piła spalinowa

Do ostatniej strony »
G
Mariusz 2008-10-11 00:00

Re:piła spalinowa

Witam!
Mój problem też dotyczy pił spalinowych Jonsered. Kupiłem piłę za 800 zł, na początku było w porzo. Ale jak już skończyła się gwarancja (12 mcy) to się okazało, że jest jakiś błąd w sztuce, bo nie ciągnie oleju, w związku z czym bardzo szybko się grzeje. Zupełnie nie wiem co zrobić. Już ją prawie na części rozkręciłem, poskładałem od nowa, wlałem olej - i dupa - znowu to samo. A drzewo na podwórku leży i zaczyna zamakać. Pliska - jak ktoś wie o co chodzi prosze o pomoc.

G
Andersh 2008-10-11 00:00

Re:piła spalinowa

zdaj sprzęt do jakiegoś serwisu pilarek powinni coś zaradzić
troche zapłacisz ale pracować będziesz mógł

G
DOLEHUS 2008-10-30 00:00

Re:piła spalinowa

PILARKI SOLO 635,645,650 TO KUPA GÓWNA. SAM TO SPRZEDAWAŁEM I SERWISUJĘ. WSTYDZĘ SIĘ TEGO ŻE ZAUFAŁEM IMPORTEROWI I NACIĄŁEM BEZWIEDNIE KLIENTÓW I ZA TO ICH BARDZO PRZEPRASZM. AROGANCJA IMPORTERA W KWESTI UZNANIA NAPRAW JAKO GWARANCYJNYCH NIE MIEŚCI SIĘ W ŻADNYCH GRANICACH. W AKTACH FIRMY POSIADAMY ODPOWIEDŻ SZEFA SERWISU FIRMY EXTECH /IMPORTERA SOLO NA POLSKĘ/ NA ZAŁOŻONĄ PRZEZ NAS REKLAMACJĘ. MOŻNA SIĘ ZDROWO UŚMIAĆ. JESTEŚMY AUTORYZOWANYM SERWISEM MARKI DOLMAR, MAKITA, SHINDAIWA, ECHO, OLEO-MAC I WIELU INNYCH FIRM ALE RÓWNIE DEBILNEJ ODPOWIEDZI NA REKLAMACJĘ NIE CZYTAŁEM. Z POWAŻANIEM ROMAN

G
beam_beer 2008-11-23 00:00

Re:piła spalinowa

Cześć. Stoję przed podobnym wyborem, tylko u mnie kryterium jest moc (ok. 3KM).
Doświadczenie jakieś tam mam.
Miałem:
- Stihl 038 - kawał porządnego sprzętu z lat 90-tych. Kupiona używana za granicą. Tobie aż takie bydle nie potrzebne, piszę informacyjnie. Była nie do zdarcia. W Polsce chyba nie była sprzedawana. W końcu padła. Był problem z częściami.
- Stihl 023 - też był dobry sprzęt. Służyła mi 2 lata i ukradli wa mać. Jeśli miałbyś okazję kupić pewną mało używaną to bierz (021 też wystarczyłaby ). Mam wrażenie po opiniach, że odkąd Stihl przeszedł na symbole fs to skończyła się ich niezawodność i jadą na wyrobionej marce.
- Oleo-mac - właśnie mi padła. Znajomy ma, a raczej miał sprzęt tej samej firmy i podobne uszkodzenie. Łamią sie pierścienie przy samym zamku. Jeśli masz szczęście to koszt naprawy ok. 100PLN, jeśli pecha (jak ja) i ta końcówka wejdzie pomiędzy tłok a cylinder, to koszt ok. 700 PLN, także nie ma sensu naprawiać. 3 lata wytrzymała. Ale popracowała trochę... Także tutaj wyrobiłbyś się w cenie i przy tym co piszesz to z 5 lat zapewne spokojnie pochodzi.
husq - nie miałem i chyba nie będę miał. Znajomy ma jakiś model kupiony ze 2 lata temu i nie chwali. Co dokładnie jest nie tak to nie wiem, ale mówi, że za te pieniądze co wydał spodziewał się czegoś lepszego.
Ogólnie to odkąd zaczęły zalewać nas marketowe "narzędzia" to firmy przestawiły się z jakości na marketing i oszczędności.
Tobie, jeśli masz jakieś bzdety koło domu ciąć to 2KM wystarczą. Nie bierz raczej piły poniżej 1,5KM, bo to już raczej zabawki.
Miałem ochotę na SOLO, ale po poczytaniu paru wypowiedzi zaczyna mi przechodzić.
Miałem ochotę na Einhell (taki wynalazek pomiędzy marketowymi zabawkami, a normalnymi narzędziami. Mam parę rzeczy tej firmy i stosunek cena/jakość jest bdb). Ale waga tego mnie zabiła. Przy moich 3 koniach waży prawie 10 kg.
Dla Ciebie niższy model ok 2KM ważyłby z 5 kg w cenie jakichś 6 stówek i być może byłby to niegłupi wybór.
Skłaniam się do Komatsu - skośnooki sprzęt. Przy moich konich ok 1700, dla Ciebie jakieś 1100.
Sprzedaje się to w miarę, zajrzałem do serwisu na półki - niby nic nie stało. Jakby ktoś miał inne zdanie o tym sprzęcie to napiszcie.

