piła spalinowa

Do ostatniej strony »
G
Nikoś 2009-01-31 00:00

Re:piła spalinowa

Przepraszam wituus. Słuchaj czy tą pilarke morzna wogule odpalic i czy pracuje na wysokich obrotach. Odpowiec tak lub nie wtedy powiem ci co zrobić. Pozdrawiam

G
Nikoś 2009-01-31 00:00

Re:piła spalinowa

Słuchaj witoos wiem co zrobie, naprawie moją starą makite bo jest zatarta i nie włoże w nią nic nowego nawet pierścieni poprostu ręcznie wszystko wyszlifuje i będzie git. Przerobie w niej troche gaznik, wstawie w przewód paliwa trujnik i podłącze drugi przewud tak aby morzna było wsztrzyknąć jej dawke samostartu jak będzie na najwyższycyh obrotach i sprubuje wycisnąc z niej wszystkie soki. Za jakiś tydzien podam wam wyniki bo to mi troszke zajmie bo wiadomo że każdy chce troszke odpocząć. Pozdrawiam

G
Nikoś 2009-02-03 00:00

Re:piła spalinowa

Czemu nic nie piszecie? Przecierz klawiatura nie gryzie:).

G
Janek 2009-02-03 00:00

Re:piła spalinowa

Do kolegi WITUUS. Widze że wiedza teoretyczna u ciebie jest dobra. Ale mam pytanie do Ciebie. Poco ci taka wiedza? Mam nadzieje ze wiedza praktyczna jest u Ciebie ruwnie dobra. Bo poco klijentowi ktury kupił sprzęt, obojętnie jakiej firmy, wiedza przekazywana od serwisanta która firma kupiła lub przejeła jakąs inna firme. Klijent kupił sprzęt a teraz ma problem i za przeproszeniem "gu..o" go to obchodzi on chce wiedzieć co się stało w maszynie i ile będzie kosztować naprawa. Ja przyznaje się szczerze że nieznam histori nawet stihla po cholere mi to. A to jaki sprzet jest dobry a jaki mniej dobry albo beznadziejny to jest wiedza moja osobista nie wyczytana z internetu tylko wiedza czysto serwisowa z praktyki a nie teorii.
podał Pan że :DCS 500 - 50cm3 3,3KM 5,5kg
MS 260 - 50cm3 3,5KM 4,8kg
A czy wie Pan przy jakich obrotach jest mieżona ta moc? Niewiem czy Pan wie że w większości przypadków moc jest podana domyślnie i biorąca pod uwage wymogi dotyczące ochrony srodowiska.
A i jeszcze jedno pytanie ale czuje że mi siędostanie za to pytanie bo znowu czepiam się makity. Dlaczego przecinarki Makity się najczęściej zacierają? dlaczego Sprzet ratowniczy to stihl a nie np. partner makita dolmar? Dlaczego straż posiada stihla i husqvarne, dlaczego ludzi pod zawalonym dachem hali wystawy gołębi ratował stihl.
Niewiem ale według mnie wiedze największą o pilarkach ma nie renn tylko nikoś chodzi mi tu o wiedze PRAKTYCZNĄ możecie myśleć że tak pisze bo nikoś to mój kumpel, zwisa mi to tak myśle nie obrażając innych serwisantów.
Powiedziałem to co chciałem a teraz możecie mnie zniszczyć na tym forum.

G
Renn 2009-02-03 00:00

Re:piła spalinowa

Husqvarna to husqvarna, stihl to stihl, a makita... no cóż mercedes to to nie jest. Być może 30 lat temu dolmar robił świetne piły ale teraz robi makitę która konkuruje ceną, bo nie jest w stanie konkurować jakością z np. husqvarną.

