnie tylko Dualsaw produkuje ( legalnie! ) te pilarki.

G
Damiano 2012-09-11 10:36

Re: Pilarka uniwersalna Dualsaw

Generalnie jestem sceptykiem i nie lubie nowinek, bo kojarza mi sie one z bublami. Jednak ze mialem okazje pobawic sie jedna z tych pilarek u znajomego na warsztacie. Ku mojemu zdziwnieniu calkiem fajnie sprawdza sie w cieciu metalu. Plaskowniki oraz profile stalowe ciete byly w szybkim tempie, a material ktory byl ciety nawet nie byl specjalnie jakos poszarpany czy przegzany. Wydaje mi sie ze podstawowym plusem tych pilarek jest fakt ze tarcze moga byc ostrzone, co w sumie przeklada sie na zasobnosc portfelu :).

G
Emil 2013-06-09 18:21

Re: Pilarka uniwersalna Dualsaw

Miałem okazję zobaczyć pilarkę w akcji na targach san-pol'u w Rzeszowie. Muszę przyznać rację, że na pokazach spisywała się niesamowicie, ale jak ona wypada w praktyce to Bóg jeden wie. Na pewno powoli będę przymierzał się do zakupu jednej

1