G
TAD 2008-11-27 00:00

Jaka pilarka ?

Witam ! Wszedłem na to forum , chcąc dowiedzieć się jakie pilarki są godne uwagi i jaką kupić . Na Allegro kilkanaście marek a tu na forum ograniczenie tylko do Makita,Stihl i Husqwarna ,jakby nic innego na świecie nie było . Wiadomo ,że marki już dawno skończyły się ! Myślałem ,że znajdę tu choć jedną kompetentną opinię na temat pilarek .Jakąś pozytywną . Okazuje się , że każdy coś niby wie , a właściwie to nikt nic nie wie !!! I nie ma zielonego pojęcia o eksploatacji pilarek . -Tylko karbex konkretnie zaopiniował ! - I tyle z tych wszystkich "opini" .

G
tum 2008-11-28 00:00

Re:piła spalinowa

Wiatm .Podchodzisz do tego wsposob najbardziej typowy do namiętnych marketowiczów.Każdy próbuje kupić coś za niewielkie pieniądze i fantastycznej jakości.tak niestety się nieda.Napewno jesli chodzi o sprzęt ktory ma słuzyć przez lata!Wszystko się psuje,jesli nie wysiądzie na gwarancji na pewno popsuje się pozniej.niestety taka jest prawda.A do wyzej wymieninych firm serwis znajdziesz w kazdym większym mieście.W markecie a moze nawet na allegro ktoś ci uzna te gwarancje(chociaż wątpię)do tanich pił nie ma cześci zamiennych.Mozna kupić w markecie piłe(i na allegro) o wielkich gabarytach mocowych i z wielką prowadnicą...to nie jest ważne ważniejsza jest funcjonalność i wydajność takiego sprzetu.np. mniejsza prowadnica jest wygodniejsza dal uzytkownika amatora a przede wszystkim mniej męczy jednostę napędową sprzętu.Ja jako uzytkownik profesjonalny(tarkak) chwalę sobie piły o krotkiej prowadnicy,ale do dzielenia dzrzewa np .na opał.W lesie normalną sprawą jest ze potrzebuje niekiedy długiej prowadnicy.ale dardzo rzadko- nie ma takich grubych drzew:)Husqvarna ,Stihl ,Makita ,Solo Oleomac... o tych piłąch mogę powiedzieć wiele dobrego ,ALE o tych ktore moc przekracza 3kM.są Ok .Jednak jesli zamierzasz kupić coś małego"dla siebie"i lekkiej roboty polecam Husqvarnę lub Stihla.1 dobry sprzet 2. pewny wieloletni serwis.jednak jesli mała piłą shtihl ma najlepsze rozxwiązania techniczne(chociaz najdrozszy)dwa pierścienie na tłoku,metalowy karter łatwe rozpalanie.Ktoś rzucił temat Partnera- Sarka..ludzie potrafią nimi wydajnie i długo pracować jednak tzrba sie znac i potrafic odpowiednio wyregulować dbać a nawet odpalać...w stihlu jest to dziecinnie proste. i dla laika Polecam Stihla:)

G
darek 2009-01-17 00:00

Re:piła spalinowa

co sądzicie o pile spalinowej OLEO-MAC,bo chce kupić

G
WITUUS 2009-01-19 00:00

Re:piła spalinowa

Zalezy ile chcesz wydac na sprzet i do jakich prac potrzebujesz, ale najwazniejsze to sprawdz czy w Twojej okolicy jest serwis OLEO. Prowadze serwis MAKITY. Pilarze z mojej okolicy zaczeli przechodzic na makite i niechca juz widziec stihla czy husqvarny. Ze spalinowek makity moge polecic kazdy sprzet tylko przy modelu DCS 34 lub DCS4610 trzeba uwazac z naciagem lancucha (nie krecic sruba z calej sily) osadzony jest w plastikowym korpusie i dlatego trzeba uwazac.

G
Renn 2009-01-26 00:00

Re:piła spalinowa

Taaa zawodowi pilarze porzucają profesjonalny sprzęt na rzecz zabawek, a świstak siedzi i zawija...

