Piła spalinowa Husqvarna 55

Do ostatniej strony »
G
Jan Kozankiewicz 2007-10-19 00:00

Piła spalinowa Husqvarna 55

W odpowiedzi na post Husqvarna kontra Stihl oraz na mój wystawiony wątek WYBÓR PIŁY SPALINOWEJ pomiędzy HSQ 345-e, HSQ 55 oraz Stihl MS-250 pojawiały się różne opinie na serwerze Allegro,Narzędzia oraz serwerze Forum Lasy Polskie. Zasadniczo każdy zachwalał swój sprzęt.
Oceniałem możliwość zakupu części czy też naprawy serwisowej.Opinie o tych piłach zbierałem też w serwisach pił spalinowych Husqvarna i Stihl i ta podpowiedź zadecydowała o moim wyborze.
Zdecydowałem się i :
Kupiłem Husqvarnę 55. W promocji cena 1649 zł.
A teraz moja opinia:
Piła idzie rewelacyjnie. Wykorzystuje ją do ścinania drzew w przydomowym ogrodzie jak i też do przygotowywaniu drewna na opał do pieca c.o.
Znakomicie radzi sobie przy cięciu nawet grubych pni. Przy tego typu pracach nie wymagana była konieczność schładzania piły.
Wyraźnie widzę różnicę na plus przy łańcuchu z podziałką .325" (wcześniej używałem piły z podziałką 3/8"). Nie odczuwałem różnicy wagowej a przy cięciu grubszego drewna jest to lepiej. Nie mam żadnych problemów z uruchamianiem piły, w tej serii "55" zastosowano już zawór dekompresyjny zmniejszając wymaganą siłę rozruchu. Znakomicie wchodzi w obroty.
Smarowanie łańcucha jest dobre. Nie ukrywam, że spalanie paliwa też ale to przecież piła o mocy 3,4 kM.
Jestem zadowolony i analizując opcje zakupu uważam, że wybór piły Husqvarna 55 do cięcia drewna (ogród i przygotowywanie drewna do pieca c.o gdy mam do czynienia z grubymi kłodami) jest właściwy.
Jest to mocna piła i zachęcam do zakupu tych którzy mają do ścinania cienkie oraz grubsze drzewa. Jeżeli ktoś tylko chciałby wykorzystywać do cienkich (5-10 cm), odradzam za duży ciężar i moc ( chyba że zawsze można mieć do wykorzystania odpowiedni sprzęt do ścięcia i też grubszych pni czy przy pracach przydomowych).
z poważaniem J.k

G
Lobo 2007-10-29 00:00

Re: Piła spalinowa Husqvarna 55

Pilarek używam już ponad 10 lat. Do niedawna używałem HSQ 340 , ale po 9 latach eksploatacji dokonała żywota. Mimo, że nie była to maszyna z górnej półki to jednak dzielnie sobie radziła , nawet z dębem o średnicy ponad metr.
Teraz użytkuje model 55 i w porównaniu z modelem 340 prócz wagi i zużycia paliwa, ma same plusy. Jest to mocny sprzęt, który radzi sobie dobrze nawet z twardym drewnem. W przypadko lekko podsuszonych kłód akacjowych i dębowych z 340 trzeba było podchodzić dość delikatnie, a w przypadku 55 nie ma różnicy czy drewno jest suche, czy dopiero ścięte.
W miekkie drewno, np. modrzewiowe 55 wchodzi jak w masło.
Masa tej maszyny jednak robi swoje i nie da sie nią pracować tak długo, jak lżejszymi modelami. Konieczne są częstsze przerwy. Dużym udogonieniem jest zawór dekompresyjny.

G
haha 2007-11-04 00:00

Re: Piła spalinowa Husqvarna 55

Poszukuje aparatu zapłonowego do Husqvarny 36 najlepiej jakiejs uzywki z pily z zatartym silnikiem, bo nowy kosztuje 180 złotych. Piła chodzi, ale tak jakby "puchła" pozniej jak ostygnie smiga normalnie. przekaladalem aparat w serwisie i chodzila normalnie...nie mialem z nia najmniejszych problemow, pociala nawet trabanta, za to kolega ktory kupil stihla co chwila ma problemy.

G
jerzupog 2007-11-09 00:00

Re: Piła spalinowa Husqvarna 55

Witam!
Posiadam taki iskrownik do HS 36 używany w cenie 90zł.
Jak coś to kom: 602 611 630
Pozdrawiam!

G
Wojtek 2008-04-03 00:00

Re: Piła spalinowa Husqvarna 55

Witam.
Mam taki problem zakupiłem piłę Husqvarna 55 i nie moge jej uruchomić, nie posiadam do niej instrukcji obsługi, czy mugł bym mi ktoś podyktować jakie czyności po kolei wykonać żeby ją odpalić.

G
Wojtek 2008-04-03 00:00

Re: Piła spalinowa Husqvarna 55

Witam.
Mam taki problem zakupiłem piłę Husqvarna 55 i nie moge jej uruchomić, nie posiadam do niej instrukcji obsługi, czy mugł bym mi ktoś podyktować jakie czyności po kolei wykonać żeby ją odpalić.