G
Nikoś 2009-02-03 00:00

Re:piła spalinowa

No jutro jeszcze wstawie trujnik w przewud paliwa, podłącze samostart i dam jej wycisk aż stanie i mysle ze w tym stanie technicznym wyciągnie 15000 obr/min. A już myslałem że się obraziliście namnie. Pozdrawiam

G
Andersh 2009-02-03 00:00

Re:piła spalinowa

dlaczego Sprzet ratowniczy to stihl a nie np. partner makita dolmar? Dlaczego straż posiada stihla i husqvarne, dlaczego ludzi pod zawalonym dachem hali wystawy gołębi ratował stihl.
a dlaczego w polsce dekarze-cieśle budują dach przy pomocy pił spalinowych? dlaczego wciągaja na wieźbę co popadnie a potem pilarką tną co wystaje i kloce 30kg i większe spadają na ziemię, gdzie nie rzadko ktoś stoi?!
w Szwecji i w innych cywilizowanych krajach to nie do pomyślenia, tam każdy element nie tylko dachu przygotowany jest na ziemi i jako gotowy wedruje UP, tyle aby tak działać trzeba znać sie na rzeczy być prawdziwym cieślą a nie chłopem/rolnikiem/drwalem bo u nas tacy przeważają;
w instrukcji pilarki jest wyraźnie jak dla analfabetów (bo obrazkowo) pokazane, że pilarki po wyżej tali podnosić nie wolno a ktoś kto biega z tym sprzętem na budowie po dachu kwalifikuje się co najmniej do grzywny!
tak więc Panie Janku sam Pan widzi, że to co w powszechnym użyciu słuszne być wcale nie musi

G
Nikoś 2009-02-03 00:00

Re:piła spalinowa

Słuchaj Andreash moż TY jesteś poza cywilizacją ale nie obrażaj innych OK. Wtym co napisał Janek jest prawda bo wiele osub zawdzięcza życie sprzętom ratowniczym w tym pilarkom i przecinarką. Niewiem jak bys pomugł podczas tej katastrofy młotkiem i przecinakiem. Taki sprzęt dla ratowników jest na wage złota, a nawet w innych państwach pilarki są podnoszone wyżej tali więc oni też są niecywilizowani według ciebie? Widze że do pilarz jest ci bardzo daleko. A w kosiarkach spalinowych makity nie siedzą amerykańskie B&D tylko B&S. Możecie się nie zgodzic z tym co napisałem ale mnie poniosło takie gadanie bzdur. Pozdrawiam

G
Andersh 2009-02-03 00:00

Re:piła spalinowa

nie uda Ci się w mojej wypowiedzi znaleźć kwestionowania tego, że stihl czy husqvarna jest złym sprzetem bo tego nie negowałem, podpowiadałem tylko, że na sprawy trzeba patrzeć naprawde szeroko i obiektywnie;
połową sukcesu jest też użytkownik, bo tak jak ktoś już pisał ważna jest rola konserwacji, regulacji, prowadzenia etc

G
Nikoś 2009-02-04 00:00

Re:piła spalinowa

w instrukcji pilarki jest wyraźnie jak dla analfabetów (bo obrazkowo) pokazane, że pilarki po wyżej tali podnosić nie wolno a ktoś kto biega z tym sprzętem na budowie po dachu kwalifikuje się co najmniej do grzywny!
Ty chyba niewiesz jak wygląda praca za granicą.
Niewiesz kto to jest drwal i jak wygląda jego praca.
Np. w kanadzie drwale wchodzą z pilarkami na drzewo i ścinają je najpierw w połowie żeby nie wyrządziło szkud podczas upadania, i według ciebie to terz podlega grzywnie? Polscy pracownicy nie ustepują innym państwą miejsca pod względem pracy. Sam pracowałem jako pilarz przez krutki czas ale uznałem że to za niebezpieczny zawud.
a ktoś kto biega z tym sprzętem na budowie po dachu kwalifikuje się co najmniej do grzywny!
Ciekawe czy ty byś biegał z pilarką po dachu na wysokości 20-40m? Przestań mi wciskać kit skoro niewiesz oczym piszesz a zani znowu napiszesz coś tak mądrego to się zastanów czy tak jest.

G
Janek 2009-02-04 00:00

Re:piła spalinowa

dlaczego Sprzet ratowniczy to stihl a nie np. partner makita dolmar? Dlaczego straż posiada stihla i husqvarne, dlaczego ludzi pod zawalonym dachem hali wystawy gołębi ratował stihl.
a dlaczego w polsce dekarze-cieśle budują dach przy pomocy pił spalinowych? dlaczego wciągaja na wieźbę co popadnie a potem pilarką tną co wystaje i kloce 30kg i większe spadają na ziemię, gdzie nie rzadko ktoś stoi?!
w Szwecji i w innych cywilizowanych krajach to nie do pomyślenia, tam każdy element nie tylko dachu przygotowany jest na ziemi i jako gotowy wedruje UP, tyle aby tak działać trzeba znać sie na rzeczy być prawdziwym cieślą a nie chłopem/rolnikiem/drwalem bo u nas tacy przeważają;
w instrukcji pilarki jest wyraźnie jak dla analfabetów (bo obrazkowo) pokazane, że pilarki po wyżej tali podnosić nie wolno a ktoś kto biega z tym sprzętem na budowie po dachu kwalifikuje się co najmniej do grzywny!
tak więc Panie Janku sam Pan widzi, że to co w powszechnym użyciu słuszne być wcale nie musi