G
Andersh 2009-01-27 00:00

Re:piła spalinowa

w Szwecji, gdzie tnie się naprawde dużo, bo tam lasy nie tylko się wycina w pień ale i czyści się je regularnie o Makicie to pewnie nikt nie słyszał
tam przeważa Husqvarna ale takich modeli u nas się raczej nie znajdzie, bo nasz rynek wschodnio europejski równy skandynawskiemu nie jest;
wracając na nasz bazar trzeba jasno powiedzieć, że w przydomowym ogródku i te plastikowe się sprawdzą

G
Renn 2009-01-27 00:00

Re:piła spalinowa

Ależ oczywiście, że w Szwecji znają Makitę... jako producenta zabawek edukacyjnych :D

G
Nikoś 2009-01-27 00:00

Re:piła spalinowa

Jak chcecie to moge wam doradzic w sposób profesionalny bo serwisowanie pilarek to moja praca i hobby tagrze co hcielibyscie się dowiedziec konkretnie o danej pilarce i z gury muwie ze lepiej kupić ręczną piłe niz pilarke spalinową makite.Pozdrawiam

G
WITUUS 2009-01-28 00:00

Re:piła spalinowa

Ależ oczywiście, że w Szwecji znają Makitę... jako producenta zabawek edukacyjnych :D
Widze ze masz duza wiedze w dziedzinie pilarek, moze jakbys byl troszeczke bystrzejszy to poszukalbys w internecie conieco na temet historii danej firmy i nie wymadrzal sie. Pilarki Makity sa produktem niemieckiej firmy Dolmar ktora makita wykupila w 1991r. Zanim husqvarna zaczela produkowac pilarki dolmar robil to juz od ponad 30 lat, wnioski mozesz sam wyciagnac.
Jeszcze raz podkresle TO NIE JA WMAWIAM KLIENTOM ZE SPRZET MAKITY JEST BARDZO DOBRY TYLKO CI KTORZY KUPILI TEN SPRZET TO MOWIA I PRZEKAZUJA ZNAJOMYM Z BRANZY. Chwala ten sprzet za stosunek mocy do wagi, mala awaryjnosc oraz niski poziom wibracji i ten ostatni punkt sobie najbardziej chwala. Jeszcze jedno nie jestem fanatykiem makity, moge wymienic kilka firm i powiedziec jaki sprzet z danej firmy warto kupic ale to i tak uzytkownik decyduje, dla jednych ma znaczenie ciezar, cena czesci zamiennych, dostepnosc czesci, poziom wibracji, ergonomia, wielkosc i cena samego sprzetu.
Inna sprawa jest to ze przez 8 lat prowadzenia serwisu mialem moze z 10 przypadkuw napraw gwarancyjnych, reszta a jest tego sporo to nieumiejetna eksploatacja narzedzi spalinowych, najczesciej wiedza techniczna uzytkownikow jest na bardzo niskim poziome, a pozatym to prawie nikt nie czyta instrukcji obslugi co przeklada sie na awaryjnosc. Pozniej chodza opinie ze stihl, makita czy husqwarna slabe bo komus nawalil.

G
Andersh 2009-01-28 00:00

Re:piła spalinowa

nie ulega wątpliwości, że makita jest godna zaufania i polecenia; jako narzedzia stolarskie sprawdzaja się doskonale a sama firma proponuje dobre rozwiązania
należy jednak pamiętać, że w dobie destrukcji rynku narzedziowego przez Topex i inne Einhele firmy markowe zbijają ceny swoich produktów zastępując często solidne materiały słabszymi, uciekając do tworzenia miniaturek co do mocy i gabarytów maszyn
kupując, należy kupować z głową i wiedzieć do czego sprzęt ma złużyć

G
Janek 2009-01-28 00:00

Re:piła spalinowa

To prawda iż makita jest dobrą firmą. Są przodujący wraz z bosch-em, hilti,. Ale jest zawsze jakieś ale: makita jest dobra w elektronażędziach. W spalinowych żeczach są prawie na końcu nie licząc firm (tz.krzaków). W sprzęcie ogrodniczym i leśniczym 2-sówowym niestety przoduje po kolei STIHL, HUSQVARNA,JONSARED, OLEO-MAC. W 4-sówowym HONDA, BRIGGS&STRATTON, TECUMSECH. Pisałeś iż w przeciągu 8 lat miałes 10 napraw gwarancyjnych MAKITY może to i prawda ponieważ pilarki z niższych pułek (nie obrażając MAKITY) mają tak sprytnie wyliczone wytrzymałoś że psują się około pół roku po gwarancji. W naszym serwisie, ponieważ też jestem serwisantem, pilarki makita są częstymi gośćmi w naprawie.Nikt niechce ich naprawiać, ja osobiście też odmawiam napraw ze względu na bardzo drogie częsci, i niezbyt długą prace nawet po kapitalnym remoncie.

1 ... 3 4 5 ... 27