piła spalinowa

Do ostatniej strony »
G
adriano vel koller 2009-02-05 00:00

Re:piła spalinowa

zależy do jakiej ale ok 100zł z pierściąkiem.

G
adriano vel koller 2009-02-05 00:00

Re:piła spalinowa

dobra marka i wytrzymała wiem bo serwisuje ten sprzęt.

G
adriano vel koller 2009-02-05 00:00

Re:piła spalinowa

to jest kwestia też tego jak ona jest eksploatowana i w jakich warunkach pracuje.. ale po pierwsze do mieszanki używaj dobrego oleju i nie do puszczaj do tego by mieszanka stała ponad miesiąc czasu bo wytrącają się związki oleju co prowadzi potem do zatarcia piły, czyś filter często i odpowiednio ja eksploatować.

G
Janek 2009-02-06 00:00

Re:piła spalinowa

zgadzam się oleomac to ruwnież to samo co efco. też serwisujemy ten sprzęt. Jest tańszy od stihla ale też się psuje.

G
Janek 2009-02-09 00:00

Re:piła spalinowa

No i tak jak podejrzewałem wszyscy kturzy tak zaciekle bronili makity nie potrafią odpowiedzieć na moje pytanie. Ja jako serwisant "który nic nie potrafi" chciałem zaciągnąć fachowej informacji od największych fachowców w polsce na temat makity. A tu nic fachowcy samozwani czy też prawdziwi? oto jest pytanie które mnie dręczy. Łatwo na forum napisać "jastem serwisantem słuchajcie mnie a nie innych" . No czekam na odpowiedz Ale fachową Fachowców takich jak: WITUUS (gość),Andersh (gość).
Moje pytanie : dlaczego przecinarki makity najczęściej się zacierają????????????

G
WITUUS 2009-02-09 00:00

Re:piła spalinowa

Do kolegi WITUUS. Widze że wiedza teoretyczna u ciebie jest dobra. Ale mam pytanie do Ciebie. Poco ci taka wiedza? Mam nadzieje ze wiedza praktyczna jest u Ciebie ruwnie dobra. Bo poco klijentowi ktury kupił sprzęt, obojętnie jakiej firmy, wiedza przekazywana od serwisanta która firma kupiła lub przejeła jakąs inna firme. Klijent kupił sprzęt a teraz ma problem i za przeproszeniem gu..o go to obchodzi on chce wiedzieć co się stało w maszynie i ile będzie kosztować naprawa. Ja przyznaje się szczerze że nieznam histori nawet stihla po cholere mi to. A to jaki sprzet jest dobry a jaki mniej dobry albo beznadziejny to jest wiedza moja osobista nie wyczytana z internetu tylko wiedza czysto serwisowa z praktyki a nie teorii.
podał Pan że :DCS 500 - 50cm3 3,3KM 5,5kg
MS 260 - 50cm3 3,5KM 4,8kg
A czy wie Pan przy jakich obrotach jest mieżona ta moc? Niewiem czy Pan wie że w większości przypadków moc jest podana domyślnie i biorąca pod uwage wymogi dotyczące ochrony srodowiska.
A i jeszcze jedno pytanie ale czuje że mi siędostanie za to pytanie bo znowu czepiam się makity. Dlaczego przecinarki Makity się najczęściej zacierają? dlaczego Sprzet ratowniczy to stihl a nie np. partner makita dolmar? Dlaczego straż posiada stihla i husqvarne, dlaczego ludzi pod zawalonym dachem hali wystawy gołębi ratował stihl.
Niewiem ale według mnie wiedze największą o pilarkach ma nie renn tylko nikoś chodzi mi tu o wiedze PRAKTYCZNĄ możecie myśleć że tak pisze bo nikoś to mój kumpel, zwisa mi to tak myśle nie obrażając innych serwisantów.
Powiedziałem to co chciałem a teraz możecie mnie zniszczyć na tym forum.
Mozna do tego porownania dorzucic DCS 5000 50cm3 3,8KM 5,1Kg tylko co to zmieni.
Tak zgadzam sie co do mocy w/w pilarek ale nie zmienia to faktu ze przt tej samej pojemnosci S jest lzejszy wiec ktos tu oszczedza na materialach, albo lepiej zaprojektowal sprzet, przy tej kwestji mozemy sie spierac do konca swiata. Naprawiam i jedno i drugie i nie uwazam zeby M byla wykonana z gorszych materialow, gozej wykonana czy krocej wytrzymaywala niz S czy H przy odpowiedniej obsludze.
Przecinarki mmmyyyyyyyyyyy ciekawy temat, wez kup najleprzy samochod i niech jezdzi bez oleju, pewnie bedzie jezdzil bo jest najlepszy. Nieprawidlowy sklad mieszanki czy calkowity brak oleju nie jest wina producenta tylko uzytkownika, mam sporo firm ktore maja po kilka przecinarek S oraz M i prawie z identyczna czestotliwoscia trafiaja do naprawy tylko i wylacznie bo gosc ktory je zawsze obslugiwal jest na urlopie, albo chory, pomylil kanistry, czy nowy sie za to zabral.
Sprzet ktory trafia do naprawy ma jeszcze taka ilosc oleju ze moznaby z tego zrobic z 50L mieszanki, pozniej pretensje ze pracownicy nalali olej (tylko po fakcie zatarcia)
Pewnie Wacker ktory jest na samym koncu w sprzecie drogowym i budowlanym zdecydowal sie na kupno od M przecinarki ze swoim logiemn zeby dalej pozostawac w tyle za konkurencja.
Co do przepisow bezpieczenstwa pracy to moznaby oddzielny watek zalozyc choc watpie zeby to cos zmienilo bo 99% ludzi ktorzy kupuja sprzet nie cztaja tego co jest dolaczone do sprzetu.
Uwazam ze pilarki sa czegolnym sprzetem, jak to mowie klientom, ze jest to najniebezpiczniejsza bron sprzedawana bez pozwolenia to widze ze do niektorych to dociera i zaczynaja czytac.