Nie zgadzam sie z andreasem.
Ci ludzie kturzy pilarką spalinową pracująna wysokościach to to jest ich własny wybur. mają swój rozum nie zawsze
trzeźwy.A sprzęt dla ratowników jest starannie dobierany, oseniany pod każdym względem,tak abybył najleprzy

G
Andersh 2009-02-04 00:00

Re:piła spalinowa

A sprzęt dla ratowników jest starannie dobierany, oseniany pod każdym względem,tak abybył najleprzy
czy to znaczy, że polska policja majac KIA jeździ samochodami możliwie najlepszymi?
jeśli wytrzymają połowę tego co Pasaty to będzie sukces
Janku....widzi mi się to jedno (mówię tu o ludziach którzy tną pilarką w sposób niedozwolony) ale są przepisy BHP i inne których naginać i łamać nie należy zwłaszcza jeśli ci kowboje pracują w obecności innych ludzi;

G
Andersh 2009-02-04 00:00

Re:piła spalinowa

Ciekawe czy ty byś biegał z pilarką po dachu na wysokości 20-40m? Przestań mi wciskać kit skoro niewiesz oczym piszesz a zani znowu napiszesz coś tak mądrego to się zastanów czy tak jest.
myślę, że nie mieszkasz w mniejszej wsi od mojej i wystarczy tylko gały otworzyć i uszy aby zobaczyć jak buduje się dachy na polskich domach,
ten kto buduje ma w nosie czy to 20m czy 40m choć najczęściej chodzi o domy jednorodzinne a te 20m nie mają chyba że u ciebie nadal panuje moda wczesnego socjalizmu;
to jak sie tnie drzewa w szwecji juz ci opowiadał nie bedę bo kanada nałożyła ci klapi konio-byka i poza tym co chcesz widzieć nic innego nie zobaczysz
gdzie byłeś tym pilarzem w polsce? na zasadzie pospolitego ruszenia z czapką wełnianą na głowie zamiast kasku z osłoną twarzy, uszu i szyi? wiesz co to są nauszniki i pilarki z podgrzewanymi rączkami? weź w łapy kask husqvarny kupiony w polsce, potem w szwecji i jeszcze bezczelnie mi powiedz że to jedno i to samo,
napis firmy w tej częsci europy to fałsz i kłamliwa reklama,
to co kupisz w polsce w tzw. sklepach specjalistycznych w skandynawi to samo w marketach leży
co do cięcia drzewa etapami: tak robi się w miejscach gdzie tradycyjne ścięcie może spowodować szkody w innych obiektach, w lesie tnie się bez wspinaczki bo praca to czas i pieniądze i nie wciskaj kitu, że w kanadzie wycięcie 4h lasu odbywa się tak jak podałeś!

G
Nikoś 2009-02-04 00:00

Re:piła spalinowa

Nie będe się z tobą kłucił bo ty i tak wiesz swoje i nie potrafisz sie przyznac do błędu. Ja wchodząc na to forum miałem na mysli to że będe mugł pomuc w pilarkach a nie kłucic się z osobami kture nie mają żadnego pojęcia jak taka maszyna działa i jak się nią pracuje. A to że polska woli zaopatrywać się w chinskie produkty to nie moja wina. Niestety pod względem techniki jesteśmy daleko z tyłu. Pozdrawiam a podgrzewane uchwyty wiem jak działają.

G
adriano vel koller 2009-02-05 00:00

Re:piła spalinowa

witaj kolego. jak masz zamiar kupić taka piłę to polecam oleo-maca dobra marka włoska a cenowo husqwarny i sthila nie kupisz w tej cenie i o tych parametrach. a poza to wszystkie części są dostępne.

1 ... 5 6 7 ... 27