piła spalinowa

Do ostatniej strony »
G
Nikoś 2009-01-28 00:00

Re:piła spalinowa

Zgadzam się z tym co napisał Janek, bo w naszym serwisie makita też czesto gości. Niejest to najgorsza firma ale też nie najlepsza. Jej kąstrukcja niezbyt ułatwia dostęp do niekturych części. Nie obrażając makity, gdyby była ona najlepsza to pilarze nie urzywaliby STIHLA ani HUSQVARNY. Makita uzyskuje bardzo durzą moc z niewielkiej pojemnosci silnika co znacznie skraca żywotność silnika. Jesli naprawde jesteś serwisantem to powiec co byś zmienił w makicie żeby była wytrzymalsza nie wspominając o zwiekszeniu pojemnosci i zmianie gazników na mocniejsze. Nie chciałem nikogo urazic w tym co napisałem. Pozdrawiam

G
Renn 2009-01-28 00:00

Re:piła spalinowa

WITUUUS jakbyś był trochę bystrzejszy to byś wiedział co oznacza uśmiech ":)" na końcu zdania, ale że nie jesteś to pretensje możesz mieć chyba tylko do siebie. Natomiast nadal, i to jak najpoważniej uważam, że Twoje rewelacje jakoby pilarze, porzucali Husqvarnę czy Stihla na rzecz makity, można między bajki włożyć. No chyba, że w Twoim pojęciu "pilarz" to emeryt który raz do roku przycina jabłonki na działce. Do takich prac, ewentualnie pielenia marchewek to owszem makita się nadaje, ale w lesie to może spełniać rolę szpanerskiego breloczka do kluczy. Nie ta jakość wykonania, nie ta wytrzymałość, żeby nią na chleb zarabiać.
Panowie Janek i Nikoś, a sądząc po pisowni jeden Pan, chociaż nie można Wam odmówić znajomości tematu to wstyd, żeby dorośli ludzie takie błędy robili!!!

G
Nikoś 2009-01-28 00:00

Re:piła spalinowa

Wituus jeśli jesteś taki dobry i znasz sie natym to wyjaśnij mi jak działa gaźnik membramowy lub działanie silnika 4-mix to wtedy możesz wypowiadać się na temat pilarek spalinowych. Według mnie ludzie ktuży czerpią wiedze z tego co usłyszą lub przeczytają , nie mają pojęcia jak taka maszyna może się sprawować. A gadanie oczyms naczym się niezna jest bez sęsu. Pozdrawiam

G
Jan Kozankiewicz 2009-01-29 00:00

Re:piła spalinowa

Makita jest dobrą firmą ale nie w produkcji "pił spalinowych". Ja też ponad rok temu nosiłem się z zamiarem zakupu piły spalinowej "Makity". Niestety po odwiedzeniu serwisu naprawczego gwarancyjnego i przeprowadzonych rozmowach jednoznacznie odstąpiłem od zakupu piły spalinowej Makity. Zakupiłem husqvarnę model "55". Według mojej oceny, "Makita" to dobry sprzęt ale jako elektronarzędzia.

G
Janek 2009-01-29 00:00

Re:piła spalinowa

Pan Renn widze że niemoże powstrzymać się od krytyki inych ludzi. A moze ten który robi błędy jest dysortografem i niewypada się wyśmiewaś z jego niedoskonałości. Jakby Pan Renn był mądrzejszy od tego dysortografa to by znalazł błędy ale jego mądrość nie pozwoliła by jemu na krytyke innych osób. Widze że Renn niejest nic mądrzejszy od tego dysortografa. A może to jest tak jak w przypowieści biblijnej: widzi drzazge w czyimś oku a nie widzi belki w swoim oku.

G
Renn 2009-01-29 00:00

Re:piła spalinowa

Szanowny Panie Janku, dysleksja to nie jest kalectwo, ani ułomność, co najwyżej pewna niedogodność ale taka z którą można sobie poradzić ciężką pracą. Wiem bo sam jestem jednocześnie dyslektykiem, dysgrafem i dysortografem. Nie mam pojęcie dlaczego w polskich szkołach uważa się, że skoro ktoś nie potrafi pisać po polsku to nie powinien się tego nauczyć. Taka osoba może się tego nauczyć tylko wymaga to większego zaangażowania zarówno po stronie nauczyciela jak i ucznia. Leniom pozostaje uruchomienie modułu poprawnej pisowni w przeglądarce internetowej. Mam nadzieję że tą kwestię sobie wyjaśniliśmy i możemy wrócić do kwestii pilarek?