G
WITUUS 2009-02-09 00:00

Re:piła spalinowa

Jeszcze co do mocy pilarek to prawda ze podobne silniki mogą miec rozna moc przy tych samych obrotach, ale nie zmienia to faktu ze moc jest w 100% wyliczalna. Praw fizyki sie nie zmieni moc to moc i napewno nie wplywa na nia zadna norma ochrony srodowiska. No chyba ze bylem na wagarach jak uczyli ukladu SI.

G
Janek 2009-02-09 00:00

Re:piła spalinowa

Zgadzam sie co do tych klijentów którzy nie czytają instrukcji i tak dalej. Naprawiałem już pare makit i stihla po zatarciu (przecinarki) i w stihlu zatarcie zawsze było spowodowane zła mieszanką (sytuacje tak jak opisałes) ale w makicie zatartej w 90% przypadków jest dobra mieszanka. (zatarcie jest na prawie sałym obwodzie tłoka). Niewiem według mnie cylinder jest za mało chromowany albo coś jest nie tak z materiałem cylindra, do przystosowania dwóch pierścieni. Nikoś mówi jeszcze że niezbyt dobrze jest rozwiązanie z filtrami powietrza że przepuszczają za durzo pyłu. Co ty nato?

G
WITUUS 2009-02-10 00:00

Re:piła spalinowa

Sa trzy najczesciej powtarzajace sie zatarcia
1 - wlanie czstego paliwa - zatarcie pierscienia na calym obwodzie
2 - uboga mieszanka - zatarcie pierscienia od strony tlumika
3 - dziurawe, uszkodzone filtry czy nawet jego brak (ostatni przypadek jaki mialem) - zatarcie pierscienia od strony gaznika.
Mam klientow co tna tylko stal i u nich problem filtrow nie istnieje, wymiana 1-2 razy w roku.
Natomiast Ci ktorzy tna beton to maja problem bo nikt nie czysci filtrow codziennie nie mowiac o wymianie przynajmniej przy zmianie tarczy, sprzedajac tarcze mowie zeby wymienili tez filtr, ale to problem bo nikt sie na tym nie zna, a maszyna musi pracowac nie ma czasu na przywiezienie do serwisu. Chlodzenie tarczy woda i tym samym zmniejszenie zapylenia to tez klopot bo bloto sie robi pod nogami trzeba hydronetke ze saoba targac. Filtry olejowe oooooooo to dopiero problem, pranie suszenie i jeszcze kilka terzeba miec na zmiane to dopiero udreka i dodatkowy wydatek.
Moim zdaniem trzy filtry w zupelnosci wystarczaja, a zaden filtr nie wylapie 100% tego co zasysa.