G
Jan Kozankiewicz 2008-04-04 00:00

Re: Piła spalinowa Husqvarna 55

Podstawowa sprawa: napełnić zbiornik paliwa mieszanką bezołowiową 98 z olejem husqvarna w stosunku 1:50, tzn 100 ml oleju na 5 l paliwa.napełnić zbiornik oleju olejem do smarowania łańcucha (olej "Veco" lub "Pilarol")
Uruchomienie silnika:
- włączyć zapłon,
- włączyć ssanie (tylko przy zimnym silniku),
- chwycić uchwyt linki rozrusznika i kilka razy krótkim energicznym ruchem pociągnąć aż "zaskoczy" i zgaśnie
- wyłączyć ssanie,
- pociągnąć ponownie za uchwyt rozrusznika aż silnik zaskoczy,
- sprawdzić czy hamulec jest odblokowany,
- wcisnąć blokadę manetki gazu, nacisnąć manetkę gazu,
- sp[rawdzić czy olej jest podawany na łańcuch i rozpocząć pracę
POWODZENIA

G
Husqvarnator 2008-04-11 00:00

Re: Piła spalinowa Husqvarna 55

Podstawowa sprawa: napełnić zbiornik paliwa mieszanką bezołowiową 98 z olejem husqvarna w stosunku 1:50, tzn 100 ml oleju na 5 l paliwa.napełnić zbiornik oleju olejem do smarowania łańcucha (olej Veco lub Pilarol)
Uruchomienie silnika:
- włączyć zapłon,
- włączyć ssanie (tylko przy zimnym silniku),
- chwycić uchwyt linki rozrusznika i kilka razy krótkim energicznym ruchem pociągnąć aż zaskoczy i zgaśnie
- wyłączyć ssanie,
- pociągnąć ponownie za uchwyt rozrusznika aż silnik zaskoczy,
- sprawdzić czy hamulec jest odblokowany,
- wcisnąć blokadę manetki gazu, nacisnąć manetkę gazu,
- sp[rawdzić czy olej jest podawany na łańcuch i rozpocząć pracę
POWODZENIA
A dlaczego Pb98 a nie 95???
Nie radze lać oleju Veco, Pilarol tez taki sobie, najlepiej Eco green.
PS
HSQ ma zawór dekmpresyjny który zazwyczaj jest używany przy uruchamianiu :))
Pozdrawiam zawodowców

G
tomek88 2008-07-07 00:00

Re: Piła spalinowa Husqvarna 55

pb98? troche dziwne... gość w serwisie kazał lać 95 z oryginalnym olejem husqvarny

G
Hoobik 2008-07-09 00:00

Re: Piła spalinowa Husqvarna 55

O ile liczba oktanowa paliwa w silniku dwusuwowym wg. mnie nie ma po prostu znaczenia o tyle zupełnie nie chwytam czemu olej Veco albo Pilarol sa lipne i nie polecane?????

G
FIFI 2011-09-08 20:55

Re: Piła spalinowa Husqvarna 55

Witam,
ja odnośnie oleju. Jeśli ktoś dłużej niż 1h używa swojej pilarki, czy też wykaszarki, tak jak to było w moim przypadku, to niech się liczy z tym, że używając niezalecanego przez producenta oleju, zatrze maszynę. Ja zatarłem po raz drugi wykaszarkę HSQ (HUSQVARNA 240R) o mocy ponad 2KM, dodam, że te same silniki są montowane w pilarkach. Stosowałem olej VECO 2T miałem mieszankę nieco bogatszą niż 1:50, dowiedziałem się też, że ogólnie przy bardziej wymagającej pracy należało by wzbogacić mieszankę, aby smarowanie było lepsze - może 1:40. Teraz po pierwszej wymianie oryginalnego cylindra i tłoka (ok 800 zł) czeka mnie wymiana tłoka i osprzętu do tego oraz usługa serwisowa (400 zł). Stosujcie zatem jednak to co zaleca producent.

G
lesze 2011-11-30 17:37

Re: Piła spalinowa Husqvarna 55

mam pytanie kiedy była produkowana piła huslarna 55 pana

G
mat 2013-10-28 13:27

Re: Piła spalinowa Husqvarna 55

jestem zawodowym pilarzem i używam pilarki Husqvarna 55 od 11 lat jesienią ścinam w dwóch wsiach około 100 rodzinom drewno na opał a przez pozostały okres wycinam drzewa w trudnych miejscach to znaczy pzy drogach, obok domów, budynków. nigdy mnie nie zawiodła do podkrzesywania drzew urzywam Husqvarny 440 e-series która została wyprodukowana w 2011r i wcale nie porównuje się do starego dobrze zrobionego sprzęt a oleju należy używać zalecanego przez producenta a także nalezy zwrócić uwagę porę roku

G
Ericsson 2014-04-20 12:35

Re: Piła spalinowa Husqvarna 55

Ja zawsze do mieszanki paliwowej czy to do kosiarki czy do pily stosuje oleje polsyntetyczne takich producentow jak Mobil 1 badz Castrol, czasem olej Esso i sprzet dziala bez najmniejszych zarzutow juz wiele lat, a latwo naprawde nie ma. Co do smarowania lancucha w pile, od 10 lat wlewam przepracowany olej silnikowy - wczesniej jeszcze raz przefiltrowany. Pompka, lancuch, prowadnica nigdy nie ulegly mi przez to uszkodzeniu :)

G
Ericsson 2014-04-20 12:40

Re: Piła spalinowa Husqvarna 55

P.S. Zawsze gdy spotykam sie z zaleceniem proporcji 1:50 to robie 1:40 poniewaz sprzet nie ma lekko w moich rekach i dla czystego sumienia i jakiej kolwiek pewnosci. Po za tym 1;50 nawet dla lekkiej pracy w moim mniemaniu jest za uboga w olej, Mimo ze wlewam wiecej oleju to nigdy mi maszyna nie kopci na siwo, a to dlatego ze leje lepszej jakosci olej niz "Mixole" i tym podobne "oleje"

1 2