G
Janek 2009-01-29 00:00

Re:piła spalinowa

Jeśli Pan jest jednocześnie dyslektykiem, dysgrafem i dysortografem to wie ruwnież Pan że taka krytyka lub uwaga nie jest zbytnio na miejscu w zględem takich osób jak ja i Pan. Jeśli przegiołem to sorki.
A co do tematu pilarek to moge zawsze pomóc, ale lepiej się czuje w sprawach 4-sówowych (kosiarki, agregaty, zagęszczarki itp.)
Na marginesie to: Cześć Nikoś, znam Cie, osobiście. i moge powiedzeć że jeśli chodzi o sprawy 2-sówów to śmiało można kierować się do Nikosia.

G
Nikoś 2009-01-29 00:00

Re:piła spalinowa

Witam cię Janku i serdecznie pozdrawiam, nie wiedziałem że to ty i musze przyznać ci racje, mimo iż jesteś dysortografem nie zmienia faktu że jesteś moim najlepszym przyjacielem. Wracając do tematu, widze że WITUUS zna się na pilarkach tylko tyle co przeczytał w internecie no chyba, że niema czasu wejść na forum to wtedy przepraszam. Ale to i tak nie zmienia faktu że chciałbym się z tobą zmierzyc przy naprawie pilarek spalinowych, choćby makity do kturej niemam zaufania. Pozdrawiam

G
Andersh 2009-01-29 00:00

Re:piła spalinowa

witam
widzę, że powstaje tu jedno wielkie nieporozumienie i bajzel przy okazji;
autor zakładając temat nie spodziewał się rywalizujących Panów serwisantów w pojedynku "kto, jak naprawi piłe spalinową?", a wręcz odwrotnie - o serwisie chciał usłyszeć na szarym końcu, dlatego uważam, że warto rozmawiać o tym jak sprzęt sprawuje się w terenie a nie na stole reanimacyjnym;

G
Jan Kozankiewicz 2009-01-30 00:00

Re:piła spalinowa

Oczekuję na forum wiadomości o pile spalinowej Makita jak i też plusach i minusach jej użytkowania. Czy są użytkownicy marki tej piły spalinowej na forum ????

G
Nikoś 2009-01-30 00:00

Re:piła spalinowa

Dobrze o serwisie dowiecie się na samym końcu. Jeśli kupicie Makite to trafi ona szybciej do serwisu niz wam się wydaje. Bardziej mugłbym już poecić OLEO-MACa bo lepiej się sprawuje a wrazie naprawy to przy odrobinie chęci można zrobić go w domu ze względ na prostą konstrukcje. Teraz makita ustępuje miejsca nawet w pilarkach elektrycznych husqvarnie i stihlowi. Najlepiej jesli poprosiliście paru dilerów aby odpalili wam pare maszyn i dali je wam do ręki wtedy mozna wyczuc już moc urządzenia. I najlepiej sprawdzić im miękkość zawieszenią, im sztywniwjsze tym lepsza praca. A i to ze jestem serwisantem to nie znaczy ze nie posiadam MAKITY lecz i tak zastąpiłem ją stihlem pare lat temu. Pozdrawiam

G
Michał G 2009-01-30 00:00

Re:piła spalinowa

Co można zrobić dla swojej piły, żeby dobrze i długo pracowała. Chodzi mi tutaj o taki domowy serwis. Może coś powymieniać, albo wyrególować??

G
Nikoś 2009-01-30 00:00

Re:piła spalinowa

To jest dobre pytanie. Napewno musisz dbać o filtry (powietrza i paliwa), najlepiej rub tak żeby mieszanka paliwowa nie znajdował się w niej dłużej niż 2 tygodnie wiadomo że odrazu nic się jej nie stanie, ale taka mieszanka paliwowo-olejowa paruje nawet z gaznika i zostaje w nin prawie większość oleju co niejest zdrowe dla dyszy odpowiadającej za wysokie obroty. Możesz też co jakis dłuższy czas sprawdzac wylot wydechowy czy nie zbiera się nanim nagar, jesli tak to musisz wyczyścić ten wydech najlepiej wykręcając go, tylko musisz uwazac na odkręcanie śrub bo zdarza się że są zapieczone i łatwo o ich zniszczenie. Powinieneś terz co jakiś czas wykręcać świece i czyścić ją co przedłuża jej żywotność. No i wiadomo że się czysci taką pilarke. Pozdrawiam