G
Janek 2009-02-11 00:00

Re:piła spalinowa

Wiem jakie są rodzaje zatarć bo też jestem serwisantem. Ale według mnie te maszyny niesą dostosowane do dwuch pierścieni. tak jak już pisałem to 90% maszyn przychodzi zatarte podtarte a mieszanka jest dobra. Powiem więcej na przykładzie jednej firmy: zacierały sie makity bo ludzie tak jak pisałeś lali co popadnie nawet szkło wodne. Ale rozmawiałem z szefem tej firmy i zrobił 1 człowieka odpowiedzialnego za paliwo(mix) czyszczenie i tak dalej. Skończyły sie takie masakryczne zatarcia ale one i tak się podcierają dlaczego.? Niewiem co mu powiedzieć

G
Artur Jankowski 2009-02-11 00:00

Re:piła spalinowa

Wiam wszystki, jestem tu nowy, ale z uwagą przeczytałem wszystkie posty. Zamierzam kupić piłę o mocy 3-3,5 KM bylem dzis w skelpei gdzie sa shtile, dolmary i shindaiwa. Bylem zaineresowany zakupem shtila ale do chwili kiedy to sprzedawaca pokazal mi gaznik z napisem made in china doradzil mi dolmara lub shindaiwe argumentując to tym ze w ich serwisie naprawiaja praktycznie same shtile. dowiedzialem sie tez ze shtil jako jjedyny z tych trzech marek ma plastikwa obudowe silnika, i jest drozszy. sprzedawaca doradzal mi dolmara poniewaz jest to w całości niemiecka piła tak jak shindaiwa japońska. ktos wczesniej pisał ze makita nie zna sia na narzedziach spalinowych tylko na elektro... to chcialem powiedziec ze makita to tak naprawde dolmar a ta marka zajmuje głównie piłami i to od wielu lat... no ale co wy byscie mie doradzili? ja osobiscie jestem nastawaiony na dolmara 111 lub nowy model PS500

G
Nikoś 2009-02-11 00:00

Re:piła spalinowa

bylem dzis w skelpei gdzie sa shtile, dolmary i shindaiwa.
Jeśli byłeś w takim sklepie gdzie mają te 3 marki razem to ten sklep albo sprzedaje podruby albo nielegalnie. A jesli STIHL jest jedyną firmą na rynku, ktura ma w pilarkach gałęziowych lub farmerskich plastikowe kartery to mi skrzydła wyrosną. A zresztą nie będe gadał na ten temat jak chcesz to kup sobie tego dolmara. Tylko śię nie obraz ale ten sprzedawca niewię co gadał. Pozdrawiam

G
Artur Jankowski 2009-02-11 00:00

Re:piła spalinowa

no to sie dowiedzialem... chyba wlasnie po to pisze zeby sie cos dowiedziec w tym temacie...

G
Artur Jankowski 2009-02-11 00:00

Re:piła spalinowa

to moze ktos mi powiec cos wiecej na temat tego o czym pisalem bo kolega ktory wszesniej afiszowal sie ze chce jako specjalista pomagac ludziom raptem stwierdzil ze mu sie nie chce gadac... to moze ktos inny pomoze

G
Nikoś 2009-02-11 00:00

Re:piła spalinowa

Moge pomuc ale muwiłeś że czytałeś wszystkie posty i ździwiłem się że tak muwisz przecież to są konkuręci i nie mogą być razem przećierz jak stihl by się dowiedział to gościu by dostał po piętach. A co do tych plastikowych karterów to o wytrzymałość nie musisz się martwić bo są porządne. Dolmar niejest złą pilarką. Przy zakupie musiśz spojżec do czego będziesz ją potrzebował bo przecież ni kupisz profesionalnej pilarki do pozyskiwania twardego drewna jeśli masz zamiar uzywac ja pare razy w roku. Jeśli dobrze dobierzesz pilarke do potrzeb to będzie długo służyć. Pamiętaj gazniki niesą produkowane w chinach lecz tam są składane bo to wychodzi taniej. A o ile się nie myle to od początku do końca składane gazniki w szwecji to TILOTSON i są naprawde wytrzymałe. Bo koncern ZAMA i WALBRO to z nimi jest ruznie zalerzy do jakiej maszyny są przeznaczone i wtedy stosuje się rurzne typy membram. Ja osobiście jak wymieniam np, w WALBRO i są tam plastikowe to zamieniam je na teflonowe bo są żywotnięjsze i lepiel układają sie w gazniku. Pozdrawiam

1 ... 6 7 8 ... 27