G
WITUUS 2009-01-31 00:00

Re:piła spalinowa

Witam
Widze ze ladnie sie dyskusja rozkrecila.
Do "kolegi" Janka.
To ze makita nie jest w czolowce firm sprzedajacych narzedzia spalinowe nie oznacza ze jest gorsza od konkurencji. Nie ma tak duzej gamy produktow jak inni producenci i to miedzy innymi stawia ja na nizszej pozyci pod wzgledem sprzedazy.
Do "kolegi" Nikoś.
Co do wyzylowanych parametrow to porownajmy DCS500 i MS260
DCS 500 - 50cm3 3,3KM 5,5kg
MS 260 - 50cm3 3,5KM 4,8kg
wiec kto tu ma wyzylowane parametry i jaka roznica w cenie.
Co do zmian konstrukcyjnych to najwiekasza bolaczka sa gazniki i nie wazne jaki producent, tuleje na przepustnicy sie wyrabiaja i to najwiekszy problem. Pompki olejowe w nizszych modelach tez czasami siadaja, mozna by poprawic, tylko po co?
Obecnie produkowany sprzet nieazleznie od producenta jest projektowany na okolo 2-3 tysiace moto godzin po tym czasie ma sie zuzyc inaczej tysiace pracownikow poszloby na bruk. Bylem kiedys w fabryce Boscha i tam rozmawialismy z konstruktorem, pytalismy o najczesciej siadajace elementy itd. oczywiscie firma jest w stanie wyprodukowc sprzet ktory chodzilby bezawaryjnie przez 20-30 lat tylko jak wczesniej pisalem po co? To wlasnie tyczy sie wszystkich producentow. Moim zdaniem wytrzymalosci sprzetu nie ma potrzeby zwiekszac, mozemy stracic robote.
Co do zasady dzialanie to nie bede sie wypowiadal bo naprawiajac ten sprzet musze to znac, a co do silnika 4-mix to nie wim czy wiesz ale makita stosowala ta technike juz w modelu DCS 33 wiec stihl tutaj nie zablysna.
Do "kolegi" Renn.
Widze ze znasz sie w tym temacie najlepiej i zadne argumenty tego nie zmienia, pilarz to pilarz a nie emeryt. Cztyanie ze zrozumieniem to tez sztuka i trzeba sie tego nauczyc. Myslisze ze chce klientom sprzedawac sprzet M powiedzmy za 1500 czy S za 2400 przy takiej samej marzy? To klient decyduje i po pewnym czasie uzytkwania uznaje ze pilarka M daje mu to to S przy nizszej cenie, podobnych parametrach i nastepnym razem wybiera M.
To jest dobre pytanie. Napewno musisz dbać o filtry (powietrza i paliwa), najlepiej rub tak żeby mieszanka paliwowa nie znajdował się w niej dłużej niż 2 tygodnie wiadomo że odrazu nic się jej nie stanie, ale taka mieszanka paliwowo-olejowa paruje nawet z gaznika i zostaje w nin prawie większość oleju co niejest zdrowe dla dyszy odpowiadającej za wysokie obroty. Możesz też co jakis dłuższy czas sprawdzac wylot wydechowy czy nie zbiera się nanim nagar, jesli tak to musisz wyczyścić ten wydech najlepiej wykręcając go, tylko musisz uwazac na odkręcanie śrub bo zdarza się że są zapieczone i łatwo o ich zniszczenie. Powinieneś terz co jakiś czas wykręcać świece i czyścić ją co przedłuża jej żywotność. No i wiadomo że się czysci taką pilarke. Pozdrawiam
Tu sie zgadzamy w 100% tylko jak wczesniej pisalem, sprawdzic w swojej okolicy jaki sprzet jest serwisowany.
To prawda zadko zagladam na to forum, tylko jak jestem w pracy i mam wola chwilke.

G
Michał G 2009-01-31 00:00

Re:piła spalinowa

Dzięki Nikoś mam jeszcze jedno putanko mam nową piłe ale kiedy ją zapalam na ssaniu to zapali i gaśnie (tak powinno być ) jeśli wyłącze ssanie to piła zapala i pochwili gaśnie(w drugiej pile odrazu wkręca się na obroty i chodzi)
myślałem, że to może gażnik ( i dostaje zamało paliwa) i trzeba go wyrególować. Uroku dodaje jeszcze to że piła ma 83,5 cc pojemności i żeby szarpnąć ją kilka razy trzeba mieć siłę w rękach.

1 ... 4 5 6 ... 27